Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
)) (185.72.246.198) -будут тебя ...
Time 21:59 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox ))
машина времени (46.118.202.160) ...
Time 12:16 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
экс-дэпутат убийца лозинский в ...
Time 10:43 - 14-08-2017
Найкращі юні читачі Катерина Бурлака та Андрій Марков представлятимуть Бердичів на обласному етапі «Книгоманії-2017»
Chatbox Аноним
Я так и знал что Андрей прбедит
Time 15:55 - 08-08-2017
Міський етап конкурсу «Найкращий читач України – 2016» віднайшов своїх переможців
Chatbox Аноним
Андрей супер, Андрей класс, кто ...
Time 11:50 - 08-08-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Понад три тисячі бердичівлян цього року обстежать на СНІД

Time Додано: середа, 06 лют. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Понад три тисячі бердичівлян цього року обстежать на СНІД. Сумна статистика, повідомляють лікарі, свідчить: за 12 років реєстрації цієї хвороби в місті офіційно на обліку перебувало 220 ВІЛ-інфікованих. 74 з них померли.

Понад три тисячі бердичівлян цього року обстежать на СНІД

Марія Березнюк, лікар-інфекціоніст ЦМЛ: "На сьогодні в нас на обліку перебуває 121 ВІЛ-інфікований. Із них двоє - діти. Діти з таким діагнозом отримують спеціальне безкоштовне лікування. За минулий рік у місті виявлено 18 нових випадків. Із них 10 - люди, які заразилися статевим шляхом. Це особливо викликає занепокоєння. 8 заразилися через ін’єкційні наркотики. Померло за 2007 рік 11 осіб".

Бажаючі обстежитися можуть зробити це в кабінеті № 20 міської лікарні. Медичні працівники гарантують анонімність.

Марія Березнюк, лікар-інфекціоніст ЦМЛ: "Береться кров і відправляється у Житомир. Якщо є підозра на ВІЛ-інфекцію, відправляють до Києва. Людині, яку ставлять на облік, видають на руки попередження про кримінальну відповідальність за свідоме зараження інших людей. Це попередження видається один раз. Ми не маємо права виписувати його повторно. Подальше обстеження і диспансеризація проводяться тільки за згодою хворого. Анонімність та конфіденційність інформації ми гарантуємо. Можна прийти та обстежитися на ВІЛ-інфекцію. Щоб бути впевненими у собі. Наш телефон - 4-31-12".

Деякі хворі, знаючи про свій ВІЛ-статус, не попереджають про це лікувальні заклади. Тому створюється певна небезпека для здорових людей та медичних працівників.

Серед можливих шляхів передачі ВІЛ-інфекції - переливання крові. Донорська кров проходить ретельну перевірку, каже завідуюча відділенням заготовки крові.

Наталія Шевченко, завідуюча відділенням заготовки крові ЦМЛ: "Кожний забір крові від кожного донора у 100% перевіряється в обласному "Центрі крові" на носійство даної інфекції. Лише після того вона йде на переливання. Еритроцитарна маса у нас зберігається 35 діб, а плазма закладається у наші морозильні камери".

Плазма зберігається у морозильних камерах півроку. Після тестування донорської крові на відсутність інфекції вона передається на переливання.

Якщо титр антитіл до ВІЛ-інфекції низький, говорить Наталія Шевченко, то реактив може не виявити її носіїв. Позитивну реакцію покаже повторний аналіз крові.

Наталія Шевченко, завідуюча відділенням заготовки крові ЦМЛ: "Наведу приклад: здав сьогодні донор кров. Перевірили її в Житомирському обласному "Центрі крові" - все добре. Кров пішла на переливання. Через деякий час цей донор знову здає кров. І в нього позитивна реакція на ВІЛ-інфекцію. Ми не можемо сказати, був він заражений минулого разу чи ні. Чи це свіжа інфекція".

При позитивній реакції кров донора утилізується. Дані заносять до журналу реєстрації браку крові. Перед кожним забором їх перевіряють, наголошує Наталія Шевченко.

Наталія Шевченко, завідуюча відділенням заготовки крові ЦМЛ: "У минулому році з 1200 донорів 11 було забраковано по ВІЛ-інфекції. Але це не значить, що вони є носіями цього вірусу. Лише двоє отримали підтвердження. Кров повторно відправляють з Житомирського обласного "Центру крові" до Києва. Якщо там підтверджують цей діагноз, приходять спеціальні папери під спеціальним кодом. Тоді рахуємо таких людей носіями ВІЛ-інфекції".

До донорства інфікованих не допускають, кажуть на станції переливання крові. Медики запевняють: боятися, що комусь переллють кров хворого на СНІД, підстав немає.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: