Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православні та католики зустріли свято Трійці

Time Додано: неділя, 23 трав. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Після зимової сплячки перше, що з’являється на світ, це — зелень. Вона радує людське око й дає надію на майбутнє життя. Тому за народною традицією на християнське свято Трійці люди запасаються терником або іншою зеленню та йдуть до церкви, аби вкотре прославити Ісуса Христа. Трійця або П’ятидесятниця святкується на 10-ий день після Христового Вознесіння. Коли Ісус перебував на землі в образі людському, ні іудеї, ні навіть Його учні не розуміли місію Господню, не розуміли Його дій, притч. Лише коли сталося воскресіння Лазаря, коли почався мученицький шлях на Голгофу, деякі деталі апостоли стали розуміти, розповідають священники, а усю суть страждальницької, але величної місії Господа, вони осягнули тільки після Вознесіння.

Православні та католики зустріли свято Трійці

Тоді Ісус послав до них Духа Святого у вигляді вогненних язиків.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Вони побачили ці вогненні язики і після цього стали говорити на різних мовах. Саме в ці дні на них зійшла велика сила, вони могли навіть зцілювати людей. Апостолу Петру у перший день вдалося навернути до віри три тисячі людей почалася нова ера християнства, що її започаткував на землі Ісус.»

Саме слово Трійця у Біблії не зустрінеш, кажуть святі отці, але канонічні тексти наскрізь пронизані триєдиністю: Бог-отець, Бог-Син та Бог-Дух Святий. При земному житті Ісуса було розкрито перші дві з цих іпостасей, остання відкрилася усім лише після смерті Христа. Вознісшись, Він послав на землю Духа, сказавши, що ним люди будуть живитися усе подальше життя.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Сьогодні ми живимось цим Духом з допомогою молитви. Благодать сходить саме на п’ятдесятий день. Свято Пресвятої Трійці завершує місію Христа на землі: Він розп’явся, воскрес та вознісся, а тепер послав Духа Святого.»

Цього дня віруючі традиційно освячують зелень, що стоятиме у домі тиждень чи два та берегтиме сім’ї від злого духа. Священники Бердичева правлять святкові служби, прославляючи Бога та вітаючи з великим святом усіх людей.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Усіх християн: і католиків, і православних зі святом! Дай Бог, щоби благодать Божа ніколи не залишала жодну людину, щоби ми нею живилися усі дні нашого життя.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0