Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православні відзначили Яблучний Спас

Time Додано: п'ятниця, 20 серп. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

19-го серпня православні усього світу відзначають Преображення Господнє або Яблучний Спас, як ще називають це свято. Перебуваючи на землі, Ісус Христос творив багато див, що їх спостерігали Його учні. Але вони бачили перед собою звичайну людину, Божественна суть Господа була невидима для апостолів. Аби розкрити її, Ісус і преобразився, розповідають святі отці.

Православні відзначили Яблучний Спас

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Госполь призвал трьох учеников — Иоанна, Петра и Иакова — на высокую гору помолиться. Это было совершено после последней беседы с учениками, когда Господь раскрыл суть своей миссии. Чтобы апостолы не смутились и не усомнились, Господь взошел на гору и в молитве приоткрыл часть своей плоти, под которой было скрыто Его Божество. Христос был истинный Бог и совершенный человек.»

Преображення означає гарні зміни у думках людини, у поведінці, у житті, говорять духовники. Коли все це станеться, тоді і буде реальним людське преображення. Господь таку можливість дав усім віруючим, які живуть надією на вічні радості, що на них чекають після смерті.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Все мы должны будем воскреснуть во второе пришествие, и наша плоть преобразится таким образом, что мы будем подобны светоносным ангелам. Не нуждался Христос в преображении, Он подал нам этот акт. Весь путь человека в вере — путь к преображению, чтобы достичь этого божественного света.»

За давньою традицією у свято Преображення люди приносять до церкви яблука, виноград та колоски пшениці чи жита, аби усе урочисто освятити. Після цього, зазвичай, родина сідає за стіл, їсть пироги з яблуками та запиває вином — щоб у майбутньому гарно родила садовина. Саме тому Преображення і дістало назву Яблучного спасу. Він є другим у церковному календарі. Останній, третій — Горіховий Спас, який припадає на закінчення двотижневого Успенського посту.

Протоієрей Віталій Бойков, благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору: «Сердечно поздравляю вас с Яблочным Спасом, Преображением Господним. Желаю, чтобы все вы вошли на гору Фавор в своих благодейственных делах, чтобы Господь дал вам исполниться этого фаворского света. Чттобы вы исполнились той благодатью, что и апостолы. Я хотел бы, чтобы вам всегда было хорошо в благодати Духа Святого. С праздником вас, дорогие братья и сестры.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0