Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Плата за соціальні послуги пенсіонерам становитиме більше 300 гривень

Time Додано: понеділок, 05 квіт. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Вікторія Яворська тяжко хвора уже 10 років. 8 з них знаходиться на обліку Бердичівського територіального центру, оскільки без сторонньої допомоги обійтися не може. Зі своєї пенсії жінка за послуги соціальних робітників центру сплачувала 5%. Це 40-50 грн. у місяць. Нещодавно Вікторія Андріївна отримала неприємну звістку.

Плата за соціальні послуги пенсіонерам становитиме більше 300 гривень

Тамара Каверіна, директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів: «29. 12. 09 вийшла постанова КМУ. Згідно цієї постанови, відмінено сплату 5%, але введено платні послуги. Коли ми зробили розрахунки, виявилося, що майже 50% від пенсії підопічні повинні платити за послуги щомісячно.»

Вікторія Яворська, підопічна територіального центру: «Мене все одно, що “обухом по голові”. Як же вижити? Як я з пенсії можу заплатити ще за ті послуги? А за комунальні, а ліки, а їсти? То це ж здирство.»

Таких, як Вікторія Андріївна, на обліку в центрі 82 людини. Згідно постанови вони мали б сплачувати близько 300 гривень у місяць. Депутати міської ради на чолі з міським головою, як виняток, прийняли рішення, звільнити від платних послуг 5-ти відсотників, що передбачено у пункті 20 постанови Кабміну. Кошти виділятимуться з міського бюджету. Такий вихід із положення знайшли лише у Бердичеві, розповідає Тамара Каверіна. Усього терцентрів в області налічується 28. Усі вони надають широкий спектр послуг: від закупівлі людям продуктів та прибирання до перукарських та лікарських. Після постанови люди залишилися наодинці зі своїми проблемами, каже директор центру. Деякі з тих 5-ти відсотників не здатні навіть вийти у магазин, аби купити хліба. Після рішення, що прийняли на сесії, підопічні полегшено зітхнули. Вони завжди були задоволені соціальними робітниками, їхньою роботою. Надалі, кажуть, не уявляли б свого життя без допомоги працівників центру.

Вікторія Яворська, підопічна територіального центру: «Я виражаю сердечну вдячність від себе особисто, від усіх 5-ти відсотників територіальному центру, нашому міському гоові за його розуміння, чуйність та порядність.»

Юлія Бабич, підопічна територіального центру: «Просто він по-синівськи до нас поставився. Ми ж нікому не треба. Це ж потрібно додуматись до того, щоб сказати, аби ми платили такі гроші. 15 грн. туди, 15 — сюди. А ліки — це вже 100 грн. А де ж я візьму ці гривні? Я ж їх не заробляю.»

Пенсіонери кажуть: аби їх терпіти та любити, потрібно мати добре серце. Саме люди з великими та щирими серцями працюють у територіальному центрі.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0