Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Шахи — модель життя і спосіб стати успішним

Time Додано: середа, 21 лип. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

64 клітинки, 32 фігури – такими є шахи для пересічних громадян. Для фахівців це ще й наука, мистецтво і спорт, котрі притягують із містичною силою. Попри свій давній вік, шахи і нині лишають дослідникам чимало таємниць, каже керівник клубу «Біла тура» Геннадій Квятківський.

Шахи — модель життя і спосіб стати успішним

Геннадій Квятківський, керівник клубу «Біла тура»: «Шахматы, как считают ученые, появились в 15-м веке, их родиной считают Индию, но на самом деле, я специально это изучал, ученые толком не установили человека, который их придумал. Это игра нечеловеческого происхождения и многие сходятся на том, что она пришла к нам свыше».

“Біла тура” - єдиний клуб у місті, де навчають цьому інтелектуальному виду спорту. Не можна однозначно сказати, що шахи - заняття більше чоловіче: тутешні дівчата мають титули чемпіонок області. Одній з них, Евеліні Шпортун, лише сім років. Свого часу, розповідає дівчинка, до шахів її привчив дідусь. А 14-річного Андрія півроку тому у клуб привела спортивна невдача.

Андрій Тихончук, вихованець клубу “Біла тура”: “Був шаховий турнір серед шкіл міста, і наша посіла п’яте місце. Це спонукало мене розвиватися в цьому напрямі”.

Вікових обмежень у грі не існує і опанувати її може кожен, говорить колишня вихованка “Білої тури” Леся Кручак. Вона працює дитячим тренером з шахів у Житомирі і перше, каже, що допомагає навчитися грі, - цілеспрямованість і бажання.

Леся Кручак, тренер з шахів: “Ще талант потрібен. В мене діти різні займаються. Наприклад, одна п’ятирічна оволодіває шахами швидко, інша повільніше”.

Це тільки здається, що шахова партія — нескінченно довга і нудна, що тут не відбувається жодних дій, розповідають у клубі. Варто лише на цьому розумітися — і шахи відкриють свою красу, а розум глядача зможе осягнути геніальність того чи іншого ходу. Юні бердичівляни під час навчань орієнтуються на видатних гросмейстерів.

Юля Коробка, вихованка клубу “Біла тура”: “Можна грати різні партії. Я поки що вмію у найпростіші. Також нам показують ігри гросмейстерів, таких як Морфі, їхні ходи ми можемо використовувати у своїх партіях”.

Шахами захоплювалися К.Маркс, А.Ейнштейн, Л.Толстой, М.Ботвіннік та інші видатні люди. Разом із вихованням посидючості і наполегливості, ця гра вчить логічно мислити, тренує пам’ять, допомагає відволіктися від негативу і знайти шлях там, де його, здається, не існує. Ось чому діти і дорослі надають шахам перевагу перед рухливими заняттями.

Андрій Тихончук, вихованець клубу “Біла тура”: “Якщо порівняти, наприклад, з футболом, то в шахів є свої переваги. На полі насамперед розвиваються м’язи ніг, а шахи розвивають розум, і це, я гадаю, потрібно людині більше”.

Керівник клубу Геннадій Квятківский додає: шахами варто оволодівати в рамках шкільної програми, тому що вони є потужним засобом розвитку людського інтелекту, а вчені вважають їх моделлю самого життя.

Геннадій Квятківський, керівник клубу «Біла тура»: “Нам приходится проходить через различные ситуации, где надо найти единственное правильное решение. Шахматы как модель в игровой форме удивительным образом развивают именно это качество — поиск решений. Поэтому люди, играющие в шахматы, могут достичь успеха в любой области человеческой деятельности».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0