Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

СНІД. СЕКС. СТОСУНКИ. Що ти обираєш?

Time Додано: неділя, 02 трав. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Одужати від СНІДу неможливо, а от уберегтися — цілком. Як захистити себе від зараження ВІЛ-інфекцією, та як поводитися з уже хворими людьми розповіли бердичівській молоді представники Всеукраїнської організації “АЦЕТ”. У перекладі з англійської ці чотири літери означають СНІД, турбота, освіта, підготовка, розповідає координатор організації Алла Хіміч.

СНІД. СЕКС. СТОСУНКИ. Що ти обираєш?

Алла Хіміч, координатор ВБО “АЦЕТ”: «На сьогоднішній день в Україні дуже гостро стоїть ця проблема, є багато хворих людей. Але не всіх їх ми знаємо. Наша організація займається профілактикою для дітей, молоді і людей старшого віку, а також допомогою хворим людям.»

Мирослава Березовська, член молодіжного клубу для дівчат “Перлина”: «ВІЛ/СНІД — це дуже жахлива хвороба, одне з перших місць по захворюванням займає Україна. А лекції допомагають молоді, розкриваючи цю тему глибше.»

Щочетверга на базі підліткового клубу “Мрія” члени “АЦЕТ” та дівчата з молодіжної організації “Перлина” зустрічаються та проводять тренінги, на теми, що їх цікавлять. Ця зустріч — 32-га з початку їхньої співпраці. Сучасна молодь має бути підготовленою до життя, має знати те, чого, можливо, недостатньо знали їхні батьки, вважає організатор “Перлини” Ніла Голубнича.

Ніла Голубнича, організатор молодіжного клубу для дівчат “Перлина”: «Надзвичайно потрібні такі лекції тому, що діти потім пишуть відгуки, де дякують за розкриття інформації. На жаль, дорослі багато чого не розуміють про ВІЛ/СНІД: як захистится, чи те, що із такими людьми можна дружити.»

Члени “Перлини” та “АЦЕТ” входять до ініціативної групи при міськвиконкомі, яка намагається вирішувати проблеми дітей, сім’ї та молоді. ВІЛ-інфекція — це одна із найважливіших, вважають і дорослі, і молодь. За офіційними даними у Житомирській області більше 5-ти тисяч хворих на СНІД, у Бердичеві та районі — 301 людина, розповідає Алла Хіміч. Аби дізнатися неофіційну статистику, потрібно ці цифри помножити на 10, каже вона. Дехто з заражених просто не знає про свій діагноз, дехто — не бажає, аби про нього дізналися інші. Хворих людей не варто боятися, запевняють лектори. І саме це вони намагаються донести до молоді.

Ульяна Поліщук, спікер команди “Перлина”: «У нашому місті, і взагалі, в Україні ВІЛ/СНІД — це дуже розповсюджена хвороба, особливо серед молоді. Я знаю, що потрібно берегти себе для одного-єдиного хлопця, майбутнього чоловіка. У мене є друзі, які ВІЛ-інфіковані, але я нормально з ними спілкуюся, гуляю.»

Пам’ятаючи вислів: “Хто володіє інформацією, той володіє світом”, сучасна молодь повинна бути інформованою про дошлюбні стосунки та про їх наслідки, вважає Алла Хіміч.

Алла Хіміч, координатор ВБО “АЦЕТ”: «Якщо людина має інформацію, вона може захистити себе і бути здоровою. Ми показуємо, що альтернатива, що можна жити інакше, використовувати свій час на загартування організму або на заняття спортом. Тоді буде міцний імунітет та хороші моральні принципи. Буде правильна поведінка, буде все добре у житті.»

За інформацією начальника відділу молодіжної та сімейної політики Тамари Ковалик, у Бердичеві вже підготовлена велика група волонтерів, які розповідатимуть про ВІЛ/СНІД своїм ровесникам.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0