Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Понад 30 000 спалених життів… У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту.

Time Додано: п'ятниця, 14 вер. 2018, 20:35 ( 5 міс. назад )

Молитви й пам’ять поколінь не дадуть відчути тим, хто на небесах, що трагедія їхнього народу забута. У цьому переконували у Бердичеві, біля пам’ятних знаків жертвам Голокосту та Праведникам народів світу – на скорботному зібранні, присвяченому страшним подіям, що сталися в окупованому у 41-му році нацистами місті. Гетто в Ятках, страта близько 1 000 містян-євреїв у фортеці, розстріл понад 10,5 тисяч людей біля Хажина, понад 18,5 тисяч неподалік Романівки (колишнього Радянського), смерть понад 200 людей на Червоній Горі: за 2 роки фашистської окупації, свідчать дані, 72-тисячний Бердичів втратив більше половини свого населення, більшість з якої була єврейської національності.

Понад 30 000 спалених життів… У Бердичеві вшанували пам’ять жертв Голокосту.

Бердичівлянка Галина Бакмаєва небагато пам’ятає із тих часів. Але те, що пам’ятає, викликає, мабуть, лише два відчуття – застигання крові у жилах від нелюдської жорстокості одних та вічну шану чеснотам інших – тих, завдяки кому вижила їхня велика єврейсько-татарська сім’я.

Він знаходиться на цьому місці на знак поваги до страшного людського горя й на підтвердження того, що безневинні жертви не забуті і не будуть забуті у майбутньому, зазначив у своєму виступі директор німецького фонду «Меморіал убитим євреям Європи» Уве Ноймеркер.

Взагалі-то факти, як і пам’ять, доволі просто стерти: достатньо спалити усіх 600 000 в’язнів табору смерті, а на місці пекла насадити траву й дерева. Так, як зробили це свого часу гітлерівці у польському Белжеці. Звісно, ідея провалилася: нині там височіє Меморіал жертвам Голокосту. За переконанням рабина Аківи Нємого, пам’ять про них повинна бути відтворена, і у Бердичеві (це, зі слів рабина, бачать усі) цю пам’ять відтворюють.

Підніжжя пам’ятних знаків встелили квіти, і серед тих, хто їх покладав було чимало молоді. Як зауважив на зібранні Василь Мазур, вона ще не раз чутиме факти та спогади про Голокост. Юнакам та дівчатам, на думку міського голови, слід засвоїти кілька речей: вони мають знати та пам’ятати про Голокост у Бердичеві, а ще – творити нову історію. Без воєн та національної ненависті.

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0