Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Правослані Бердичева відзначили свято Покрови

Time Додано: п'ятниця, 15 жовт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

14-го жовтня усі православні християни відзначили одне з найулюбленіших свят народу — Покрову Пресвятої Богородиці. Царицю неба та землі, яка дарувала людям Ісуса Христа, у церкві дуже шанують, адже вона взяла під опіку все людство. Цього року Покрову святкують 1100-ий раз.

Правослані Бердичева відзначили свято Покрови

Отець Юрій, настоятель Свято-Дмитрівської церкви смт. Гришківці: «Саме слово покрова розшифровується, як хтось когось покрив. Цариця неба і землі покрила усе людство, взяла на поруки після розп’яття, воскресіння і вознесення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Цариця неба і землі ніколи і нікого не залишала, согоднішній яскравий сонячний день про це свідчить кожному із нас.»

Як свідчать перекази, 14-го жовтня 910-го року мешканці оточеного ворогами Константинополя зібралися у Влахернській церкві, де прохали Бога про порятунок від смерті. Вони молилися так завзято, що Господь їх почув та зглянувся над ними. Тому цей день ще називають Днем милосердя і співчуття.

Отець Юрій, настоятель Свято-Дмитрівської церкви смт. Гришківці: «Саме у цей день Андрію Юродивому було видіння у Влахернській церкві: стоячи на богослужінні і піднявши голову до купола, він побачив Царицю неба і землі, яка тримала над усіма людьми свій покров.»

Після цього противники відступили, й облога міста завершилася. Також свято Покрови дуже шанували українські козаки, оскільки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. У цей день вони обирали нового отамана. Козаки настільки вірили в силу Покрови, настільки гучно та урочисто відзначали це свято, що його ще називають днем українського козацтва. З цією датою пов’язано багато історичних подій, майже усе, що люди робили у цей день, закінчувалося успіхом. Вважається, що заступництво Матері Божої допомагає віруючим в усіх їхніх справах.

У церкві в цей день правляться особливо пишні служби, чимала кількість людей покидає свої справи, аби віддати шану Богородиці та попрохати її про постійну опіку й вимолити, якщо потрібно, у неї прощення.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0