Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православний світ відзначив Вербну неділю

Time Додано: вівторок, 22 квіт. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Православний світ відзначив Вербну неділю. З ранку на богослужіння до Свято-Миколаївського собору зійшлося багато людей. Це свято символізує вхід Господній в Єрусалим, коли люди вистилали його шлях гілками пальми. У нашій країні

Православний світ відзначив Вербну неділю

віруючі зустрічають невидимо прийдешнього Христа вербою. За Святим Писанням, святкування водночас є і радісним, і сумним.

Протоієрей Зіновій, клірик Свято-Миколаївського собору: «Господь увійшов туди, як переможець смерті,як істинний Месія, який прийшов для того, щоб врятувати людей від смерті. Обов’язково треба згадати, що саме в цей день збуваються всі пророкування святих старозавітних апостолів про те, що саме Він візьме на себе гріхи всього світу і спасе людство. 4 дні розділяли те, що ці самі люди, які вітали істинного Месію, вистилали його шлях гілками, своїм одягом, щоб він йшов в Єрусалим, через 4 дні вони кричали: «Розіпни його, розіпни!»

Український народ шанує вербу, яка першою сповіщає про прихід весни і символізує життя. За давніми віруваннями, вона вважається прадеревом всесвіту.

Після святкової відправи у церкві вербу окроплюють свяченою водою. Такому гіллю люди надають великого значення. Вербі приписується лікувальна сила.

Ніна Кузьма, бердичівлянка: «Це велике свято, в цей день освячують вербу, яку приносять до хати, яка оберігає хату. Нею можна побити людину по спині, щоб була здорова».

Діти вірять: якщо проковтнути по кілька “котиків”, то не болітиме горло. І верба захистить від усіляких негараздів.

Люди із нетерпінням чекають Вербної неділі, аби віддати данину святу. Його віруючі також пов’язують із новими сподіваннями та надіями. Обряд освячення верби, кажуть, налаштовує на лад і добрі стосунки.

Валентина Сидорчук, бердичівлянка: «Ми прийшли родиною, щоб віддати данину давній українській традиції – очистити душі та совість».

Алла Сінєльнікова, бердичівлянка: «У мене дуже гарний настрій. Легко на душі. Я рада, що посвятила вербу, що встигла. Вона для дому дуже корисна!»

Існує така народна традиція: повернувшись із церкви, посадити освячені гілки біля дороги чи на городі, щоб пустили глибоке коріння. Решту віруючі несуть до своїх осель.

За Вербною неділею починається Страсний, останній тиждень Великого посту, який передує Великодню. І це ще один привід для людей задуматися і оцінити свої вчинки, кажуть святі отці.

Протоієрей Зіновій, клірик Свято-Миколаївського собору: «Ми сьогодні у передчутті великого свята на знак великої віри, на знак пошани до Христа. Ми приносимо сьогодні освячувати цю вербу, яка нам властива географічно. Пальми в нас не ростуть. І ми засвідчуємо свою любов, свою віру, свою повагу до істинного Бога і говоримо: « Благословен гряди той, хто йде в ім’я Господнє!»

Автор : Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0