Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Приєднатися до акції “Почуйте всі” закликають бердичівські медики

Time Додано: вівторок, 05 трав. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

У Бердичеві триває всеукраїнська акція “Почуйте всі”. Разом із громадськими організаціями активну участь у зборі коштів на придбання обладнання для офтальмологічного відділення обласної лікарні беруть медичні працівники міста. Вади зору у дітей, наголошують вони, є сьогодні однією з найгостріших проблем світового масштабу.

Приєднатися до акції “Почуйте всі” закликають бердичівські медики

Олег Марченко, завідуючий міською дитячою поліклінікою: “Сліпа або ж слабкозора людина стає залежною від оточуючих, втрачає можливість вільного вибору професії, способу життя. Погіршується її адаптація до змін навколишнього середовища, зростає ризик виникнення захворювання та передчасної смерті. За даними ВООЗ, у 2000-му році кількість сліпих у світі становила 45 млн. осіб, зафіксовано 135 млн. слабкозорих та 1,5 млн. сліпих дітей. У нашому місті проживає 1080 дітей зі зниженим зором та 21 дитина-інвалід. Профілактика дитячої сліпоти є одним із пріоритетів сучасної охорони здоров’я у світі, в Україні, області і нашому місті.”

Три скриньки, аналогічні тим, з якими вулицями Бердичева ходитимуть волонтери від громадських організацій, розташовані і у медичних закладах. Одна з таких знаходиться у міській дитячій поліклініці. Нині в обов’язки медсестри фільтру реєстратури входить розповідати відвідувачам закладу про мету та умови проведення акції. Вражаючої активності з боку людей Алла Решовська поки що не спостерігає.

Алла Решовська, медсестра фільтру реєстратури міської дитячої поліклініки: “Реакція у людей різна. Одні батьки йдуть назустріч нашому зверненню (особливо ті, у кого діти мають подібні вади), інші відвертаються і йдуть геть. Деякі усміхаються, деякі взагалі не реагують... Більшість людей все ж таки грошима не жертвують.”

Виказати небайдужість до акції усі бажаючі можуть і у вестибулі міської поліклініки для дорослих. Зі слів медсестри-волонтера, частіше до скриньки підходять люди зрілого віку, пенсіонери та ... персонал центральної міської лікарні. Молодь, здебільшого, акцією не цікавиться. А ще кошти на обладнання для дітей із вадами зору збирають стаціонарними відділеннями лікарні. Окрім цього, днями медики збираються об’їхати усі місцеві амбулаторії сімейної медицини.

Людмила Кирилюк, лікар-методист кабінету санітарної освіти ЦМЛ: “Збирати гроші у поліклініці ми намагаємося зранку, коли у закладі багато людей. До того ж обов’язково проїдемося амбулаторіями. Ми розповідаємо усім про акцію, для цього у нас є відповідний прес-реліз. Наші працівники нікого не примушують здавати гроші — це особиста справа кожного. Людина мусить розуміти що ця акція — потрібна справа.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0