Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Православна та греко-католицька громади Бердичева відзначили свято Преображення Господнього

Time Додано: середа, 19 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

У день, коли православні та греко-католики відзначають свято явлення величі та слави Господньої — Преображення — у храмі на Червоній престольне свято. Колись, кажуть, тут була капличка, збудована ще магнатом Терещенком. Із часом вона перетворювалася то на поштове відділення, то на овочевий магазин. 13 років тому мешканці району цукрорафінадного заводу отримали нарешті місце, куди можна було прийти, щоб вклонитися Богу та попросити у нього милості для себе та своїх близьких. У день Преображення Господнього очолити урочисте богослужіння до Свято-Преображенського храму прибув архієпископ Житомирський і Овруцький Ізяслав.

Православна та греко-католицька громади Бердичева відзначили свято Преображення Господнього

Наближався час Ісусових страждань, розповідають святі отці, Христос знав, що вони виявляться випробуванням для Його учнів. Для того, щоб утвердити віру апостолів під час цих страждань, Господь зробив їх свідками надзвичайного дива.

Високопреосвященніший Ізяслав, архієпископ Житомирський і Овруцький (УПЦ КП): “Коли Ісус йшов до Єрусалиму, то взяв із собою трьох учнів — Петра, Якова та Іоанна. Вони піднялися на гору Фавор і ввечері позасинали там. Вночі ж прокинулися від незвичайного відчуття. Коли поглянули на Христа, побачили, що Він преобразився, одежа Його стала білою, а лице сяяло, покриваючи цим сяйвом усіх.”

Ісус вчив, лікував й творив дива. Своїм Преображенням Він показав, що є не просто вчителем або ж цілителем, кажуть священники. Він продемонстрував свою владу над світом, довівши що є самим Господом.

Свято Преображення є одним із 12-ти найбільших православних свят.

Ієрей Євгеній (Шимченко), настоятель Свято-Преображенського храму: “Ми можемо порівняти це свято із другим — Хрещенням Господнім: цього дня також з небес пролунав голос: “Це — син мій улюблений. У ньому моє благовоління”. Але на відміну від Хрещення Господнього, цього разу голос з небес почув не лише Іоанн Хреститель, а усі члени Христової Церкви. А це значило, що Христос дійсно є Богом, і ми маємо його слухатися.”

День Господнього Преображення вважається традиційним святом врожаю: у церквах освячують земні плоди. 2-й, або Яблучний, Спас — саме так, окрім усього, називають цей день у народі.

Високопреосвященніший Ізяслав, архієпископ Житомирський і Овруцький (УПЦ КП): “6-й Вселенський Собор призначив освячувати у цей день пшеницю й виноград. У наших краях дозрівають яблука, груші, сливи. Їх і освячують. Цей день є святом плодоносного часу літа і ми відзначаємо його як вінець літа.”

Цього дня, говорять православні священники, вони просять Божого благословення для усіх вірян, для кожної християнської родини Бердичева, України та світу.

Ієрей Євгеній (Шимченко), настоятель Свято-Преображенського храму: “Кожен християнин має у цей день отримати прощення від Бога у своїх гріхах, щоб преобразити й свою душу, одягнути її в одежу радості, чистоти й відданості єдиному Богові у Святій Трійці. Тож нехай душа кожного християнина преобразиться і Божа Благодать перебуває з усіма нами навіки вічні. Амінь.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0