Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Профілактичний медогляд учнів віднині проводитиметься у дитячій поліклініці за присутності батьків

Time Додано: середа, 13 січ. 2010, 06:00 ( майже 9 років назад )

До дитячої поліклініки школярів разом із батьками для проходження медогляду запрошують лікарі. На базі шкіл учнів більше не обстежуватимуть. Причина – у навчальних закладах для повноцінного ретельного огляду немає умов, а це неминуче відображається на стані дитячого здоров’я. Нині 30% першокласників ідуть до школи, маючи хронічні захворювання, до 9-го класу кількість хворих дітей збільшується вдвічі, розповідає лікар Ірина Головченко. «Лідери» серед шкільних недугів – сколіози та порушення зору, фахівці вже визначили кілька шкідливих чинників.

Профілактичний медогляд учнів віднині проводитиметься у дитячій поліклініці за присутності батьків

Ірина Головченко, завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки: «По-перше, це велике навантаження, пов’язане з навчальним процесом, нераціональний режим дня, незбалансованість харчування і малорухомий спосіб життя. Першу половину дня дитина сидить у школі, потім за домашнім завданням, а для відпочинку обирають, як правило, телевізор або комп’ютер».

Окрім того, продовжує медик, лише 20 відсотків підлітків у разі погіршення здоров’я звертаються до лікарів. Решта приходять лише за довідками або тоді, коли самостійно дати раду хворобі не можуть. Тому на рівні Міністерства охорони здоров’я переглянули підходи до організації фізкультурних занять та проведення профілактичних медоглядів.

Олег Марченко, завідуючий дитячою поліклінікою: «В 2009 році у всіх на слуху були випадки смертей на уроках фізкультури, і нас турбує те, що виявляються хвороби, які вже пізно лікувати. Тому цього року наказом Міністерства охорони здоров’я і освіти запроваджено новий порядок: медичні огляди будуть проводитися у дитячій поліклініці і за присутності батьків».

Останні потрібні на випадок, якщо лікар призначить додаткове обстеження, визначатиме групу здоров’я та групу занять фізкультурою. Зрештою, каже завідуючий, батьки прямо на місці зможуть отримати відповіді на питання, що їх цікавитимуть. Новий порядок стосується учнів, котрі підлягають комплексному медогляду, - треті, п’яті, восьмі класи. Кожна школа проходитиме обстеження за своїм графіком, про це лікарі додатково повідомлять директорів. А батьків просять знайти час і прийти на огляд разом із дитиною.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0