Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку

Time Додано: п'ятниця, 01 черв. 2018, 16:01 ( 10 міс. назад )

Правову оцінку діям так званої «робочої групи з перевірки навчальних закладів» попросили дати членів постійної депутатської комісії законності та правопорядку Бердичівської міськради Наталія Рибак та Ірина Тонкошкура. Обидві самі є народними обраницями, але у даному випадку зверталися до колег як директори, відповідно, НВК № 10 та СЗОШ № 1 і, власне, як представниці бердичівської громади. Не так давно, інформували, у кількох навчальних закладах (окрім 10-го НВК та 1-ї школи, у 5-й школі та у колегіумі № 14) об’явилася група місцевих депутатів, котра назвалася тією самою «робочою групою». Заявили, мовляв, прийшли з перевіркою. Обидва заклади були визначені як пункти проведення ЗНО, і у них, зі слів керівників, саме готувалися до відповідального дня.

Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку

Жодних документів – ані про створення «робочої групи», ані будь-яких інших – візитери не пред’явили, говорить Ірина Тонкошкура. Та вони, зауважує, навіть і не представлялися.

Далі, продовжує директор, депутати у супроводі її заступниці пішли на майданчик, не забуваючи при цьому знімати все на відео.

Приблизно така сама картина розгорнулася і у 10-му НВК: Наталії Рибак гості заявили, мовляв, прийшли перевіряти і «хочуть бачити школу».

Депутати знімали, занотовували, навперебій закидали питаннями, розповідають директори, а потім склали якийсь незрозумілий акт (чомусь в одному екземплярі) і вимагали підписати. Підписувати ніхто нічого не став…

Депутати-законники стали розбиратися. З’ясували, зокрема, те, що їхні колеги – частина членів бюджетної комісії – створили так звану робочу групу. Створити-то створили, а оформити все, як того вимагає закон, не оформили.

Повноваження депутатів місцевих рад чітко визначені у Законах України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», а також у Регламенті Бердичівської міської ради, нагадав член комісії законності Віталій Березовенко.

Якщо депутати прагнуть об’єднатися з метою контролю за використанням бюджетних коштів, то створюються тимчасові контрольні групи, нагадала присутня на засіданні секретар міської ради Юлія Лефтер, але для цього, як мінімум, на сесії має бути прийняте відповідне рішення, в якому мають бути визначені конкретні дії. Чи зробили подібним чином у групі Лужанського? Ні.

Зрештою, членам комісії законності потрібно було надати правову оцінку діям колег із комісії бюджетної: чи мали ті необхідні законні повноваження, чи мали право взагалі перевіряти, якщо так, то, згідно яких нормативно-правових документів. І «законники» оцінили.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0