Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку

Time Додано: п'ятниця, 01 черв. 2018, 16:01 ( 23 дн. назад )

Правову оцінку діям так званої «робочої групи з перевірки навчальних закладів» попросили дати членів постійної депутатської комісії законності та правопорядку Бердичівської міськради Наталія Рибак та Ірина Тонкошкура. Обидві самі є народними обраницями, але у даному випадку зверталися до колег як директори, відповідно, НВК № 10 та СЗОШ № 1 і, власне, як представниці бердичівської громади. Не так давно, інформували, у кількох навчальних закладах (окрім 10-го НВК та 1-ї школи, у 5-й школі та у колегіумі № 14) об’явилася група місцевих депутатів, котра назвалася тією самою «робочою групою». Заявили, мовляв, прийшли з перевіркою. Обидва заклади були визначені як пункти проведення ЗНО, і у них, зі слів керівників, саме готувалися до відповідального дня.

Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку Самоправство та перевищення повноважень: правову оцінку діям групи бердичівських депутатів дали колеги з комісії законності й правопорядку

Жодних документів – ані про створення «робочої групи», ані будь-яких інших – візитери не пред’явили, говорить Ірина Тонкошкура. Та вони, зауважує, навіть і не представлялися.

Далі, продовжує директор, депутати у супроводі її заступниці пішли на майданчик, не забуваючи при цьому знімати все на відео.

Приблизно така сама картина розгорнулася і у 10-му НВК: Наталії Рибак гості заявили, мовляв, прийшли перевіряти і «хочуть бачити школу».

Депутати знімали, занотовували, навперебій закидали питаннями, розповідають директори, а потім склали якийсь незрозумілий акт (чомусь в одному екземплярі) і вимагали підписати. Підписувати ніхто нічого не став…

Депутати-законники стали розбиратися. З’ясували, зокрема, те, що їхні колеги – частина членів бюджетної комісії – створили так звану робочу групу. Створити-то створили, а оформити все, як того вимагає закон, не оформили.

Повноваження депутатів місцевих рад чітко визначені у Законах України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», а також у Регламенті Бердичівської міської ради, нагадав член комісії законності Віталій Березовенко.

Якщо депутати прагнуть об’єднатися з метою контролю за використанням бюджетних коштів, то створюються тимчасові контрольні групи, нагадала присутня на засіданні секретар міської ради Юлія Лефтер, але для цього, як мінімум, на сесії має бути прийняте відповідне рішення, в якому мають бути визначені конкретні дії. Чи зробили подібним чином у групі Лужанського? Ні.

Зрештою, членам комісії законності потрібно було надати правову оцінку діям колег із комісії бюджетної: чи мали ті необхідні законні повноваження, чи мали право взагалі перевіряти, якщо так, то, згідно яких нормативно-правових документів. І «законники» оцінили.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0