Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві

Time Додано: субота, 13 січ. 2018, 12:37 ( 11 міс. назад )

«Слідами історії та культури бердичівського єврейства» можна відтепер вільно пройти у Бердичеві: допоможе у цьому однойменний путівник, днями презентований у Музеї історії міста. Один із трьох його співавторів – директор музею, головний краєзнавець Житомирщини Павло Скавронський – розповідає: «Слідами історії…» з’явився на світ у рамках міжнародного проекту «Захистимо пам’ять», що реалізувався за фінансової підтримки Уряду та МЗС Німеччини. В Україні його представляв вітчизняний Центр вивчення історії Голокосту за сприяння Міносвіти.

Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві Путівник «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» презентували у Бердичеві

Загалом на участь у проекті надійшло близько 20 заявок, продовжує Павло Скавронський, у результаті організатори відібрали 7, на їхню думку, кращих. Потрапив до цієї сімки і проект від бердичівського Музею історії.

Історія єврейства у Бердичеві нероздільно зв’язана з історією міста – цей факт визнавали раніше, визнають і нині. Вистачало у ній і сторінок світлих, і сторінок трагічних. Все це укладачі намагалися відобразити у путівнику. З одного боку, він проведе користувача історично-культурними стежинами, сформованими місцевими євреями, з іншого – ознайомить з криваво-чорними датами у житті десятків тисяч мешканців Бердичева.

Такого путівника, здається, у Бердичеві ще не зустрічалося, тож «Слідами історії та культури бердичівського єврейства» можна сміливо вважати першою ластівкою серед подібного роду досліджень, що допоможуть усім бажаючим краще пізнати місто, вважає краєзнавець Володимир Сінчук.

Бердичів славиться як місто миролюбних, толерантних людей з особливою життєвою мудрістю – чи це не є, з-поміж іншого, наслідком впливу на нього місцевого єврейства?.. Вручаючи подяки від міської влади укладачам путівника, начальник міського відділу культури Валентина Кузьменко проінформувала: у місті вже є певний план із детального вивчення теми Голокосту, ну а щодо збереження культури єврейського народу…

Окрім цілого ряду цікавих фактів із життя бердичівського єврейства, у путівнику авторства Павла Скавронського, Ангеліни Кулачок та Наталії Кропивницької можна знайти перелік рекомендованих маршрутів тематичних екскурсій та опис місцевих об’єктів, що повинні викликати цікавість у туристів. Укладачі вірять у те, що, цілком можливо, їхнє дітище для багатьох стане путівником до самісінького серця одного з найколоритніших містечок України, а разом із тим – до сердець усіх тих, хто подарував йому той самий неповторний колорит.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0