Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Старі маршрути Залізничний вокзал - Гришківці відновлять

Time Додано: п'ятниця, 07 бер. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Із середи мають відновити старі маршрути Залізничний вокзал-Гришківці. До такої згоди із представниками обласної держадміністрації дійшли міська та районна влада на позачерговому засіданні виконавчого комітету. Тимчасовому вирішенню цієї проблеми передували довгі словесні дебати із представниками відповідних обласних структур. Заступник міського голови Сергій Онофрійчук нагадав передісторію конфліктного питання. Ще у грудні міська влада звернулася до облдержадміністрації із проханням дозволити провести маршрути Залізничний вокзал — Гришківці та Залізничний вокзал — Дмитрівка як міські.

Старі маршрути Залізничний вокзал - Гришківці відновлять

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “21. 01. 08 нами отримано лист з ОДА за підписом начальника головного управління промисловості В. П. Сухораби, що прохання міста не може бути вирішено позитивно. Одночасно додам, що РДА, районна рада, виконком селищної ради

смт. Гришківці просив залишити цей маршрут міським. Також є лист за підписом

В. П. Сухораби від 23. 01. 08, що в 2005 році обласним конкурсним комітетом проводився конкурс на приміський маршрут Бердичівського району № 1 "Залізничний вокзал - Гришківці" ( протокол № 45 ). Хоча в самому протоколі наголошено, що маршрут № 1 є міським. Місто уклало з АТП договори, і автобуси їздять з 2005 року до 2008 року як міські, і місто несе відповідальність за їх роботу".

З позицією головного управління промисловості облдержадміністрації щодо надання приміського статусу цим маршрутам міська влада не погоджується. Вбачає в її аргументах порушення чинного законодавства.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Приміського маршруту "Залізничний вокзал - Гришківці" немає юридично і бути не може. Приміським може бути маршрут "Бердичів - Гришківці", так як автобуси на приміських маршрутах мають відправлятися з автостанції. Підстава - Постанова КМУ "Про правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту" від 19. 02. 07 № 176 ( із змінами і доповненнями ): "Місцями зупинки автобусів на приміських маршрутах визначаються автостанції, а у разі їх відсутності - автопавільйони". В місті є дві автостанції: одна - міжміська ( площа Привокзальна ), друга - приміська ( провулок Ширшова ). Визначення статусу закріплено в "Положенні", розділ 5, п. 111: "Відкриття та закриття автостанцій здійснюється за рішенням органів місцевого самоврядування" та Законі України "Про дорожній рух", ст. 6 ( у проекті рішення виконкому це передбачається). Позиція головного управління промисловості ОДА, що не потребується погодження зупинок під час руху приміських і міжміських маршрутів, протиречить чинному законодавству".

Замовником на приміському маршруті, наголосив Сергій Онофрійчук, у межах району є районна, а не обласна державна адміністрація. Начальник головного управління промисловості Житомирської облдержадміністрації Василь Сухораба спочатку був такої думки: це питання вирішити просто - неможливо. Конкурс повинні провести окремо на своїй території Бердичів та Гришківці. І ніяк інакше, каже Василь Сухораба.

Василь Сухораба, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської облдержадміністрації : "По цьому питанню у нас була нарада. Були всі причетні. І ми вирішили: потрібно провести спільне засідання двох конкурсів і в пакеті дати перевізникам виконувати ці рейси від Залізничного вокзалу до Гришковець. Бердичів возить до площі Будівельників, а звідти - на зупинку у Гришковцях. Третього варіанту не бачу".

Цієї ж думки був і керівник територіального управління Головної державтоінспекції в Житомирській області. Він нагадав і про фінансовий бік питання.

Люсік Свідзінський, начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області: "Перше: якщо приміський маршрут - сплата за проїзд одна. До 5 кілометрів квиток коштує 43 копійки. А до Гришковець вартість проїзду буде 1 гр. 32 коп. Друге - питання субвенції. Місто у приміському маршруті не має права ділити субвенцію на пільговиків. Треба розбити маршрут: Залізничний вокзал - площа Будівельників - на основі міського конкурсу. А селищна рада проводить свій конкурс. Це буде маршрут до кордону між Гришківцями і Бердичевом".

Люсік Свідзінський запропонував як варіант об’єднати обидва графіки руху автобусу: міський та селищний.

Натомість Василь Мазур переконаний: така позиція облдержадміністрації протиречить здоровому глузду.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: "Ці маршрути, я вважаю, що стосуються району, обласна держадміністрація не має повноважень розглядати. Відповідні повноваження має райдержадміністрація Бердичева і районна рада. На якій підставі ви це робите? РДА до нас зверталася із проханням, щоб залишити все так, як є. Чому обласна держадміністрація втручається у цей процес?"

Ситуація, яка склалася із маршрутом Залізничний вокзал - Гришківці, повинна закінчитися прийняттям конкретного рішення в інтересах людей, впевнені районні керівники.

