Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Солістка міського Палацу культури Тетяна Щенявська відзначила подвійний ювілей

Time Додано: четвер, 26 лист. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Ми забуваєм прикрощі і рани

Солістка міського Палацу культури Тетяна Щенявська відзначила подвійний ювілей

І серце огортається в тепло,

Як чуєм спів Щенявської Тетяни

Про Україну, батька, про село…

Так говорить про солістку міського Палацу культури ім. О.Шабельника бердичівський поет Анатолій Кондратюк. Більша частина городян, певно, погодилася б із ним. Адже Тетяна Щенявська вже сорок пять років, виступаючи на співочих майданчиках міста, підбирає до кожного глядацького серця ключик. Проникає у душу і ще довго після концерту змушує наспівувати щось на зразок: “подаруй, берізко, мені свої сережки”.

Співачка виступає сольно і разом з іншими коллективами. Зокрема вона є учасником народного аматорського хору ветеранів війни та праці і ансамблю “Бердичі”. Днями Тетяна Щенявська відзначатиме подвійне свято: ювілей своєї творчої діяльності та ювілей життя. Згадати за цей час, каже, є що.

Народилась на Олевщині, у красивому поліському краю, що на межі Польщі та Білорусі. Потім родина переїхала до Бердичева. Співати, говорить ювілярка, почала змалечку, а спогади про перший публічний виступ і досі лишаються теплими.

Тетяна Щенявська, солістка міського Палацу культури ім.О.Шабельника: « В садочку це було. Я дуже злякалася і пісню не співала, а декламувала. А першою піснею були “Валянки”. Завжди мене ставили на стільчик і я співала на весь голос”.

За плечима артистки – 33 роки праці у різних дитячих садочках. Її вихованці зростали в атмосфері співу. Коли їх запитували, ким мріють стати, вони відповідали, що хочуть бути схожими на Тетяну Федорівну. Щенявську добре знали робітники заводу “Комсомолець”, адже вона брала участь у всіх концертах, ща там проходили. Виступаючи у хорі в РАЦСі, жінка “наспівала” сімейний добробут багатьом подружнім парам.

Двічі Тетяну Федорівну запрошували до участі у відомому ансамблі “Льонок” Івана Сльоти. Але першого разу, розповідає ювілярка, на заваді стали батьки, а наступного –вже власні діти. Треба було займатись ними, а не кар’єрою.

Хоч професійно вчитися на артистку Тетяні Щенявській не довелося, вона про це не шкодує. Натомість демонструє частину своїх подяк та грамот, отриманих у різні часи. Пишається домашньою картинною міні-галереєю. Її почали і продовжують поповнювати своїми полотнами друзі співачки - Мирослав Ясельський та Юрій Чебаненко. Тут є і пейзажі, і портрети.

Любов співачки до природи та людей відображається в її творчості. А вона – різноманітна.

Тетяна Щенявська, солістка міського Палацу культури ім.О.Шабельника: “Сама найкраща пісня - “Ой ти місяцю”. Вона душевна. Ще подобаються воєнні пісні. А також пісня “Ах, судьба моя, судьба”. Чому? Тому що в ній — судьба кожної жінки”.

Коли виходиш на сцену, хочеться обійняти увесь зал, зізнається артистка. Адже глядачі посміхаються і аплодують, лише почувши її ім’я. А що інше може бути винагородою для митця? Голос Тетяни Федорівни називають золотим, сильним, щирим. І, певно, мають рацію.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0