Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:40 - 02-07-2018
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Школи міста готуються до нового навчального року

Time Додано: четвер, 30 серп. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

Школи міста готуються до нового навчального року

Новий, 2007-2008 навчальний рік, не за горами. Відбувся остаточний огляд загальноосвітніх закладів міста комісією з представників управління освіти і науки та Бердичівської санепідемстанції. На думку перевіряючих, найкращі результати мають загальноосвітні заклади № 2,4, 10, 12, 15, 5 та 3. Зокрема, учні НВК №4 будуть вражені оновленим внутрішнім оздобленням. За рахунок батьків куплені жалюзі для 13-ти кабінетів, у 3 класах - новенькі парти. З’явилися і сучасні дошки, оновлені бібліотека та книгосховище. Є читальна зала та міні - вітальня для занять музикою. На кожному поверсі -3 туалетні кімнати з сучасним дизайном. Педколектив за підтримки батьків почав ремонт ще з вересня минулого року, каже директор Жанна Ружинська.

Жанна Ружинська, директор НВК № 4: "Без їхньої підтримки, грошових вкладів ми б цього не зробили. Також ремонт робився за рахунок шкільного кошторису завдяки самовідданій праці вчителів. Вони власними руками зробили дуже багато. "

Жанна В’ячеславівна поділилася планами на майбутнє. Восени почнуть робити спортзал для дітей молодшого та середнього віку. Готуючись до нового навчального року, гуманітарна гімназія № 2 (директор Ірина Толочко) оголосила конкурс-огляд кабінетів за різними номінаціями. Під час ремонту поміняли 78 точок освітлення, придбали 8 нових дошок. Ретельно готувалися і до приходу першачків. Учні початкових класів матимуть власний спортзал.

Гімназія відкриє клас для проведення уроків з комп’ютерною підтримкою. Сучасні предметні кабінети допомогли зробити батьки окремих класів. Готувалися до прийому учнів і у віддалених мікрорайонах міста. Сьома школа забезпечила дітей 1-4 класів меблями. Разом із батьками колектив відремонтував бібліотеку, кімнати виховної роботи і психолога. Гарним, на думку, педагогів, став кабінет української мови. Придбані і нові дошки. Проте, зазначила директор Антоніна Гранківська, для занять фізикою та хімією немає сучасного інвентаря. Є й інші проблеми.

Антоніна Гранківська, директор ЗОШ № 7: "Проблема, що немає поблизу ДНЗ. Набором до І класу займаємося давно. Та все ж чекаємо на реконструкцію садочка № 2. Мріємо, щоб у мікрорайоні відкрили підлітковий клуб".

Сьома школа, як і всі заклади освіти, готується до опалювального сезону.

Антоніна Гранківська, директор ЗОШ № 7: "Школа готова до зими. Корпус для початківців має теплі класи. Немає проблем і з центральним корпусом, який діє понад 20 рр. У школі тепло. 500 гр. нам виділив М. В. Адамчук, ми відремонтували вже вікна. Та 8 вікон вже відслужили своє. Про це поінформували управління освіти. Повністю треба міняти. Заміну шибок самі зробили. А вікна потребують заміни".

В деяких школах напередодні навчального року ще не вирішили усіх необхідних питань. Це стосується, зокрема, 11-ї, 14-ї та

17-ї, підсумувала начальник управління освіти і науки Тетяна Стельмах. Зокрема, 17-а не може похвалитися естетичним оформленням інтер’єру. Не збережені у належному стані дошки та меблі, відсутні рукомийники у класних кімнатах, не вистачає світильників у більшості кабінетів, багато вікон із тріщинами. Працівниками СЕС під час огляду 17-ї школи складено протокол про порушення санітарних правил.

Надія Мельничук, завідуюча санітарно-гігієнічним відділом Бердичівської районної СЕС: "Усі приписи, які вже давалися директору для покращення умов навчання, не виконані. Ми зобов’язані вжити адмінзаходів. Тому складено протокол".

У протоколі вказано на наявні недоліки.

Надія Мельничук, завідуюча санітарно-гігієнічним відділом Бердичівської районної СЕС: "Територія має бути обнесена парканом. Такого немає. Проблема не вирішена. Потрібно покращити внутрішнє освітлення. Не закінчили обладнувати харчоблок. Не відремонтували каналізацію. У таких умовіах працювати з 1 вересня школа не може".

Усі ці та інші недоліки директор школи пояснив відсутністю коштів.

Олег Твердохліб, директор ЗОШ № 17: "Школа здана в експлуатацію у 1976 році. З того часу двері, вікна, рами не замінювалися. Вони вже відслужили. Тому їх естетичний вигляд не відповідає сучасним вимогам. Треба міняти. На це потрібно понад 3 млн. гр. Знайти такі кошти у міському бюджеті чи бюджеті управління освіти сьогодні нереально. За допомогою батьків та спонсорів ми знайшли кошти на фарбу та частковий ремонт".

Працівники СЕС констатували: жоден І клас у 17-й школі не обладнаний меблями відповідно ростових груп. Це може призвести до погіршення здоров’я школярів. Медичні обстеження минулого року виявили значні патології по сколіозу та порушенню постави у 10 дітей на кожну сотню оглянутих у міських освітніх закладах. Начальник управління освіти і науки зазначила: проблема забезпечення шкіл меблями повинна вирішуватися на державному рівні. Вона також повідомила, що школярі міста забезпечені підручниками на новий навчальний рік.

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки: "На сьогодні всі класи забезпечені підручниками. Проблема лише з 7 кл. Вони навчаються за програмою для 12-річної школи. МО України обіцяє завезти до 1 вересня".

Обов’язковим залишається і гаряче харчування школярів.

Тетяна Стельмах, начальник управління освіти і науки: "Гаряче харчування знову запроваджуватимуть відповідно до Указу Президента України. Обов’язковим воно є для учнів 1-4 кл. та пільгових категорій 1-11 кл. Як би не було скрутно, воно буде проводитися. Проблемою лише є тендерні торги".

У новому навчальному році відповідно до Указу Президента України в загальноосвітніх закладах продовжать поступово запроваджувати шкільну форму.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0