Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Режисер Єжи Гоффман презентував фільм «Україна. Становлення нації» у Житомирі

Time Додано: середа, 22 жовт. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

У житомирському кінотеатрі «Жовтень» у рамках П’ятого міжнародного кінофестивалю «Кінотур» відбувся допрем’єрний показ фільму Єжи Гоффмана «Україна. Становлення нації».

Режисер Єжи Гоффман презентував фільм «Україна. Становлення нації» у Житомирі

Зі слів всесвітньо відомого режисера, його фільм — це стислий виклад історії України з використанням унікальних архівних матеріалів, які автор шукав не тільки в Україні, а й у Росії, Польщі, Франції, Німеччині, США та Канаді.

У першій частині фільму «Від Русі до України» пан Гоффман показав період з найдавніших часів до вісімнадцятого сторіччя. На створення другої «Україна чи Малоросія?» його надихнула книжка Леоніда Кучми з однойменною назвою. Вона охоплює проміжок часу від кінця вісімнадцятого сторіччя до завершення Першої світової війни. Події кінця Другої світової та першого в історії об'єднання земель України — режисер назвав «Навіки разом». Остання частина — «Незалежність» — розповідає про події другої половини двадцятого сторіччя та сьогодення.

Чи вдалося йому відтворити історичну правду, вирішувати глядачам, сказав Гоффман. Але при цьому режисер висловив надію, що його фільм потрапить в Україні у широкий прокат, і за ним наша молодь навчатиметься історії. Єжи Гоффман, кінорежисер: «Те, у кого будут вопросы смогут со мной встретиться после показа и либо сказать мне «спасибо» либо меня расстрелять».

У рамках візиту до Житомира Єжи Гоффман відвідав виставку робіт свого приятеля, нині покійного фотохудожника Миколи Гнисюка. По завершенню режисер поділився враженнями від перегляду робіт, та своїми творчими планами. Єжи Гоффман, кінорежисер: «Сейчас я работаю над сценарием своих детских воспоминаний о ссылке в Сибирь. В моем возрасте мне хочеться вернуться в детство. Что из этого получиться — доживём — увидим».

До нашого міста пан Гоффман ставиться із приязню. Він вже відвідував Бердичів і має виключно позитивні враження від поїздки. Єжи Гоффман, кінорежисер: «Первый раз я был в Бердичеве в 1966 году, когда мы ехали выбирать натуру к фильму «Пан Володыевский». Я попал в легендарный для меня город. В Польше есть поговорка «пиши на Бердичев», это значит «на деревню к дедушке». Как только мы оказались в городе мы с моим оператором отправили оттуда около ста открыток».

Фестиваль, у рамках якого відбувся візит метра кіно до Житомира вже п’ятий за рахунком. Він проходить за підтримки Міністерства оборони України. Організатори ставили за мету показати у фільмах щоденну працю військових у справі оборони держави. «Кінотур», говорять вони, спрямований на виховання підростаючого покоління, становлення громадянина, патріота.

Валентин Кузнєцов, генеральний директор фестивалю: «Было заявлено 54 работы из которых отборочная комиссия, которую возглавлял секретарь Национального союза кино Алексей Колесник, выбрала для основного жюри 28. Эти картины будуть учавствовать в конкурсе по четырём номинациям: «На военно патриотическую тему», «Кордон», «Боевая казачья слава — за веру и верность» и «Образ человека в погонах».

Військові залучилися і до організації візиту пана Гоффмана. Після відвідування виставки, режисер поїхав дивитися показові виступи елітних підрозділів. Заплановано, що він особисто візьме участь у стрільбах і навіть скуштує «солдатської каші».

Автор Алла Губко

Камера Віталій Сінєльников

Chatbubbles Коментарів: 0