Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Покращувати екологію у прибережній смузі Гнилоп’яті будуть спільно – місто та район: 33 сесія Бердичівської міської ради

Time Додано: середа, 28 лют. 2018, 17:45 ( 10 міс. назад )

Звернення депутатів Бердичівської районної ради щодо порушення екологічного, земельного та водного законодавства розглянули на 33-й сесії ради міської. Нагадаємо: у зверненні, зокрема, йшлося про те, що суб’єкти господарювання, розташовані у Бердичеві, скидають неочищені стоки до водних об’єктів, що призводить, начебто, до забруднення земель Скраглівської, Райківської, Швайківської та Слободищенської сільських рад, а також Гришковецької селищної ради.

Покращувати екологію у прибережній смузі Гнилоп’яті будуть спільно – місто та район: 33 сесія Бердичівської міської ради Покращувати екологію у прибережній смузі Гнилоп’яті будуть спільно – місто та район: 33 сесія Бердичівської міської ради Покращувати екологію у прибережній смузі Гнилоп’яті будуть спільно – місто та район: 33 сесія Бердичівської міської ради Покращувати екологію у прибережній смузі Гнилоп’яті будуть спільно – місто та район: 33 сесія Бердичівської міської ради Покращувати екологію у прибережній смузі Гнилоп’яті будуть спільно – місто та район: 33 сесія Бердичівської міської ради

Питання екології у місті – у пріоритеті і незмінно знаходилося під контролем міської ради, зазначив на початку обговорення заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Протягом багатьох років, продовжив, у Бердичеві вживали заходів із недопущення забруднення річки Гнилоп’яті. Отримавши звернення, повідомив посадовець, міський голова Василь Мазур розпорядився створити робочу групу з перевірки наведених фактів, у ЗМІ розмістили відповідь на депутатське звернення.

Однією з головних і давніх проблем Сергій Онофрійчук назвав скиди до струмка Грабарка, що у районі вул. Червоної. Свого часу, нагадав, тамтешні меблева фабрика та цукрорафінадний завод збанкрутували – відповідно, перестала діяти система каналізування.

У результаті численних обстежень і нарад за участі суб’єктів господарювання та Водоканалу була досягнута домовленість: підприємства скидуватимуть каналізаційні стоки за графіком, продовжує Сергій Онофрійчук. КЕС розпочав обслуговувати основні каналізаційні мережі, підприємства провели модернізацію своїх мереж, Водоканал збудував новий перепускний колодязь у районі 12-го ПТУ. КНС, що належала «Ладі-Сервіс» передали на баланс Водоканалу.

Потрапляння до водних об’єктів неочищених стоків зі зливової дощової каналізації… Така проблема є, констатував заступник. Як є вона мало не в усіх населених пунктах України.

Якщо говорити про КЕС, то він – приватна структура, нагадав пан Онофрійчук, і вже є звернення звідти про необхідність перегляду тарифів на послугу.

Окрім, власне, доповіді Сергій Онофрійчук презентував відео, метою якого, судячи зі всього, було продемонструвати яким чином вирішують проблему утилізації твердих побутових відходів у селах Бердичівщини. Стихійних сміттєзвалищ, схоже, там вистачає, деякі, здається, у близькому сусідстві з водоймами. Посадовець задається питанням: а як же ж інші учасники процесу забруднення водного басейну Гнилоп’яті – ті, що вище й нижче міста по течії?

І інформує: якщо брати виробничі потужності КЕС, то займають вони у Бердичеві 6,2 га. У районі – близько 16 га. А отже…

Місто готове до діалогу та до прийняття відповідних рішень, резюмує Сергій Онофрійчук: за столом перемовин, каже, усі сторони можуть скласти єдину стратегію подальших спільних дій.

Основна причина забруднення Гнилоп’яті витікає з випускного колектора місцевого Водоканалу, заявляє голова ГО «Джерело довіри» Олег Козловський.

Те, що потрапляє до ставків вищевказаних сіл, – тихий жах, інформує депутат районної ради Габріел Мкртчян, знаходитися біля водойм просто неможливо.

На економічно обґрунтований тариф КЕС чекав із 2001-го по 2014-й, інформує, у свою чергу, директор комплексу Анатолій Григорук. Заборгованість підприємства на 1.02.18 р, каже, складає 1,5 млн. грн. Звісно, все це відобразилося на технічному стані: тобто, про якусь модернізацію та покращення якості очистки стічних вод годі й говорити.

КЕС є монополістом, а значить зобов’язаний очищати стоки, нагадав Бердичівський міський голова. А дана проблема, додав, є спільною для міста та району.

Із всього почутого та побаченого голова районної ради Софія Томашевська, за власним зізнанням, для себе чітко зрозуміла: жаліти район та співчувати в його проблемі ніхто не буде. Та, власне, й не повинен.

Під фінал обговорення депутатам міської ради роздали новий проект рішення, складений з урахуванням почутих поправок та пропозицій. Далі пролунало ще кілька зауважень, після чого народні обранці одноголосно віддали свої голоси за те, аби спільно з районом взятися за вирішення екологічної проблеми.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0