Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук

Time Додано: п'ятниця, 11 трав. 2018, 14:20 ( 9 міс. назад )

Вулиця Пушкіна. Військова дільниця старого міського кладовища. Її почали формувати у 60-70-х рр. Саме сюди звозили останки воїнів із різних околиць міста й району, ховаючи у братських та окремих могилах. У 32-х братських та 478-ми окремих поховано 1359 воїнів. Більше 200 – безіменні герої ІІ світової. Найчастіше це траплялось тому, що іменна капсула із паперовою анкетою, яку носив при собі військовий, не містила жодної інформації про особу.

Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук

Пам’ятний знак «Сумуючий воїн». Бетонна скульптура солдата на постаменті з’явилась на території військової ділянки старого кладовища у 1963 році на честь військових частин, які відзначились у боях за визволення Бердичева у роки ІІ світової війни.

Бердичівляни приходять покласти квіти до пам’ятного знаку кілька разів на рік: у День визволення міста Бердичева, на День Перемоги та інші пам’ятні дні.

Серед багатьох братських могил – медичним працівникам, бійцям санітарного взводу 117-ої стрілецької дивізії, котрі загинули в одну мить, у 1944-му, під час ворожих обстрілів міста. Згадуючи цей сумний епізод, краєзнавець розповів про роботу так званої слухової розвідки, що визначала координати ворожої артилерії. Такою важливою справою займався і уродженець Бердичева Абрам Грінблат… На військовому секторі кладовища поховані троє Герої Радянського Союзу. А взагалі, у Бердичеві мешкали 6-ро Героїв РС.

Анатолій Горобчук веде до могил Франца Кучерова, Миколи Семака, Ахмета Ашербекова, розповідає про кожного цікаві речі. Наприклад, писали у радянські часи, що Ашербеков загинув під час бою, насправді ж, був смертельно поранений, коли їхав отримувати нагороду Героя Радянського Союзу… Показує краєзнавець слухачам «вуличного університету» і примітну могилу льотчиків. Вони загинули у 50-60-х рр. Тоді, під час тренувального польоту, постраждав екіпаж із 7 чоловік…

Тут, серед тиші могильних рядів, і справді, відчуваєш той подих минулого, та коли заглиблюєшся у нього, то і вічність, і скороминущість життя зливаються воєдино… «Для чого потрібні людям подібні екскурсії на кладовище?» - звертаємось із майже дитячим запитанням до Анатолія Петровича.

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0