Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Різьблене диво для людей» Олександра Вахніцького

Time Додано: понеділок, 09 лип. 2018, 15:40 ( 9 дн. назад )

Зал мистецтв обласної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича прикрашають різьблені вироби із дерева. Доступно кожному подивитись у морозом мережане зимове вікно, помолитись козацькій іконі, зупинити погляд на картинах, помріяти про затишок біля торшеру, присісти на мить за стіл чи столик, і, зрештою, посміхнутись фігурками тварин, казковим, фантастичним постатям. Тут близько 50 робіт. «Різьблене диво для людей» – це ІІ персональна виставка майстра народної творчості, бердичівлянина Олександра Вахніцького.

«Різьблене диво для людей» Олександра Вахніцького

«Млин», «Жнива», «Диво», «Водограй», «Моя Україна», «За Батьківщину» - такі та інші назви дає своїм творінням майстер. Цікаво, а що спочатку з’являється? Думка, ідея, назва чи народжується образ?

Починав працювати із деревом ще замолоду, із самого малого, згадує пан Олександр. Професійно – років із 12-ть. Коли вийшов на пенсію – стало більше часу, аби проводити його за улюбленою справою у майстерні. Навчився працювати і робити диво із капу. Кап – це такий собі дерев’яний наріст, працювати із яким означає для майстра «відродити забутий промисел». Скажімо, таке пухлиноподібне утворення, що на берЕзі, у золотих руках майстра може перетворитись на оригінальну спинку для стільця, чи на казкового персонажа. А за матеріалом куди? Звісно, у ліс!

Краєвиди українських місцевостей на його роботах неабияк прикрашають зображення вітряків, як символ добробуту, багатства, благополуччя. У випадку автора такий образ – це й легенька ностальгія за минулим, адже більше 20 літ Олександр Вахніцький пропрацював у млині. Цією справою 30 років займався й батько. Загалом – родинних півстоліття!

Перша персональна виставка Олександра Вахніцького була організована 2 роки тому, в музеї історії міста Бердичева. Приурочена ювілею автора, пригадує директор музею Павло Скавронський і радіє, що талант бердичівлянина заслужено побачить уся область.

Для майстра відкриття виставки – це невеличка пауза, що дає великий заряд! Це можливість показати людям, чим живеш… Це поштовх до нового старту!

«Виставка для майстра – це своєрідне підведення підсумків роботи», - каже художній керівник гурту «Древляни», народний артист України Юрій Градовський.

Голова спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся» Анна Івченко, вітаючи автора і захоплюючись його роботами, запрошує, при нагоді, доєднатись до спільноти майстрів Житомирщини. Прийшли підтримати чоловіка, батька, дідуся усі рідні: дружина, діти, онуки.

Матвій, найстаршенький з онуків, поволі переймає досвід дідуся. Із ним разом майстрували лебедя.

Не було б ні цих речей, ані цієї виставки, зізнається майстер, якби не вона, його дружина. Чоловік від щирого серця дякує коханій за все!

Автор: Олена Лук’янюк

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0