Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Результати соціально-економічного розвитку Бердичева за 2009 рік задовільні

Time Додано: четвер, 04 бер. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

На засіданні міськвиконкому підсумували розвиток економіки міста за минулий 2009 рік. Фінансова криза суттєво відобразилася на промисловості, відзвітував заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Спади виробництва помітні у харчовій та легкій галузях. Серед підприємств у харчовій сфері стабільно працюють лише “Хлібозавод”, пивзавод та фабрика морозива. У легкій — “Бердичівська фабрика одежі” та СП РІФ. Не зважаючи на кризу, на базі шкірзаводу відкрилося нове підприємство, що призвело до збільшення робочих місць. Вищезгадані виробники, сподіваються члени виконкому, покажуть гарні результати і у поточному році.

Результати соціально-економічного розвитку Бердичева за 2009 рік задовільні

Найбільше від кризи постраждала галузь машинобудування: заводи “Прогрес”, “Беверс”, “Трансмаш”. Причин декілька, каже Сергій Онофрійчук: через невидачу кредитів покупці не можуть розрахуватися за замовлену продукцію, або взагалі не замовляють нічого. Також зросли податки, подорожчала плата за енергоносії. Ці та ряд інших причин і призвели до зниження обсягів виробництва.

Помітно торкнулася криза і місцевих підприємців. Деякі змушені були припинити свою діяльність через ту ж таки неможливість взяти кредит, або відсутність замовлень на продукцію. Керівництво міста, як могло, підтримувало середній та малий бізнес, говорить Сергій Онофрійчук. З 2003 року не піднімався ринковий збір, надавався дозвіл на викуп чи оренду підприємцями приміщень.

У своєму виступі заступник міського голови наголосив також і про додаткові надходження до бюджету. Із цим, на його думку, у Бердичеві все гаразд.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «По єдиному податку у нас збільшилася цифра майже на 400 тис. грн. Адміністративних штрафів сплачено майже 1,5 млн. грн. Збільшилась плата за землю майже на 800 тис. грн. І державне мито зросло на 100 тис.»

Особливу увагу звернули члени виконкому на роботу працівників житлово-комунального господарства. Тими були проведені капітальні ремонти доріг, тротуарів, встановлено нові світлофори та відбійники. Мешканці міста вчасно розраховуються за послуги комунальників, та все ж заборгованість є, каже Сергій Онофрійчук.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: «За 2009 рік населення міста нормально сплачували послуги ЖКГ, але заборгованість є. Складає більше 9 млн. грн. Сума велика і, на жаль, не зменшується. Я вважаю, у цьому напрямку потребується більш дієва робота тих, хто надає послуги.»

У роботу житлово-комунального господарства з міського бюджету вклали більше 13 мільйонів гривень. Тобто програма мінімум була виконана, зазначив Василь Мазур. Загалом, 2009 рік хоч і був складним у фінансовому плані, вважає міський голова, та Бердичів його пережив. У минулому році крім проблем, були і досягнення: добудували акушерський центр, будували амбулаторію у районі М’ясокомбінату, продовжували зведення фільтрувальної станції.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Ми щорічно десь 15-20 млн. грн. Виділяємо на розвиток міста. Навіть у той тяжкий рік нам вдалося це зробити. Це завдяки підтримки усіх політичних партій, які працюють на владних щаблях держави. Рішення, що приймалися у міськраді, також були виваженими, направленими на розвиток міста. У нас є дуже серйозні наміри і на цей рік.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0