Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Престольне свято відзначили прихожани Свято-Георгіївського храму

Time Додано: четвер, 07 трав. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

День 6-го травня, коли мученицьку смерть, ставши на захист християнства, прийняв непоборний воїн Георгій Побідоносець, є особливим для прихожан Свято-Георгіївського храму. Цьогоріч вони відчувають подвійну радість: своє престольне свято храм відзначає вдесяте.

Престольне свято відзначили прихожани Свято-Георгіївського храму

Галина Нагребецька, прихожанка Свято-Георгіївського храму: "Це свято для нас світле й прекрасне. Георгій Побідоносець був дуже молодим і видатним воїном, який у пеклі переміг Змія. Для нас це також символізує щоденну боротьбу — зі своїми гріхами, хворобами, життєвими негараздами, і ця віра наша підіймає дух."

Рівно 10 років тому в одній із п’ятиповерхівок на Газопровідній розташувалася невеличка церковка, яка із часом стала місцем, куди потягнулися десятки мешканців не тільки району газопроводу, але й Ново-Іванівської, Шелушкова, Чкалова, сіл Семенівка та В. Низгірці.

Сюди приходиш немічним, а додому летиш, наче на крилах, кажуть віряни. В один голос говорять: у цьому чимала заслуга їхнього батюшки — настоятеля храму отця Андрія.

Галина Остринська, свічниця-послушниця Свято-Георгіївського храму: "Наш батюшка — дуже добра людина... Він, як сонце, променями свого серця посилає слово Боже в серця людей. Із кожним святом, із кожною службою до нас приходять все нові й нові люди, тому що дуже велика благодать у нашому храмі... Із допомогою Бога й нашого батюшки ми обов’язково збудуємо новий храм."

У день престольного свята храм отримав по-справжньому цінного подарунка: Галина Остринська вирішила збагатити його іконою Покрови Божої Матері. Дарувала її разом із автором ікони — відомим у місті майстром образотворчого мистецтва Мирославом Ясельським.

Прихожани люблять свій храм — храм любить своїх прихожан. Він живе повноцінним життям, а не просто існує, і цим особливо пишаються як самі віряни, так і служителі Церкви.

Протоієрей Андрій (Корнющенко), настоятель Свято-Георгіївського храму: «Для кожного прихожанина і для мене особисто сьогоднішній день — особливий. 10 років — це невелика дата, але для людей це варто багато, бо весь цей час храм не просто існував, він жив. Під час сьогоднішньої служби у храмі перебувала Божа благодать, яка розсіялася на усіх нас.»

Розділити з усіма радість великого свята до церкви приїхали слуги Божі із різних куточків району і навіть із Вінниччини. Разом з вірянами вони молилися про Божу благодать та зверталися до присутніх із проповідями. Нині люди не зріють Бога, говорить отець Миколай, лише що в церквах, та й те — одним оком. За стінами храмів натовп стає біснуватим. Священник закликав усіх повернутися до Бога обличчям, потягнутися до Нього усією душею.

Хресною ходою священники та прихожани церкви пройшли до місця, де буде зведено новий храм.

Біля освяченого більше року назад хреста та на освяченій землі відбулася хвальна відправа — акафіст. Читаннями та співами люди прославляли Христа, Божу Матір та Святого Георгія Побідоносця. І святі отці, і прихожани просили Їхнього покровительства. Нині воно як ніколи потрібне. У цей радісний день у промові протоієрея Андрія водночас чулися нотки надії й суму, міцної впевненості та віри у те, що усі присутні на відправі доживуть до того дня, коли купол нового храму встромиться у небо. Робота над його будівництвом не зупинена остаточно, говорить він, криза не зможе протистояти спільним зусиллям прихожан, служителів церкви й меценатів.

Протоієрей Андрій (Корнющенко), настоятель Свято-Георгіївського храму: «Ми планували рити котлован минулої осені, але стала на заваді криза. Наші київські спонсори нас не полишили, вони навідуються до нас. Нині вони не можуть забрати кошти з банківських рахунків, але вони вже спілкувалися з іншими меценатами, і, думаю, літом ми розпочнемо роботи.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0