Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православні Бердичева святкують Вербну неділю

Time Додано: неділя, 12 квіт. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Православні Бердичева згадують подію, яка передувала стражданням Христа Спасителя і Його славному Воскресінню — Вхід Господній до святого міста Єрусалим, яка у народі має назву Вербної неділі. Віками повелося так, що із цього моменту віряни починають жити відчуттям Великого свята — Пасхи. Слуги Божі говорять: потрібно згадати, що стоїть за цим святом, зрозуміти, що кожному дав Господь і як з ним вчинили люди, згадати джерела свого існування, джерела своєї віри, згадати те, що, коли Бог створював Землю й Небо, то казав: «Це — прекрасно. Вони будуть служити людям.»

Православні Бердичева святкують Вербну неділю

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: “Сьогодні, після Входу Господнього до Єрусалиму світло меркне, адже настає найвідповідальніший етап — завершується момент нашого подвигу, який ми несемо во ім’я Великого свята, щоб полегшити рани Господні... Ми повинні зрозуміти, що Господь як Месія, прийшовши на Землю, показав нам величні чудеса, показав те, що Він прийшов, аби служити людям. Він увійшов до Єрусалиму, як істинний Месія, як істинний Цар Ізраїлю.”

Ісус увійшов до Єрусалиму воротами, якими виганяли овець, увійшов сам, як Агнець, який мав бути закладений за гріху усього світу.

Протоієрей Зіновій Ромах, клірик Свято-Миколаївського собору: “Самим Входом до Єрусалиму Ісус відкрив для нас новий етап життя... Народ, зустрічаючи його підкидував вверх одежу, кидав на землю вербу, проголошував “Осанна!”... І ми прекрасно знаємо, що ті прекрасні слова через чотири дні перетворилися на “Розіпни, розіпни його!”. Ось, як людство вчинило із Господом Богом, Месією, Вчителем, який хотів жити разом із людьми й подарувати їм втрачене ними.”

В останній тиждень перед Пасхою все стає особливим — піст, дні покаяння, служби у храмах. Люди мають по-особливому замислитися над тим, як провести ці дні, адже прекрасна мить Христового Воскресіння — не за горами.

Протягом року захищатиме від усіляких бід верба. Це здорове й квітуче дерево ніби повинно передати людям та тваринам здоров’я, силу й красу. Вербові гілки освячуються служителями храмів, які бажають вірянам спокою, радості й миру.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0