Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Сільські школярі мріють про різні гуртки

Time Додано: середа, 24 жовт. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

У 30 загальноосвітніх закладах Бердичівщини, повідомив начальник районного відділу освіти, працює 130 гуртків. Взагалі цією роботою охоплена третина учнів. Хоча останнім часом кількість гуртків у школах району зменшена через нестачу коштів.

Сільські школярі мріють про різні гуртки

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: « Сьогодні в районі є позашкільний заклад - Будинок дитячої творчості. Мені соромно казати: там лише 1,5 ставки годин. Ми надіємося: прийде той час, коли позашкільна освіта буде фінансуватися із державного бюджету, а не з іншого кошика, тобто місцевих надходжень, яких немає у районі у потрібній кількості".

На відміну від міських, сільські діти не мають можливості їздити до Бердичева у позашкільні заклади. А 6 працівників районного Будинку дитячої творчості навідуються лише до 5 шкіл. Із районного бюджету на діяльність Будинку дитячої творчості цьогоріч виділено лише близько 28 тисяч гривень, говорить Петро Костюк. Якби ж то з’явилися додаткові фінансові можливості, то позашкільна освіта району, з його слів, не була б тільки на 10 місці в області. Творчий розвиток сільських учнів відбувається в основному за рахунок позакласної та гурткової роботи.

Семенівська загальноосвітня школа І- ІІ ступенів невеличка. З 70 дітей половина – у гуртках. Їх кількість, у порівнянні з минулим роком, каже директор Людмила Рубаносова, скоротилася вдвічі.

Людмила Рубаносова, директор Семенівської

ЗОШ І-ІІ ст.: «Скорочення гурткової роботи? Звичайно, нам це дуже не подобається. Сільська дитина не має змоги поїхати у місто на заняття, у неї є ще домашні клопоти по господарству. Треба більше годин на гуртки. У тому році був гурток "Віночок творчості". Там діти займалися ліпленням, бісероплетінням. У цьому році такого гуртка немає".

Якщо у великих школах району діти можуть реалізувати свої творчі можливості у 10 гуртках, то маленькі сільські обмежуються одним-двома. За таких умов розвивають здібності своїх вихованців вчителі Семенівської школи. До літопису справ та творчих досягнень вносять найкращі: перемоги у районних предметних олімпіадах та різних конкурсах. Є у педагогів закладу велике бажання: передати творчі вміння своїм вихованцям. Семенівські школярі вважають, що їм поталанило: можуть навчитися танцям та співу у такого керівника, як Оксана Цакоєва.

Оксана Цакоєва, керівник студії «Гармонія» Семенівської ЗОШ І-ІІ ст.: « Дитина має розвиватися різнобічно. Дуже багато є у світі цікавого, і все хочеться відкрити нашим дітям. Я намагаюся поєднати на гуртку танці, співи та інше. Проте всього не охопиш. Хотілось би, щоб було хоча б так, як у минулому році".

Вихованці Оксани Василівни – призери районного конкурсу «Таланти твої, Україно!» та лауреати фестивалю «Сонячна криниця». Оксана Цакоєва намагається не лише вчити дітей хореографії. На заняттях студії вона знайомить гуртківців з традиціями інших країн. Юні артисти виконують українські, російські та англійські пісні і танці різних народів. Вірять, що в улюбленій студії досягнуть багато успіхів.

Марина Каліщук, вихованка студії «Гармонія» Семенівської ЗОШ І-ІІ ст.: «Я вже танцюю протягом 4 років. Є у нас і молодша група. Завдяки танцям я підвищую свій настрій, можу спілкуватися".

Валентина Сидорчук, вихованка студії «Гармонія» Семенівської ЗОШ І-ІІ ст.: « У мене веселий характер. Я люблю українські народні пісні, ритмічні українські танці. А також танці різних народів".

Начальник районного відділу освіти вважає: талантів у сільських школах вистачає. Та йому хочеться, щоб вони мали більше можливостей для розвитку. Бо діти Бердичівщини, каже Петро Костюк, щорічно займають 5-6 призових місць у обласних предметних олімпіадах. Мають й інші здобутки.

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «Виходячи з напрямків річної програми "Відродження", думаю, ми робимо непогані кроки по лінії Малої академії наук. Якщо у 2005 р. у нас захищало наукові роботи 8, у 2006 р. - 15 дітей, то у 2007 р. - до 30 учнів. 11 наших школярів брали участь у обласному етапі. Двоє стали призерами".

У Семенівській школі немає актової зали і малувато місця. Та половина учнів танцює і співає. Вони, як і багато інших сільських школярів, мріють, аби було більше гуртків – і не лише з музики та співу.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0