Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Письменниця Марія Пономаренко: “Писати потрібно так, щоб діти розуміли слово.”

Time Додано: четвер, 18 бер. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

До Бердичівської дитячої бібліотеки завітала українська письменниця Марія Пономаренко. За 37 років творчої діяльності Марія Антонівна встигла прославити Житомирщину, звідки вона родом, на всю Україну. Її книжки видаються тисячними тиражами, її вірші знають та люблять сотні дітей. Сама Марія Пономаренко ніколи не думала, що стане письменницею, а особливо дитячою. На творчість її надихали спочатку сини, а зараз дві онуки.

Письменниця Марія Пономаренко: “Писати потрібно так, щоб діти розуміли слово.”

Марія Пономаренко, дитяча письменниця: «У нас дуже мало дитячих письменників. Є дорослі, які підписують для дітей, але це не те. Дитячим письменником треба народитися. Треба писати так, щоб дитина відчувала слово, розуміла його. Віршик має вилетіти з тебе, наче пташка.»

Понад сто книжок Марії Пономаренко вже побачили світ, більше двохсот казок звучали на республіканському радіо, а скільки ще не надрукованого лежить вдома на полицях. Свою найпершу книгу “Подарунок” письменниця написала у 28 років. Після того, розповідає, вірші та проза просто-таки посипалися з неї, наче горох. Юні прихильники таланту Марії Пономаренко виконали уривки з її творів.

Софія Бродова, учениця 3А класу ЗОШ №5: «Мені сподобалось оповідання про пролісок. Він ріс ще з одним проліском, і того вирвали. Потім виріс інший, і він потоваришував з ним.»

У світі сучасних інформаційних технологій діти перестали читати. Письменниця вважає: настане момент, коли люди знову повернуться до книги, до сили літературного слова. Насамперед любов до читання у дітей повинні розвивати батьки. Жоден комп’ютер, жоден телевізор, говорить Марія Пономаренко, не замінить книги. Читати — її друга улюблена, після складання казок, справа. У світовій літературі письменниця завжди знаходить щось нове, досі непрочитане, а от у своїх творах постійно вишукує якісь неточності.

Марія Пономаренко, дитяча письменниця: «Спочатку пишеш, то здається, що добре. А потім дивишся критично, бо інакше не можна. Коли станеш милуватися тим, що написав, втратиш кваліфікацію. Але мені зараз малювати хочеться. Я постійно малюю.»

За півтора року Марія Пономаренко написала більше, ніж 500 картин. В обласній бібліотеці Житомира уже є її виставка. На згадку про теплу та приємну зустріч із бердичівськими дітьми, письменниця подарувала бібліотеці дві свої картини. Загалом, каже Марія Пономаренко, поїздку до Бердичева вона запам’ятає назавжди.

Марія Пономаренко, дитяча письменниця: «Бердичівляни молодці. Гарно відгадують загадки, задають багато питань, їм цікаво. Коли дитина мовчить, їй байдуже, тоді образливо. Відчуваєш, що ти щось не додав. А ця зустріч пройшла на хорошому рівні.»

Житомирщина багата на талановитих людей, кажуть працівники бібліотеки. Один із таких талантів вони і запросили. Влаштували зустріч заради дітей, заради їхнього знайомства зі справжньою українською дитячою письменницею.

Алла Печковська, бібліотекар дитячої бібліотеки: «Було видно, як вони зраділи, відчули материнське серце Марії Антонівни, обступили її і кожен хотів сфотографуватись. Якщо у серцях дітей залишилось те гарне, про що пише Марія Пономаренко, ми будемо раді. І звісно, ця зустріч ще одна можливість популяризувати книгу та бібліотеку.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0