Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православні відзначили Яблучний Спас

Time Додано: п'ятниця, 20 серп. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

19-го серпня православні усього світу відзначають Преображення Господнє або Яблучний Спас, як ще називають це свято. Перебуваючи на землі, Ісус Христос творив багато див, що їх спостерігали Його учні. Але вони бачили перед собою звичайну людину, Божественна суть Господа була невидима для апостолів. Аби розкрити її, Ісус і преобразився, розповідають святі отці.

Православні відзначили Яблучний Спас

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Госполь призвал трьох учеников — Иоанна, Петра и Иакова — на высокую гору помолиться. Это было совершено после последней беседы с учениками, когда Господь раскрыл суть своей миссии. Чтобы апостолы не смутились и не усомнились, Господь взошел на гору и в молитве приоткрыл часть своей плоти, под которой было скрыто Его Божество. Христос был истинный Бог и совершенный человек.»

Преображення означає гарні зміни у думках людини, у поведінці, у житті, говорять духовники. Коли все це станеться, тоді і буде реальним людське преображення. Господь таку можливість дав усім віруючим, які живуть надією на вічні радості, що на них чекають після смерті.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Все мы должны будем воскреснуть во второе пришествие, и наша плоть преобразится таким образом, что мы будем подобны светоносным ангелам. Не нуждался Христос в преображении, Он подал нам этот акт. Весь путь человека в вере — путь к преображению, чтобы достичь этого божественного света.»

За давньою традицією у свято Преображення люди приносять до церкви яблука, виноград та колоски пшениці чи жита, аби усе урочисто освятити. Після цього, зазвичай, родина сідає за стіл, їсть пироги з яблуками та запиває вином — щоб у майбутньому гарно родила садовина. Саме тому Преображення і дістало назву Яблучного спасу. Він є другим у церковному календарі. Останній, третій — Горіховий Спас, який припадає на закінчення двотижневого Успенського посту.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Сердечно поздравляю вас с Яблочным Спасом, Преображением Господним. Желаю, чтобы все вы вошли на гору Фавор в своих благодейственных делах, чтобы Господь дал вам исполниться этого фаворского света. Чттобы вы исполнились той благодатью, что и апостолы. Я хотел бы, чтобы вам всегда было хорошо в благодати Духа Святого. С праздником вас, дорогие братья и сестры.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0