Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Катерина Омельченк...
Выбирала себе квартиру на https ...
Time 11:59 - 22-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Понад 30 000 спалених життів… У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту.

Time Додано: п'ятниця, 14 вер. 2018, 20:35 ( 8 міс. назад )

Молитви й пам’ять поколінь не дадуть відчути тим, хто на небесах, що трагедія їхнього народу забута. У цьому переконували у Бердичеві, біля пам’ятних знаків жертвам Голокосту та Праведникам народів світу – на скорботному зібранні, присвяченому страшним подіям, що сталися в окупованому у 41-му році нацистами місті. Гетто в Ятках, страта близько 1 000 містян-євреїв у фортеці, розстріл понад 10,5 тисяч людей біля Хажина, понад 18,5 тисяч неподалік Романівки (колишнього Радянського), смерть понад 200 людей на Червоній Горі: за 2 роки фашистської окупації, свідчать дані, 72-тисячний Бердичів втратив більше половини свого населення, більшість з якої була єврейської національності.

Понад 30 000 спалених життів… У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту.

Бердичівлянка Галина Бакмаєва небагато пам’ятає із тих часів. Але те, що пам’ятає, викликає, мабуть, лише два відчуття – застигання крові у жилах від нелюдської жорстокості одних та вічну шану чеснотам інших – тих, завдяки кому вижила їхня велика єврейсько-татарська сім’я.

Він знаходиться на цьому місці на знак поваги до страшного людського горя й на підтвердження того, що безневинні жертви не забуті і не будуть забуті у майбутньому, зазначив у своєму виступі директор німецького фонду «Меморіал убитим євреям Європи» Уве Ноймеркер.

Взагалі-то факти, як і пам’ять, доволі просто стерти: достатньо спалити усіх 600 000 в’язнів табору смерті, а на місці пекла насадити траву й дерева. Так, як зробили це свого часу гітлерівці у польському Белжеці. Звісно, ідея провалилася: нині там височіє Меморіал жертвам Голокосту. За переконанням рабина Аківи Нємого, пам’ять про них повинна бути відтворена, і у Бердичеві (це, зі слів рабина, бачать усі) цю пам’ять відтворюють.

Підніжжя пам’ятних знаків встелили квіти, і серед тих, хто їх покладав було чимало молоді. Як зауважив на зібранні Василь Мазур, вона ще не раз чутиме факти та спогади про Голокост. Юнакам та дівчатам, на думку міського голови, слід засвоїти кілька речей: вони мають знати та пам’ятати про Голокост у Бердичеві, а ще – творити нову історію. Без воєн та національної ненависті.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0