Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Игорь Никоненко
Грустно , что в таком прекрасно ...
Time 11:09 - 21-03-2018
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві

Time Додано: субота, 13 січ. 2018, 12:37 ( 2 міс. назад )

«Слідами історії та культури бердичівського єврейства» можна відтепер вільно пройти у Бердичеві: допоможе у цьому однойменний путівник, днями презентований у Музеї історії міста. Один із трьох його співавторів – директор музею, головний краєзнавець Житомирщини Павло Скавронський – розповідає: «Слідами історії…» з’явився на світ у рамках міжнародного проекту «Захистимо пам’ять», що реалізувався за фінансової підтримки Уряду та МЗС Німеччини. В Україні його представляв вітчизняний Центр вивчення історії Голокосту за сприяння Міносвіти.

Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві

Загалом на участь у проекті надійшло близько 20 заявок, продовжує Павло Скавронський, у результаті організатори відібрали 7, на їхню думку, кращих. Потрапив до цієї сімки і проект від бердичівського Музею історії.

Історія єврейства у Бердичеві нероздільно зв’язана з історією міста – цей факт визнавали раніше, визнають і нині. Вистачало у ній і сторінок світлих, і сторінок трагічних. Все це укладачі намагалися відобразити у путівнику. З одного боку, він проведе користувача історично-культурними стежинами, сформованими місцевими євреями, з іншого – ознайомить з криваво-чорними датами у житті десятків тисяч мешканців Бердичева.

Такого путівника, здається, у Бердичеві ще не зустрічалося, тож «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» можна сміливо вважати першою ластівкою серед подібного роду досліджень, що допоможуть усім бажаючим краще пізнати місто, вважає краєзнавець Володимир Сінчук.

Бердичів славиться як місто миролюбних, толерантних людей з особливою життєвою мудрістю – чи це не є, з-поміж іншого, наслідком впливу на нього місцевого єврейства?.. Вручаючи подяки від міської влади укладачам путівника, начальник міського відділу культури Валентина Кузьменко проінформувала: у місті вже є певний план із детального вивчення теми Голокосту, ну а щодо збереження культури єврейського народу…

Окрім цілого ряду цікавих фактів із життя бердичівського єврейства, у путівнику авторства Павла Скавронського, Ангеліни Кулачок та Наталії Кропивницької можна знайти перелік рекомендованих маршрутів тематичних екскурсій та опис місцевих об’єктів, що повинні викликати цікавість у туристів. Укладачі вірять у те, що, цілком можливо, їхнє дітище для багатьох стане путівником до самісінького серця одного з найколоритніших містечок України, а разом із тим – до сердець усіх тих, хто подарував йому той самий неповторний колорит.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0