Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Різьблене диво для людей» Олександра Вахніцького

Time Додано: понеділок, 09 лип. 2018, 15:40 ( 4 міс. назад )

Зал мистецтв обласної наукової бібліотеки ім. Олега Ольжича прикрашають різьблені вироби із дерева. Доступно кожному подивитись у морозом мережане зимове вікно, помолитись козацькій іконі, зупинити погляд на картинах, помріяти про затишок біля торшеру, присісти на мить за стіл чи столик, і, зрештою, посміхнутись фігурками тварин, казковим, фантастичним постатям. Тут близько 50 робіт. «Різьблене диво для людей» – це ІІ персональна виставка майстра народної творчості, бердичівлянина Олександра Вахніцького.

«Різьблене диво для людей» Олександра Вахніцького

«Млин», «Жнива», «Диво», «Водограй», «Моя Україна», «За Батьківщину» - такі та інші назви дає своїм творінням майстер. Цікаво, а що спочатку з’являється? Думка, ідея, назва чи народжується образ?

Починав працювати із деревом ще замолоду, із самого малого, згадує пан Олександр. Професійно – років із 12-ть. Коли вийшов на пенсію – стало більше часу, аби проводити його за улюбленою справою у майстерні. Навчився працювати і робити диво із капу. Кап – це такий собі дерев’яний наріст, працювати із яким означає для майстра «відродити забутий промисел». Скажімо, таке пухлиноподібне утворення, що на берЕзі, у золотих руках майстра може перетворитись на оригінальну спинку для стільця, чи на казкового персонажа. А за матеріалом куди? Звісно, у ліс!

Краєвиди українських місцевостей на його роботах неабияк прикрашають зображення вітряків, як символ добробуту, багатства, благополуччя. У випадку автора такий образ – це й легенька ностальгія за минулим, адже більше 20 літ Олександр Вахніцький пропрацював у млині. Цією справою 30 років займався й батько. Загалом – родинних півстоліття!

Перша персональна виставка Олександра Вахніцького була організована 2 роки тому, в музеї історії міста Бердичева. Приурочена ювілею автора, пригадує директор музею Павло Скавронський і радіє, що талант бердичівлянина заслужено побачить уся область.

Для майстра відкриття виставки – це невеличка пауза, що дає великий заряд! Це можливість показати людям, чим живеш… Це поштовх до нового старту!

«Виставка для майстра – це своєрідне підведення підсумків роботи», - каже художній керівник гурту «Древляни», народний артист України Юрій Градовський.

Голова спілки народних майстрів «Мистецьке Полісся» Анна Івченко, вітаючи автора і захоплюючись його роботами, запрошує, при нагоді, доєднатись до спільноти майстрів Житомирщини. Прийшли підтримати чоловіка, батька, дідуся усі рідні: дружина, діти, онуки.

Матвій, найстаршенький з онуків, поволі переймає досвід дідуся. Із ним разом майстрували лебедя.

Не було б ні цих речей, ані цієї виставки, зізнається майстер, якби не вона, його дружина. Чоловік від щирого серця дякує коханій за все!

Автор: Олена Лук’янюк

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0