Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Початок грибного сезону – пік активності кліщів!

Time Додано: вівторок, 12 вер. 2017, 16:09 ( 10 міс. назад )

Гарна осіння погода, початок тихого полювання – грибного сезону – все частіше гукає бердичівлян на відпочинок до лісо-паркових зон. Насолоджуючись красою природи, не слід забувати, що серед такої краси може спіткати й неприємність, як-ось укус кліща. Так, від початку вересня до травмпункту ЦМЛ звернулись близько 30 осіб, постраждалих від укусу кліща; тільки за останні дві доби лікарі надали допомогу 22-м пацієнтам. «Як захистити себе від малого кровопивці, куди звертатись, чи можливо витягти кліща у домашніх умовах і про що насамперед варто пам’ятати?» - запитуємо у в.о. завідуючого травмпунктом Костянтина Гінгуляка.

Початок грибного сезону – пік активності кліщів! Початок грибного сезону – пік активності кліщів! Початок грибного сезону – пік активності кліщів! Початок грибного сезону – пік активності кліщів! Початок грибного сезону – пік активності кліщів!

Тому, зазначає лікар, йдучи на природу, слід відповідно одягнутись, прикривши відкриті ділянки тіла, а повернувшись, переодягтись, випрати, випрасувати одяг, оглянувши себе й рідних. Це є головною профілактикою, адже укус кліща у перші хвилини безболісний та моловідчутний.

Якщо спіткала неприємність – укусив кліщ, бажано не зволікати – звернутись до травмпункту або вийняти його (проте обережно!) у домашніх умовах. Так, найчастіше до травмпункту звертаються вже після того.

Після того, як кліщ дістали з організму людини чи тварини, місце слід обробити антисептичним засобом. Це може бути розчин йоду, спирт чи одеколон. Не діставши, не слід розчавлювати кліща, аби збудники хвороби не потрапили в рану. Ці комахи тим і небезпечні, що здатні переносити бактеріальні інфекції.

Кліщі, зазначає лікар, можуть переносити не лише бореліоз, а й енцефаліт, небезпечні для здоров’я захворювання. Хвилюватись варто, якщо після укусу кліща: збільшились лімфатичні вузли, є болі в суглобах, м’язах, незначне підвищення температури тіла; якщо червона пляма після укусу кліща проявляється через тижні і навіть місяці. У таких випадках слід негайно звернутись до лікаря-інфекціоніста.

Автор: Олена Лук’янюк

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0