Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Правослані Бердичева відзначили свято Покрови

Time Додано: п'ятниця, 15 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

14-го жовтня усі православні християни відзначили одне з найулюбленіших свят народу — Покрову Пресвятої Богородиці. Царицю неба та землі, яка дарувала людям Ісуса Христа, у церкві дуже шанують, адже вона взяла під опіку все людство. Цього року Покрову святкують 1100-ий раз.

Правослані Бердичева відзначили свято Покрови

Отець Юрій, настоятель Свято-Дмитрівської церкви смт. Гришківці: «Саме слово покрова розшифровується, як хтось когось покрив. Цариця неба і землі покрила усе людство, взяла на поруки після розп’яття, воскресіння і вознесення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Цариця неба і землі ніколи і нікого не залишала, согоднішній яскравий сонячний день про це свідчить кожному із нас.»

Як свідчать перекази, 14-го жовтня 910-го року мешканці оточеного ворогами Константинополя зібралися у Влахернській церкві, де прохали Бога про порятунок від смерті. Вони молилися так завзято, що Господь їх почув та зглянувся над ними. Тому цей день ще називають Днем милосердя і співчуття.

Отець Юрій, настоятель Свято-Дмитрівської церкви смт. Гришківці: «Саме у цей день Андрію Юродивому було видіння у Влахернській церкві: стоячи на богослужінні і піднявши голову до купола, він побачив Царицю неба і землі, яка тримала над усіма людьми свій покров.»

Після цього противники відступили, й облога міста завершилася. Також свято Покрови дуже шанували українські козаки, оскільки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. У цей день вони обирали нового отамана. Козаки настільки вірили в силу Покрови, настільки гучно та урочисто відзначали це свято, що його ще називають днем українського козацтва. З цією датою пов’язано багато історичних подій, майже усе, що люди робили у цей день, закінчувалося успіхом. Вважається, що заступництво Матері Божої допомагає віруючим в усіх їхніх справах.

У церкві в цей день правляться особливо пишні служби, чимала кількість людей покидає свої справи, аби віддати шану Богородиці та попрохати її про постійну опіку й вимолити, якщо потрібно, у неї прощення.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0