Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Початкова освіта Бердичева зробила черговий крок до знань

Time Додано: п'ятниця, 30 квіт. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Ось так яскраво, зухвало і впевнено здійснили у Бердичеві черговий крок до знань. Вдруге його робила місцева початкова школа: вдруге у тому сенсі, що минулоріч так само урочисто і так само у 10-й школі освітяни вінчували найобдарованіших серед маленьких випускників – четвертокласників-переможців міського конкурсу міжпредметних олімпіад. Якщо у переважної більшості другий крок у житті виходить невпевненим й боязким, кажуть місцеві педагоги, у Бердичеві «початківці» можуть відзвітувати: знання та здобутки їхніх учнів говорять самі за себе. Традиційні тренінги, семінари, практикуми та новинка учбового року – зустрічі між освітянами Житомирщини... Відеопрезентації вчителів-«початківців» як своєрідна репетиція перед міською та обласною педагогічними виставками… Чи потрібно все це? На думку, методиста інформаційно-методичного центру Надії Запольської, безперечно: усе разом воно дозволяє вчителям початкових класів поповнювати й систематизувати інформаційні банки даних передовим педагогічним досвідом.

Початкова освіта Бердичева зробила черговий крок до знань

Надія Запольська, методист ІМЦ з початкового навчання: “2009-10-й навчальний рік довів, що розмаїття інноваційних технологій, створюваних та використовуваних нашими педагогами — це не просто ідеї заради ідей. Свідченням тому є успішна участь наших учнів у конкурсі ім. П. Яцика. Початкова школа не може поки що похвалитися високою кількістю предметних олімпіад, тому для нас особливо важливим є призові місця, що їх наші учні посідають на рівні області.”

Традиційно нагороджували кращих четвертокласників у 3-х номінаціях. У призерах представники ЗОШ № 1 та 12, 5-ї та 7-ї шкіл. Яку номінацію не оголошували, неодмінно викликали ученицю 10-ї школи Ладу Савчук. Жартували: «Ну всюди встигає». Кращим знавцем української мови стала учениця 2-ї гуманітарної гімназії Анна Козловська. Ярослав Захарченко з НВК № 4 виявився кращим математиком, ну а перемогу у номінації «Природознавство» здобула Олена Олішевська – школа № 15. Хтось отримував грамоти, зійшовши зі сцени, так би мовити, ще «в образі». Тож «Крок до знань», констатують освітяни, є справжнім святом дітей обдарованих як інтелектуально, так і творчо.

Наталія Гриченко, зав. ІМЦ міського управління освіти і науки: «Навчання — це надзвичайно складна, важка й відповідальна праця. Мені приємно, що у нашому місті неодноразово організовувались конкурси, олімпіади, творчі змагання для учнів страшних класів. Дуже важливо, що саме такі конкурси стали започатковуватися для випускників першої ланки.»

Символ мудрості – сова – перелетів із 8-ї школи, де мешкав цілий рік, до ЗОШ № 5. Причина тому учениця останньої Юлія Мельничук: дівчинка посіла ІІ місце в обласному турі конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Пишаються одні – не надто сумують інші: кажуть на Загребеллі чудова природа й розумні діти, тож наступного року сова знову оселиться в їхньому навчальному закладі.

У свій час цим обдаруванням нерідко втирали сльози, заправляли сорочки, брали до себе на коліна, надаючи єдиний, здавалося б, притулок та звикали до того, що їх називають то «мамами», то «тьотями». Звісно, ці люди – перші вчителі. На їхню адресу – грамоти та особливі слова вдячності.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти і науки: «Здебільшого вчителів початкових класів називають “другими мамами”. Це й насправді так, батьки часто знаходяться на роботах, заробляючи гроші. Вчитель, іноді забуваючи навіть про власних дітей, віддає все своїм учням. І так повинно бути.»

Головне тепер, наголошує Валентина Адаменко, не розчарувати першого вчителя, адже після переходу до п’ятого класу зв’язок між ним та його вихованцями не втратиться. Зазнав учень поразки – потерпів фіаско педагог. Зійшов той на п’єдестал пошани – ну що ж, з нього, можливо «будуть люди».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0