Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православний світ відзначив Вербну неділю

Time Додано: вівторок, 22 квіт. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Православний світ відзначив Вербну неділю. З ранку на богослужіння до Свято-Миколаївського собору зійшлося багато людей. Це свято символізує вхід Господній в Єрусалим, коли люди вистилали його шлях гілками пальми. У нашій країні

Православний світ відзначив Вербну неділю

віруючі зустрічають невидимо прийдешнього Христа вербою. За Святим Писанням, святкування водночас є і радісним, і сумним.

Протоієрей Зіновій, клірик Свято-Миколаївського собору: «Господь увійшов туди, як переможець смерті,як істинний Месія, який прийшов для того, щоб врятувати людей від смерті. Обов’язково треба згадати, що саме в цей день збуваються всі пророкування святих старозавітних апостолів про те, що саме Він візьме на себе гріхи всього світу і спасе людство. 4 дні розділяли те, що ці самі люди, які вітали істинного Месію, вистилали його шлях гілками, своїм одягом, щоб він йшов в Єрусалим, через 4 дні вони кричали: «Розіпни його, розіпни!»

Український народ шанує вербу, яка першою сповіщає про прихід весни і символізує життя. За давніми віруваннями, вона вважається прадеревом всесвіту.

Після святкової відправи у церкві вербу окроплюють свяченою водою. Такому гіллю люди надають великого значення. Вербі приписується лікувальна сила.

Ніна Кузьма, бердичівлянка: «Це велике свято, в цей день освячують вербу, яку приносять до хати, яка оберігає хату. Нею можна побити людину по спині, щоб була здорова».

Діти вірять: якщо проковтнути по кілька “котиків”, то не болітиме горло. І верба захистить від усіляких негараздів.

Люди із нетерпінням чекають Вербної неділі, аби віддати данину святу. Його віруючі також пов’язують із новими сподіваннями та надіями. Обряд освячення верби, кажуть, налаштовує на лад і добрі стосунки.

Валентина Сидорчук, бердичівлянка: «Ми прийшли родиною, щоб віддати данину давній українській традиції – очистити душі та совість».

Алла Сінєльнікова, бердичівлянка: «У мене дуже гарний настрій. Легко на душі. Я рада, що посвятила вербу, що встигла. Вона для дому дуже корисна!»

Існує така народна традиція: повернувшись із церкви, посадити освячені гілки біля дороги чи на городі, щоб пустили глибоке коріння. Решту віруючі несуть до своїх осель.

За Вербною неділею починається Страсний, останній тиждень Великого посту, який передує Великодню. І це ще один привід для людей задуматися і оцінити свої вчинки, кажуть святі отці.

Протоієрей Зіновій, клірик Свято-Миколаївського собору: «Ми сьогодні у передчутті великого свята на знак великої віри, на знак пошани до Христа. Ми приносимо сьогодні освячувати цю вербу, яка нам властива географічно. Пальми в нас не ростуть. І ми засвідчуємо свою любов, свою віру, свою повагу до істинного Бога і говоримо: « Благословен гряди той, хто йде в ім’я Господнє!»

Автор : Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0