Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Плата за соціальні послуги пенсіонерам становитиме більше 300 гривень

Time Додано: понеділок, 05 квіт. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Вікторія Яворська тяжко хвора уже 10 років. 8 з них знаходиться на обліку Бердичівського територіального центру, оскільки без сторонньої допомоги обійтися не може. Зі своєї пенсії жінка за послуги соціальних робітників центру сплачувала 5%. Це 40-50 грн. у місяць. Нещодавно Вікторія Андріївна отримала неприємну звістку.

Плата за соціальні послуги пенсіонерам становитиме більше 300 гривень

Тамара Каверіна, директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів: «29. 12. 09 вийшла постанова КМУ. Згідно цієї постанови, відмінено сплату 5%, але введено платні послуги. Коли ми зробили розрахунки, виявилося, що майже 50% від пенсії підопічні повинні платити за послуги щомісячно.»

Вікторія Яворська, підопічна територіального центру: «Мене все одно, що “обухом по голові”. Як же вижити? Як я з пенсії можу заплатити ще за ті послуги? А за комунальні, а ліки, а їсти? То це ж здирство.»

Таких, як Вікторія Андріївна, на обліку в центрі 82 людини. Згідно постанови вони мали б сплачувати близько 300 гривень у місяць. Депутати міської ради на чолі з міським головою, як виняток, прийняли рішення, звільнити від платних послуг 5-ти відсотників, що передбачено у пункті 20 постанови Кабміну. Кошти виділятимуться з міського бюджету. Такий вихід із положення знайшли лише у Бердичеві, розповідає Тамара Каверіна. Усього терцентрів в області налічується 28. Усі вони надають широкий спектр послуг: від закупівлі людям продуктів та прибирання до перукарських та лікарських. Після постанови люди залишилися наодинці зі своїми проблемами, каже директор центру. Деякі з тих 5-ти відсотників не здатні навіть вийти у магазин, аби купити хліба. Після рішення, що прийняли на сесії, підопічні полегшено зітхнули. Вони завжди були задоволені соціальними робітниками, їхньою роботою. Надалі, кажуть, не уявляли б свого життя без допомоги працівників центру.

Вікторія Яворська, підопічна територіального центру: «Я виражаю сердечну вдячність від себе особисто, від усіх 5-ти відсотників територіальному центру, нашому міському гоові за його розуміння, чуйність та порядність.»

Юлія Бабич, підопічна територіального центру: «Просто він по-синівськи до нас поставився. Ми ж нікому не треба. Це ж потрібно додуматись до того, щоб сказати, аби ми платили такі гроші. 15 грн. туди, 15 — сюди. А ліки — це вже 100 грн. А де ж я візьму ці гривні? Я ж їх не заробляю.»

Пенсіонери кажуть: аби їх терпіти та любити, потрібно мати добре серце. Саме люди з великими та щирими серцями працюють у територіальному центрі.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0