Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Профілактичний медогляд учнів віднині проводитиметься у дитячій поліклініці за присутності батьків

Time Додано: середа, 13 січ. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

До дитячої поліклініки школярів разом із батьками для проходження медогляду запрошують лікарі. На базі шкіл учнів більше не обстежуватимуть. Причина – у навчальних закладах для повноцінного ретельного огляду немає умов, а це неминуче відображається на стані дитячого здоров’я. Нині 30% першокласників ідуть до школи, маючи хронічні захворювання, до 9-го класу кількість хворих дітей збільшується вдвічі, розповідає лікар Ірина Головченко. «Лідери» серед шкільних недугів – сколіози та порушення зору, фахівці вже визначили кілька шкідливих чинників.

Профілактичний медогляд учнів віднині проводитиметься у дитячій поліклініці за присутності батьків

Ірина Головченко, завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки: «По-перше, це велике навантаження, пов’язане з навчальним процесом, нераціональний режим дня, незбалансованість харчування і малорухомий спосіб життя. Першу половину дня дитина сидить у школі, потім за домашнім завданням, а для відпочинку обирають, як правило, телевізор або комп’ютер».

Окрім того, продовжує медик, лише 20 відсотків підлітків у разі погіршення здоров’я звертаються до лікарів. Решта приходять лише за довідками або тоді, коли самостійно дати раду хворобі не можуть. Тому на рівні Міністерства охорони здоров’я переглянули підходи до організації фізкультурних занять та проведення профілактичних медоглядів.

Олег Марченко, завідуючий дитячою поліклінікою: «В 2009 році у всіх на слуху були випадки смертей на уроках фізкультури, і нас турбує те, що виявляються хвороби, які вже пізно лікувати. Тому цього року наказом Міністерства охорони здоров’я і освіти запроваджено новий порядок: медичні огляди будуть проводитися у дитячій поліклініці і за присутності батьків».

Останні потрібні на випадок, якщо лікар призначить додаткове обстеження, визначатиме групу здоров’я та групу занять фізкультурою. Зрештою, каже завідуючий, батьки прямо на місці зможуть отримати відповіді на питання, що їх цікавитимуть. Новий порядок стосується учнів, котрі підлягають комплексному медогляду, - треті, п’яті, восьмі класи. Кожна школа проходитиме обстеження за своїм графіком, про це лікарі додатково повідомлять директорів. А батьків просять знайти час і прийти на огляд разом із дитиною.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0