Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Римо-католики Бердичева згадували Папу Римського Іоанна Павла II і слухали пісень польського гурту “Бене”

Time Додано: четвер, 03 бер. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

Традиційну і водночас незвичайну службу минулої неділі відправили у кляшторі Босих Кармелітів. Традиційну, тому що літургія відбувалась за загальноприйнятими канонами, а незвичайну – через те, що відбулась вона за участю поважних гостей і була присвячена Папі Римському Іоанну Павлу II. У 2011-му році минає 10 років з часу офіційного візиту Понтифіка до України. Іоанн Павло II дуже мріяв побувати на землі, скропленій кров’ю християн, повідав настоятель кляштору отець Бенедикт. Зійшовши з літака, Папа Римський став на коліна і поцілував українську землю, а перебуваючи на теренах нашої держави, не переставав молитися за неї.

Римо-католики Бердичева згадували   Папу Римського Іоанна Павла II і слухали пісень польського гурту “Бене”

Отець Бенедикт Крок, настоятель парафії "Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії": “Всі проповіді він проводив українською. Хто спілкувався з ним, відзначав, що було відчуття великої шани до співрозмовника. Він вклонявся, обіймав і перепрошував людей, з якими не мав нічого спільного! Він постійно слухав Господа. Святий той, хто слухає Господа і робить добрі діла. Тому Іоанн Павло II святий, тому церква ставить нам його за приклад”.

Кароль Войтила став першим Папою-слов’янином, очолював Римо-Католицьку церкву майже 26 років — це був третій за тривалістю понтифікат в історії. З восьми років зростав без матері, з того часу своє заступництво над хлопчиком узяла Матір Божа, говорили священики. У 21 рік став студентом підпільної духовної семінарії і почав таємне приготування до священства. Через п’ять років його висвятили у піддиякони і до 1978-го року Кароль Войтила побував у санах священика, єпископа, архієпископа та кардинала. Ставши Папою Римським, Іоанн Павло II зарекомендував себе як глава Церкви, сповнений свіжих ідей і задумів. Його понтифікат відзначався великою кількістю опублікованих праць та постійними подорожами. Святійший Отець відвідав майже усі країни, де живуть католики. Усюди вислуховував кожного і наказував не шукати легких шляхів у житті. Помічника ординарія Києво-Житомирської дієцезії Віталія Скоморовського Папа Римський висвятив у єпископи.

Єпископ Віталій Скоморовський, помічник ординарія Києво-Житомирської дієцезії: “Бог дав нам щастя бути його сучасниками. У цьому році ми відзначаємо 10-ту річницю приїзду Святійшого Отця на Україну. Коли він запитав мене, звідки я, а я відповів, що з Бердичева, він сказав, що знає наше місто. Я думаю, що він пам’ятав нас у своїх молитвах”.

У 1998-му році Іоанн Павло II у Ватикані коронував та освятив ікону Матері Божої Бердичівської. Нинішній Папа Римський Бенедикт XVI ініціював зарахування свого попередника до лику блаженних. Урочистий обряд беатифікації Іоанна Павла II відбудеться у травні цього року у Ватикані.

Щоб віддати шану Понтифіку, на недільну до кляштору завітали представники міської влади, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек та вокально-інструментальний гурт “Бене” з Варшави.

Виступ польського колективу ще на півгодини затримав вірян у кляшторі. Окрім пісень релігійних, артисти виконали чимало фольклорних творів різних народів.

Кшиштоф Тувецький, керівник гурту “Бене” (м. Варшава, Польща): ““Наш ансамбль надає перевагу “живій” музиці. Щодо репертуару, то це, здебільшого, фольклорні твори. У кожного народу є щось своє, оригінальне і особливо цінне. У будь-якій країні, де ми буваємо, намагаємось відшукати цю “родзинку”, специфічні ритми та мелодії, щоб потім презентувати їх під час концертів”.

Гурт існує 26 років, усі його члени є професійними музикантами, котрі заробляють на життя самими концертами, без допомоги спонсорів, розповів пан Кшиштоф. 10 років тому ансамбль вперше побував на Україні, а в нашому місті артисти виступали вже втретє. Бердичів - місто високої культури із вимогливою публікою, каже керівник гурту, тож кожен, хто сюди приїздить мусить “тримати марку”. З огляду на теплий прийом, що його влаштували бердичівляни, варшавський гурт цю марку витримав.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0