Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук

Time Додано: п'ятниця, 11 трав. 2018, 14:20 ( 12 дн. назад )

Вулиця Пушкіна. Військова дільниця старого міського кладовища. Її почали формувати у 60-70-х рр. Саме сюди звозили останки воїнів із різних околиць міста й району, ховаючи у братських та окремих могилах. У 32-х братських та 478-ми окремих поховано 1359 воїнів. Більше 200 – безіменні герої ІІ світової. Найчастіше це траплялось тому, що іменна капсула із паперовою анкетою, яку носив при собі військовий, не містила жодної інформації про особу.

Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук Про пантеон Героїв ІІ світової війни – краєзнавець Анатолій Горобчук

Пам’ятний знак «Сумуючий воїн». Бетонна скульптура солдата на постаменті з’явилась на території військової ділянки старого кладовища у 1963 році на честь військових частин, які відзначились у боях за визволення Бердичева у роки ІІ світової війни.

Бердичівляни приходять покласти квіти до пам’ятного знаку кілька разів на рік: у День визволення міста Бердичева, на День Перемоги та інші пам’ятні дні.

Серед багатьох братських могил – медичним працівникам, бійцям санітарного взводу 117-ої стрілецької дивізії, котрі загинули в одну мить, у 1944-му, під час ворожих обстрілів міста. Згадуючи цей сумний епізод, краєзнавець розповів про роботу так званої слухової розвідки, що визначала координати ворожої артилерії. Такою важливою справою займався і уродженець Бердичева Абрам Грінблат… На військовому секторі кладовища поховані троє Герої Радянського Союзу. А взагалі, у Бердичеві мешкали 6-ро Героїв РС.

Анатолій Горобчук веде до могил Франца Кучерова, Миколи Семака, Ахмета Ашербекова, розповідає про кожного цікаві речі. Наприклад, писали у радянські часи, що Ашербеков загинув під час бою, насправді ж, був смертельно поранений, коли їхав отримувати нагороду Героя Радянського Союзу… Показує краєзнавець слухачам «вуличного університету» і примітну могилу льотчиків. Вони загинули у 50-60-х рр. Тоді, під час тренувального польоту, постраждав екіпаж із 7 чоловік…

Тут, серед тиші могильних рядів, і справді, відчуваєш той подих минулого, та коли заглиблюєшся у нього, то і вічність, і скороминущість життя зливаються воєдино… «Для чого потрібні людям подібні екскурсії на кладовище?» - звертаємось із майже дитячим запитанням до Анатолія Петровича.

Репортаж: Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0