Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Плата за соціальні послуги пенсіонерам становитиме більше 300 гривень

Time Додано: понеділок, 05 квіт. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Вікторія Яворська тяжко хвора уже 10 років. 8 з них знаходиться на обліку Бердичівського територіального центру, оскільки без сторонньої допомоги обійтися не може. Зі своєї пенсії жінка за послуги соціальних робітників центру сплачувала 5%. Це 40-50 грн. у місяць. Нещодавно Вікторія Андріївна отримала неприємну звістку.

Плата за соціальні послуги пенсіонерам становитиме більше 300 гривень

Тамара Каверіна, директор територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів: «29. 12. 09 вийшла постанова КМУ. Згідно цієї постанови, відмінено сплату 5%, але введено платні послуги. Коли ми зробили розрахунки, виявилося, що майже 50% від пенсії підопічні повинні платити за послуги щомісячно.»

Вікторія Яворська, підопічна територіального центру: «Мене все одно, що “обухом по голові”. Як же вижити? Як я з пенсії можу заплатити ще за ті послуги? А за комунальні, а ліки, а їсти? То це ж здирство.»

Таких, як Вікторія Андріївна, на обліку в центрі 82 людини. Згідно постанови вони мали б сплачувати близько 300 гривень у місяць. Депутати міської ради на чолі з міським головою, як виняток, прийняли рішення, звільнити від платних послуг 5-ти відсотників, що передбачено у пункті 20 постанови Кабміну. Кошти виділятимуться з міського бюджету. Такий вихід із положення знайшли лише у Бердичеві, розповідає Тамара Каверіна. Усього терцентрів в області налічується 28. Усі вони надають широкий спектр послуг: від закупівлі людям продуктів та прибирання до перукарських та лікарських. Після постанови люди залишилися наодинці зі своїми проблемами, каже директор центру. Деякі з тих 5-ти відсотників не здатні навіть вийти у магазин, аби купити хліба. Після рішення, що прийняли на сесії, підопічні полегшено зітхнули. Вони завжди були задоволені соціальними робітниками, їхньою роботою. Надалі, кажуть, не уявляли б свого життя без допомоги працівників центру.

Вікторія Яворська, підопічна територіального центру: «Я виражаю сердечну вдячність від себе особисто, від усіх 5-ти відсотників територіальному центру, нашому міському гоові за його розуміння, чуйність та порядність.»

Юлія Бабич, підопічна територіального центру: «Просто він по-синівськи до нас поставився. Ми ж нікому не треба. Це ж потрібно додуматись до того, щоб сказати, аби ми платили такі гроші. 15 грн. туди, 15 — сюди. А ліки — це вже 100 грн. А де ж я візьму ці гривні? Я ж їх не заробляю.»

Пенсіонери кажуть: аби їх терпіти та любити, потрібно мати добре серце. Саме люди з великими та щирими серцями працюють у територіальному центрі.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0