Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Поет-пісняр Вадим Крищенко: “Доказом любові до України має бути людське життя...”

Time Додано: п'ятниця, 14 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Єдиним доказом любові до землі, на якій родився, має бути твоє життя. Ці слова належать відомому поетові-пісняреві Вадимові Крищенку. Протягом усього свого життя любов до України та українців він доводив і доводить Словом. Саме воно, переконаний митець, обійнявшись зі щирістю, любов’ю та правдою, вірно слугує рідній Батьківщині.

Поет-пісняр Вадим Крищенко: “Доказом любові до України має бути людське життя...”

У міській бібліотеці члени та гості літературно-читацького об’єднання “Зустрічі відкритих душ” говорили про відомого поета та публіциста, автора близько 800 пісенних композицій, уродженця Житомирщини Вадима Крищенка. “Хай щастить вам, люди добрі”, “Одна-єдина”, “Берег любові”, “Родина”... Ці та багато інших пісень давно вже перетнули вітчизняні кордони, а їхній автор днями — 75-річній рубіж.

Світлана Леонєнкова, завідуюча юнацьким відділом міської ЦБС: “Я вважаю, що людина з такою тонкою й чуттєвою натурою, як у Вадима Крищенка, не могла на почати писати вірші. А про те, що це у нього чудово виходить, свідчить увага до його творчості з боку композиторів. Їхні спільна праця перетворилася на створення безсмертних шлягерів. І хоча Вадим Крищенко почав публікуватися доволі пізно, на сьогодні він має великий творчий доробок.”

ЙОГО поезія — це та, в якій незримо звучить чарівна мелодія, де сім нот нагадують “сім кольорів надії, покладених на риму”. Сам поет зізнається, що закоханий у слово. В його обробці воно плаче й сміється. А ще Вадим Крищенко зізнається у любові землі. Вона щедра і щира, як мати, вічна й чиста.

З особливою ніжністю та любов’ю пише Крищенко для дітей. Поет взагалі небайдужий до справ молодіжних. Боротися за юні душі, викорінюючи у них сліпоту, цинізм й жорстокість, він закликає й решту своїх співвітчизників. Фахівці відзначають, що вірші Вадима Крищенка багаті на болючі й філософські роздуми, лірико-драматичні сповіді та неповторні враження від вирування життя. Звісно, не обходить ювіляр у своїх творах тему кохання. Якщо земля перетворилася на небо, а блакитна височінь розквітла волошками, у ваше серце поцілив всевидючий Купідон.

Кажуть, що кожен справжній поет-пісняр має Богом і талантом даровані рядки, які є тим одним-єдиним, що визначає внутрішню сутність їхнього автора та виступає символом його творчості. Тисячі українців давно вважають ці мелодію та слова народними. У свій час пісню “Наливаймо, браття, кришталеві чаші!” взяли на озброєння Ніна Матвієнко, квартет “Явір”, десятки пісенних колективів, під неї карбує крок українське військо. Бердичівським слухачам її дарує дует Зінаїди та Юрія Чебаненків.

Раїса Повніч, хранителька фондів Музею історії м. Бердичева: “І як мешканка міста, і як працівник галузі культури я задоволена й вражена тими заходами, які проводяться у нашій бібліотечній системі. Дуже приємно бувати тут у гостях. І міський відділ культури, і працівники бібліотеки багато зусиль докладають для того, аби зберегти гарні традиції. Особливо приємно те, що вони зарошують до участі у заходах дітей і людей різного віку, аби ті могли дізнатися про культуру на лише Бердичівщини, а й взагалі держави.”

Колись безсмертний Андрій Малишко, оцінюючи твори молодого поета Крищенка, зауважив: “...твої вірші, Вадиме, як пісні...”. Ці слова виявилися пророчими. Не один десяток років люди посміхаються й плачуть під композиції, автором яких є наш земляк. А Вадим Крищенко, як і раніше, закликає їх жити, насолоджуючись кожним днем та не відкладаючи нічого на потім.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0