Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Саме у таких церквах навертали до віри русичів»: у Бердичеві презентували ескіз Хресто-Воздвиженського храму

Time Додано: субота, 05 трав. 2018, 17:10 ( 9 міс. назад )

Майбутньому оновленому Хресто-Воздвиженському храму були присвячені два з трьох питань, винесених на розгляд членів архітектурно-містобудівної ради Бердичева. На початку засідання головний архітектор області Віктор Мединський презентував «Детальний план території по вул. Вінницькій, 71-б», на якій планують звести новий храм. Попередньо план розглянули на громадських слуханнях: тоді й інформували, що споруда з’явиться на місці нині діючої церкви, розташованої у пристосованому приміщенні. І ось Віктор Мединський доповідає про те, що проведені відповідні розрахунки на предмет можливості розташування храму у даному місці. Результат позитивний – можна будувати. Нагадав архітектор і про наміри звести біля храму дзвіницю, що має завершити перспективу вул. Одеської, виступивши своєрідною домінантою. Біля храму передбачається облаштування автостоянки на 12 місць та, за можливості, підземної вбиральні (тут треба ще буде з’ясувати кілька технічних моментів щодо каналізування). Щодо існуючого нині біля церкви колишнього ігрового дитячого майданчика, то він уже давно перетворився на місце збору сумнівних осіб і вигляд має відповідний: за планом, його, скоріш за все, демонтують.

«Саме у таких церквах навертали до віри русичів»: у Бердичеві презентували ескіз Хресто-Воздвиженського храму «Саме у таких церквах навертали до віри русичів»: у Бердичеві презентували ескіз Хресто-Воздвиженського храму «Саме у таких церквах навертали до віри русичів»: у Бердичеві презентували ескіз Хресто-Воздвиженського храму «Саме у таких церквах навертали до віри русичів»: у Бердичеві презентували ескіз Хресто-Воздвиженського храму «Саме у таких церквах навертали до віри русичів»: у Бердичеві презентували ескіз Хресто-Воздвиженського храму

А ось, власне, так виглядатиме новий Хресто-Воздвиженський храм. Саме такі церкви у візантійському стилі будували свого часу наші предки, звертає увагу настоятель тамтешньої парафії отець Костянтин Карпенко, саме у таких церквах навертали до православної віри та спонукали до святості русичів, у них живе безкінечно багата історія українського роду. Опинившись у такому храмі людина має забути, на землі вона чи на небі, додає священик, переміститися далеко-далеко від сучасних негараздів.

Хресто-Воздвиженський храм будуватимуть не лише з вигляду схожим на колишні староруські церкви, а й у спосіб, що його використовували пращурі українців, продовжує отець Костянтин: зокрема, у споруді не буде колон, що має зробити особливим вид зсередини. Зала, планується, буде нагадувати один великий купол, звідусіль наповнений світлом. Ну а стосовно дитячого майданчика, то буде й окремий новий майданчик, запевнив настоятель: за територією, на якій зможуть відпочити і діти, й дорослі доглядатиме церква.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0