Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Різдвяна Зіронька зійшла, свято католикам принесла

Time Додано: субота, 25 груд. 2010, 06:00 ( майже 7 років назад )

У дві тисячі одинадцятий раз прийшло до католицького світу Різдво Христове. У ніч із 24-го на 25-те грудня бердичівляни, які сповідують римо-католицьку віру, поспішають до костелу святої Варвари та кляштору Босих Кармелітів, аби відзначити це урочисте свято.

Різдвяна Зіронька зійшла, свято католикам принесла

На початку служби панує темрява і лунають колядки. Прихожани очікують на появу Різдвяної Зірки, а разом з нею — на диво. І диво це — поява на світ Богонемовля. Починаючи із 12-го століття, у храмах та домівках стали встановлювати вертепи. Вони відображають євангельську сцену народження Ісуса Христа і допомагають відчути священність і таїнство різдвяної ночі.

Зустрічі великого свята передує піст, під час якого прихожани мали духовно очистились, висповідатись, визнати свої помилки і пробачити своїх кривдників. Перед тим, як іти вночі до храму на літургію, віряни збираються родинами на різдвяну вечерю.

Отець Валерій, настоятель храму св. Варвари: “Вечеря має об’єднати родину, перед нею стають до молитви, читають Євангеліє “Від Луки” про народження Ісуса Христа. А також люди розламують освячену облатку — печений хлібець, який символізує доброту, і перепрошують за усі помилки”.

За значенням та рівнем піднесеності настрою Різдво Христове можна порівняти із народженням дитини, коли радіє вся сім’я. Коли на землю прийшов Спаситель, раділо усе людство, хоча народився Богосин не у царських палатах, і появу його не супроводжували дзвони. Христос у всьому, окрім гріха, уподібнився людині, аби зробити останню щасливою та спасенною.

Отець Валерій, настоятель храму св. Варвари: “Христос приносить мир, який так потрібний і сьогодні для кожного. Це мир у серцях. Передріздвяний час — час приготування. В книзі “Одкровення Івана Богослова” читаємо: “Господь стоїть у дверей людських сердець і стукає”. Подивімось на момент народження: Йосиф і Марія йдуть до Вифлеєму, аби записатися в заїзді, але їм не знайшлося там місця. І мусила народити Спасителя світу у стайні”.

Так само сьогодні у серці людини часто не знаходиться місця для Ісуса, каже священик. І навіть якби Христос тисячу разів народився у Вифлеємі, це не означало б людського спасіння. Адже Ісус неодмінно має народитися у кожному серці. Різдво спонукає відкрити душу назустріч Цареві Всесвіту.

Наступний тиждень після цієї ночі, аж до 1-го січня, проходить у католицтві наче один святковий день. Цей період називають октавою, протягом усього часу у храмах відбуватимуться святкові богослужіння. Священники нагадують вірянам, що найближчі вісім днів треба особливо ревно молитися, славити Господа і бути зразковими християнами.

Отець Валерій, настоятель храму св. Варвари: “З нагоди світлого свята хочу привітати усіх мешканців Бердичева, віруючих, людей доброї волі, побажати миру, любові для кожного з нас і для наших родин. Бажаю щасливого Різдва Христового на Нового року. Христос рождається! Славімо його!”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0