Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Щоб не мати від води ніякої біди

Time Додано: п'ятниця, 08 серп. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Хто не встиг накупатися, має час до кінця літа. Та рятувальники радять не зловживати безпекою. За статистикою цього року, у воді в Україні загинули понад 1290 людей. З них півтори сотні - діти.

Щоб не мати від води ніякої біди

Віталій Пилипчук, начальник відділу ДПН Бердичівського районного управління МНС України в Житомирській області: «Житомирська область займає друге місце за кількістю загиблих під час перебування на воді. З початку року на території нашої області загинуло 78 осіб. Це дуже велика цифра. Перше місце займає Одеська область, де є моря, багато відпочивальників. 78 загиблих у Житомирській області - це дуже багато".

У Бердичеві та районі - 9 потопельників. Минулого року їх було двоє. Найчастіше люди гинуть через власну необережність.

Віталій Пилипчук, начальник відділу ДПН Бердичівського районного управління МНС України в Житомирській області: «Найчастіше - це люди, які вживають спиртні напої. Вони не думають про власну безпеку, купаються. Ще тонуть на необлаштованих водоймищах. На сьогодні на території нашого району такого облаштованого для купання водоймища немає жодного. У місті, на пляжі, постійно чергує аварійно-рятувальна служба на воді, яка може надати посильну допомогу людям".

Ще древні греки вміння плавати вважали таким обов'язковим, як і вміння читати. Проте, навіть якщо людина почувається у воді, як риба, не варто нехтувати елементарними правилами безпеки. А що робити, коли на ваших очах хтось тоне? Насамперед - діяти швидко і рішуче, радять рятувальники. Саме від правильної поведінки і своєчасної допомоги залежить порятунок потерпілого.

Віктор Нудний, водолаз Бердичівської пошуково-рятувальної служби на воді: " Треба використовувати будь-які засоби, які під рукою, щоб кинути їх на воду. Потім треба підняти людину, підтримати голову до повітря, щоб людина трималася, не йшла на дно і не ковтала воду, підтягнути її до берега. Якщо немає такої можливості, то покликати рятувальників. І надати першу можливу допомогу".

Одразу ж необхідно викликати "Швидку допомогу". До її прибуття треба не припиняти спроб відновити дихання людини. Надана в перші хвилини медична допомога у 90% може повернути людину до життя, говорять лікарі.

Людмила Оксентюк, старший лікар станції швидкої медичної допомоги ЦМЛ: "Якщо це після 6 хвилин, то до життя можна повернути тільки 6% потерпілих. Першу допомогу надає та людина, яка першою дістала потерпілого з води. Що потрібно робити? В першу чергу, звільнити від одягу верхню частину тулуба, відкрити рот, а для цього між кутніми зубами вставити те, що є під руками: марлеві серветки, навіть вузол носової хустинки. Потім очищується ротова порожнина від чужорідних тіл і від мулу. І робиться штучне дихання та непрямий масаж серця".

Лікарі радять не втрачати час, щоб вилити воду із шлунка або дихальних шляхів потерпілих. Це за потреби зроблять працівники "Швидкої допомоги". Потім - продовжать реанімаційні заходи. Цього літа "Швидка" виїздила на три випадки утоплень. Завдяки своєчасним викликам, дві людини залишилися живими.

Віталій Пилипчук, начальник відділу ДПН Бердичівського районного управління МНС України в Житомирській області: «Користуючись нагодою, хотів би звернутися до мешканців міста і району: будьте обережними під час відпочинку на воді і пам’ятайте, що життя людини - це найцінніше, що в неї є ".

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0