Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православні та католики зустріли свято Трійці

Time Додано: неділя, 23 трав. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Після зимової сплячки перше, що з’являється на світ, це — зелень. Вона радує людське око й дає надію на майбутнє життя. Тому за народною традицією на християнське свято Трійці люди запасаються терником або іншою зеленню та йдуть до церкви, аби вкотре прославити Ісуса Христа. Трійця або П’ятидесятниця святкується на 10-ий день після Христового Вознесіння. Коли Ісус перебував на землі в образі людському, ні іудеї, ні навіть Його учні не розуміли місію Господню, не розуміли Його дій, притч. Лише коли сталося воскресіння Лазаря, коли почався мученицький шлях на Голгофу, деякі деталі апостоли стали розуміти, розповідають священники, а усю суть страждальницької, але величної місії Господа, вони осягнули тільки після Вознесіння.

Православні та католики зустріли свято Трійці

Тоді Ісус послав до них Духа Святого у вигляді вогненних язиків.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Вони побачили ці вогненні язики і після цього стали говорити на різних мовах. Саме в ці дні на них зійшла велика сила, вони могли навіть зцілювати людей. Апостолу Петру у перший день вдалося навернути до віри три тисячі людей почалася нова ера християнства, що її започаткував на землі Ісус.»

Саме слово Трійця у Біблії не зустрінеш, кажуть святі отці, але канонічні тексти наскрізь пронизані триєдиністю: Бог-отець, Бог-Син та Бог-Дух Святий. При земному житті Ісуса було розкрито перші дві з цих іпостасей, остання відкрилася усім лише після смерті Христа. Вознісшись, Він послав на землю Духа, сказавши, що ним люди будуть живитися усе подальше життя.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Сьогодні ми живимось цим Духом з допомогою молитви. Благодать сходить саме на п’ятдесятий день. Свято Пресвятої Трійці завершує місію Христа на землі: Він розп’явся, воскрес та вознісся, а тепер послав Духа Святого.»

Цього дня віруючі традиційно освячують зелень, що стоятиме у домі тиждень чи два та берегтиме сім’ї від злого духа. Священники Бердичева правлять святкові служби, прославляючи Бога та вітаючи з великим святом усіх людей.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: «Усіх християн: і католиків, і православних зі святом! Дай Бог, щоби благодать Божа ніколи не залишала жодну людину, щоби ми нею живилися усі дні нашого життя.»

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0