Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Рейська школа зустріла учасників районного свята «Великодні дзвони»

Time Додано: понеділок, 05 трав. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У Рейській школі багатолюдно: юнацтво в українському національному вбранні з цікавістю розглядає виставку з розмаїттям писанок, рушників та пасхальних кошиків. Майже всі загальноосвітні заклади Бердичівщини представили свою творчість на театралізованому дійстві «Великодні дзвони». За традицією, вже 3-й рік поспіль такий фестиваль проходить у рамках програми «Відродження», започаткованої районним відділом освіти. Свято учнівської творчості випливає з найдивовижнішого чуда – Христового Воскресіння.

Рейська школа зустріла учасників районного свята «Великодні дзвони»

Отець Іван, настоятель Української греко-католицької церкви міста Бердичева: «Вже протягом 2 тисяч років ми вже не є сумні, як першого дня жінки-мироносиці, які йшли до гробу Христа і журилися, ми не є сумні, як апостоли, які переживали втрату свого вчителя. Але ми сьогодні, возлюблені у Христі, так як ми співаємо у дні пасхальних пісень: «Днесь согласно заспіваймо, веселімся разом днесь: «Христос Воскрес! Христос Воскрес!»

Найбільшу частину фольклорної програми підготували господарі свята: рейські учні та вчителі. Символічний танок дівчат у біло-червоному з колективу «Едельвейс» розпочав театралізоване дійство. Учнівські художні колективи представляли не лише свої школи, а й рідні села. Діти показували, як зустрічають весну в їхньому краї. На думку організатора та натхненника фестивалю «Великодні дзвони» - методиста районного відділу освіти Надії Бондарчук, кожний номер був неповторним. Учасники концерту та глядачі єдині в думці: такі фестивалі дарують відчуття душевного тепла і розуміння вічності християнської формули: Віра, Надія та Любов.

Володимир Білобровець, викладач кафедри української літератури Житомирського ДУ імені І. Франка: «Я хочу вам побажати, щоб такі гарні свята справді залишалися якоюсь незнищенною частинкою кожного з вас, щоб ви сприймали це не як потребу виступити та розважитися, а як природну, щиру потребу збагачувати і звеличувати свій дух і дух тих, хто біля вас!»

Юні виконавці відтворювали на сцені біблійні сюжети. Своїми співами вони славили рідну землю і просили у Бога щастя для кожної української людини та родини.

Яна Грузда, учениця 9 класу Гришковецької гімназії: «Я дуже рада, що приймаю участь у районному фестивалі. Разом з моїми дівчатами з ансамблю «Мереживо» я виконувала гаївки та веснянки. В залі панує атмосфера щирості та любові, на обличчях моїх одноліток – усмішки. Це свято приносить багато щастя в домівки людей».

Байдужим на святі у залі Рейської школи не залишився ніхто, переконані його організатори та учасники. Красномовніші за слова були дитячі очі та щирі посмішки.

Вікторія Андрійчук, учениця 3 класу Рейської ЗОШ І-ІІІ ступенів: «Я була в такому захваті, що не можу навіть словами передати враження від свята!»

Здібності дітей викликають захоплення й здивування, говорять присутні в залі. Дорослих вони своєю творчістю ніби повернули у світ дитинства.

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: «Ми переглянули, прослухали та пройнялися духом українського мелосу, українського танцю, української поетики. У кожній пісні, у кожній веснянці та гаївці закодована народна мудрість. Я вірю, що вона поєднала і малих дітей, і нас, дорослих. І дітки, які розійдуться по своїх домівках, оте тепло, єднання і духовне багатство принесуть батькам і передадуть іншим. І це є ті кроки, які наближають нас до України духовно багатої».

«Весна прийшла на нашу землю, весна прийшла в наші серця», «Христос Воскрес!» – звучало зі сцени у дитячих виступах. Зала співала «Молитву за Україну».

І знову до учнівської молоді звернувся отець Іван, який згадав сократівський вислів про яблуко: «У тих зернятках я бачу дітей». Священник впевнений: молодь своєю творчістю відновлює старі добрі традиції в ім’я майбутнього та духовного воскресіння людей.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0