Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Школи Бердичівського району перевірили на готовність до 1-го вересня

Time Додано: п'ятниця, 20 серп. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Підготовку шкіл Бердичівського району до нового навчального року перевірила комісія у складі представників райдержадміністрації, санепідемслужби та відділу освіти. Протягом трьох днів перевіряючі відвідували навчальні заклади, уважно та прискіпливо оглядали навчальні й технічні приміщення, виявляючи недоліки та порушення. У всіх тридцяти трьох школах району вчителі за батьківські та спонсорські кошти зробили ремонт, говорять директори.

Школи Бердичівського району перевірили на готовність до 1-го вересня

Десь — капітальний, десь — косметичний. У Мирославській школі на підготовку до 1-го вересня витратили 11 тисяч гривень, з них левова частка пішла на фарбу, розповідає директор Галина Артемчук. Разом із педколективом повністю переобладнали кабінет біології, на території школи побудували дитячий майданчик. Усе це відмітила комісія, та без зауважень не обійшлося. Одне з таких — негайно замінити плафони.

Галина Артемчук, директор Мирославської ЗОШ І-ІІІ ступнеів: «На це треба кошти. Одна лампа коштує, як мінімум, 10 грн., а плафон — 30 грн. Здається, що це небагато. А якщо їх на коридорі 20 штук, то це 600 грн. Лише на один коридор. Будемо шукати вихід тому, що на досягнутому зупинятися не можна. Ті зауваження, що нам зробили, ми виправимо.»

Однією з найважливіших проблем є підготовка до зими шкільних котелень, говорять працівники комісії. У деяких навчальних закладах котли замінили, у деяких відремонтували. Все залежало від коштів.

Тетяна Наумчук, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «У Половецькій школі була зроблена робота з промивки системи опалення, замінено три котли; зараз встановлюються два котли у Рейській школі, і в усіх інших школах проводиться обстеження котелень. З усіх шкіл лічильники здані на перевірку. Також на харчоблоках відремонтували усе обладнання, кожен харчоблок готовий до обслуговування дітей.»

Представника санстанції цікавило постачання води, як у їдальні, так і у класи. У Скраглівській школі воно на належному рівні, відзначив санітарний лікар Сергій Колубовський. Звичайно, є недоробки, та їх згодом усунуть, впевнений він.

Наступна зупинка — Райківська дев’ятирічка. Приміщення школи хоч і невелике, але у гарному стані, відзначила комісія. Враховуючи те, що коштів мало, школа все-таки впоралася із ремонтом: пофарбували підлогу у коридорах та класах, парти, навели лад у котельні.

Так само добре підготувалися до нового навчального року і у Швайківській школі. Вона вважається однією з найкращих у районі. Складається заклад із нового та старого приміщень. Останньому більше ста років, та колектив школи намагається підтримувати його у належному стані. У деяких місцях протікає стеля, тому найближчим часом будуть ремонтувати дах, говорить директор школи Ірина Трохимчук. Не обійшлося і тут без зауважень санітарного лікаря. Одне із таких — відсутність ігрової кімнати.

Ірина Трохимчук, директор Швайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів: «У нас немає ігрової кімнати тому, що є блок початкових класів. Він відділений від усієї школи коридором. У цьому блоці розміщено 4 класи і група продовженого дня. Нам запропонували ГПД перенести у класи, а кімнату обладнати, як ігрову. Це зробити не важко, іграшок у нас багато. За вересень ми її зробимо.»

Оглянувши школи району, комісія винесла свій вердикт: усі навчальні заклади готові 1-го вересня приймати дітей. Якщо влада району, педагогічні працівники, а також батьки та спонсори, й надалі будуть так само відповідально ставитися до ремонтних робіт, то про будь-які зауваження членам комісії доведеться забути.

Сергій Колубовський, санітарний лікар Бердичівської СЕС: «Зрозуміло, що не вдалося зробити те, що було заплановано спільно з районним відділом освіти. Зокрема, це — відновлення внутрішніх туалетів по ряду шкіл, які побудовані за типовим проектом, це і питання освітлення, і оновлення кухонного обладнання. Але на перспективу цей процес іде, я думаю, що надалі ці питання будуть вирішуватися у робочому порядку. »

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0