Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Початкова освіта Бердичева зробила черговий крок до знань

Time Додано: п'ятниця, 30 квіт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Ось так яскраво, зухвало і впевнено здійснили у Бердичеві черговий крок до знань. Вдруге його робила місцева початкова школа: вдруге у тому сенсі, що минулоріч так само урочисто і так само у 10-й школі освітяни вінчували найобдарованіших серед маленьких випускників – четвертокласників-переможців міського конкурсу міжпредметних олімпіад. Якщо у переважної більшості другий крок у житті виходить невпевненим й боязким, кажуть місцеві педагоги, у Бердичеві «початківці» можуть відзвітувати: знання та здобутки їхніх учнів говорять самі за себе. Традиційні тренінги, семінари, практикуми та новинка учбового року – зустрічі між освітянами Житомирщини... Відеопрезентації вчителів-«початківців» як своєрідна репетиція перед міською та обласною педагогічними виставками… Чи потрібно все це? На думку, методиста інформаційно-методичного центру Надії Запольської, безперечно: усе разом воно дозволяє вчителям початкових класів поповнювати й систематизувати інформаційні банки даних передовим педагогічним досвідом.

Початкова освіта Бердичева зробила черговий крок до знань

Надія Запольська, методист ІМЦ з початкового навчання: “2009-10-й навчальний рік довів, що розмаїття інноваційних технологій, створюваних та використовуваних нашими педагогами — це не просто ідеї заради ідей. Свідченням тому є успішна участь наших учнів у конкурсі ім. П. Яцика. Початкова школа не може поки що похвалитися високою кількістю предметних олімпіад, тому для нас особливо важливим є призові місця, що їх наші учні посідають на рівні області.”

Традиційно нагороджували кращих четвертокласників у 3-х номінаціях. У призерах представники ЗОШ № 1 та 12, 5-ї та 7-ї шкіл. Яку номінацію не оголошували, неодмінно викликали ученицю 10-ї школи Ладу Савчук. Жартували: «Ну всюди встигає». Кращим знавцем української мови стала учениця 2-ї гуманітарної гімназії Анна Козловська. Ярослав Захарченко з НВК № 4 виявився кращим математиком, ну а перемогу у номінації «Природознавство» здобула Олена Олішевська – школа № 15. Хтось отримував грамоти, зійшовши зі сцени, так би мовити, ще «в образі». Тож «Крок до знань», констатують освітяни, є справжнім святом дітей обдарованих як інтелектуально, так і творчо.

Наталія Гриченко, зав. ІМЦ міського управління освіти і науки: «Навчання — це надзвичайно складна, важка й відповідальна праця. Мені приємно, що у нашому місті неодноразово організовувались конкурси, олімпіади, творчі змагання для учнів страшних класів. Дуже важливо, що саме такі конкурси стали започатковуватися для випускників першої ланки.»

Символ мудрості – сова – перелетів із 8-ї школи, де мешкав цілий рік, до ЗОШ № 5. Причина тому учениця останньої Юлія Мельничук: дівчинка посіла ІІ місце в обласному турі конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика. Пишаються одні – не надто сумують інші: кажуть на Загребеллі чудова природа й розумні діти, тож наступного року сова знову оселиться в їхньому навчальному закладі.

У свій час цим обдаруванням нерідко втирали сльози, заправляли сорочки, брали до себе на коліна, надаючи єдиний, здавалося б, притулок та звикали до того, що їх називають то «мамами», то «тьотями». Звісно, ці люди – перші вчителі. На їхню адресу – грамоти та особливі слова вдячності.

Валентина Адаменко, начальник міського управління освіти і науки: «Здебільшого вчителів початкових класів називають “другими мамами”. Це й насправді так, батьки часто знаходяться на роботах, заробляючи гроші. Вчитель, іноді забуваючи навіть про власних дітей, віддає все своїм учням. І так повинно бути.»

Головне тепер, наголошує Валентина Адаменко, не розчарувати першого вчителя, адже після переходу до п’ятого класу зв’язок між ним та його вихованцями не втратиться. Зазнав учень поразки – потерпів фіаско педагог. Зійшов той на п’єдестал пошани – ну що ж, з нього, можливо «будуть люди».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0