Леонід Бакановський, голова Бердичівської райдержадміністрації: "Ми підтримуємо думку залишити маршрут таким, яким він був. Знайти механізм взаємодії з обласною держадміністрацією, міськвиконкомом і райдержадміністрацією. Але не створювати ажіотаж. Просто прийти до якоїсь думки".

Маршрутне питання в першу чергу непокоїть громадян Гришковець. Від їхнього імені селищний голова заявила: Бердичів і Гришківці не можуть існувати окремо.

Зоя Стаднік, селищний голова смт. Гришківці: "Такої постановки питання не повинно навіть стояти. Історично Бердичів і Гришківці нероздільні. Ви сіли у машину і поїхали собі, а люди чекають 30-35 хвилин. У 5 годин ранку встають, щоб на 8 годин потрапити на автобус. Їм нецікаво: хто має грати конкурс. Їм треба їхати до Бердичева на роботу та у дитячий садочок везти дітей. Ви б постояли і подивились, що зараз робиться на зупинках. Якби сьогодні сюди прийшли люди, вибачте, їх було б у 100 разів більше, ніж в ощадкасах за грошима. А це життєво важливий момент!"

Це питання хвилює і громадськість Бердичева. Місту небайдужа проблема маршруту до Гришковець.

Галина Гриценко, голова Бердичівського відділення МТПЛ: "Якщо питання не вирішать позитивно, це буде грубим порушенням прав людей: мешканців Бердичева та мешканців Гришковець. Міжнародне товариство прав людини повністю підтримує дії міської влади , щоб залишити маршрут міським".

Протягом засідання виконавчого комітету Василь Сухораба змінив попередню думку на іншу: Гришківці можуть делегувати свій конкурс місту. Законодавство це не передбачає, каже він, але й не забороняє. Василь Мазур, не відкладаючи справу у довгу шухляду, запропонував Василю Сухорабі дати дозвіл на відновлення старих маршрутів до Гришковець.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: "Від імені територіальної громади міста просимо Вас терміново надати тимчасовий дозвіл на відновлення міських маршрутів Залізничний вокзал - Гришківці та Залізничний вокзал - Дмитрівка до остаточного вирішення даного питання згідно з вимогами чинного законодавства".

Василь Сухораба, начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Житомирської облдержадміністрації: "За цей час у законодавчому полі буде вирішуватися питання видачі довготермінових дозволів на перевезення на маршруті Бердичів - Гришківці. Для цього створять конкурсні комітети. На мою думку, я б передав повноваження Гришковецького комітету Бердичівському, щоб міський комітет провів конкурс і визначив перевізників. З нашої згоди, зрозуміло. Я зрозумів, що треба тут допомогти, і , думаю, що все буде нормально".

Василь Мазур першим підписав звернення до представника облдержадміністрації. За ним - інші керівники: районної держадміністрації, районної ради та селищний.

Члени міськвиконкому вирішили також затвердити міську маршрутну мережу пасажирського автотранспорту загального користування та паспортів міських автобусних маршрутів загального користування. Суттєвий момент проекту рішення - визначення статусу автостанцій Бердичева.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Площа Привокзальна не може розмістити безмежну кількість автобусів, а їх в один день відправляється 135. І ще слід додати автобуси міського сполучення, які теж відправляються звідти. Додам, що власником платформ є територіальна громада, а у 2009 році збудують новий автовокзал (міська власність). Приміські та міжміські автобуси, які сполучають населені пункти Бердичівського, Чуднівського, Андрушівського районів Житомирської області та Козятинського району Вінницької області, пропонується приймати та відправляти з АС № 2, а на зупинці Леніна, 18 взагалі заборонити зупинку автобусів, крім міських".

Серед інших питань засідання виконавчого комітету: необхідність негайно навести лад на зупинці по вулиці

Леніна, 18.

Ярослав Оніщук, державтоінспектор відділення ДАІ міста Бердичева та Бердичівського району: "Там буде працювати екіпаж, у посиленому режимі. Із завтрашнього дня не буде незаконних перевізників".

Василь Мазур наголосив: працівникам ДАІ слід більш свідомо ставитися до виконання службових обов’язків. Щоб не було незаконних перевезень через місто, руху великовантажного транспорту та незаконних зупинок. Зокрема, поблизу центрального ринку.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: "Там їхати неможливо. Нічого не роблять. ГАЗ зелений стоїть, цукор продають. Заморожена проїжджа частина. Це робота ДАІ? Про що Ви говорите? Чи Ви не знаєте тих хлопців, що там стоять?"

Міський голова запропонував активістам громадських організацій Бердичева проявити ініціативу і взяти участь у контролюючих заходах. На наступній сесії міської ради відділення ДАІ міста та району звітуватиме про відповідну роботу.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0