Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Півстолітній ювілей відзначила газета “За технічний прогрес”

Time Додано: четвер, 17 квіт. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Ця газета завжди писала про Бердичівський машинобудівний завод. Сьогодні багатотиражка “За технічний прогрес” пише про себе. Їй виповнилося 50 років.

Півстолітній ювілей відзначила газета “За технічний прогрес”

Редактори, робітничі кореспонденти, працівники друкарні, усі хто у певний час творив єдину у Житомирській області газету трудового колективу зібралися на іменини. Згадували, з чого все починалося, і які труднощі довелося долати.

До появи друкованого органу на заводі вже виходили дві газети: “На штурм” та “Будівник”. Коли підприємство збільшило потужність, з'явилася нова багатотиражка “За технічний прогрес”. Вона продовжувала кращі традиції своїх попередниць, повідомляла прогресівців про успіхи, викривала недоліки, була своєрідним літописом трудового і громадського колективу заводу.

Микола Борисюк, секретар редакції газети: “Газета була не тільки пропагандистською, а й організатором виробництва, вона надихала колектив працювати краще, щоб продукція була вищої якості, користувалася попитом”.

Редакторами багатотиражки були люди різних професій. Усі намагалися зберегти її кращі традиції. Газета вистояла у часи перебудови. Цьому посприяв Михайло Юр'єв, колишній генеральний директор заводу. Була й цензура:

Віктор Пузиренко, колишній редактор газети “За технічний прогрес”: “Не перевіряли рукописи, а перевіряли саму газету. Ми розсилали її на 16 адрес. Зараз примірники багатотиражки знаходяться у центральному архіві у Москві, на споріднених підприємств”.

Останні сім років газету очолює Марія Пахолевецька. Її вона називає своєю піснею. Редактор прагнула зробити все, аби періодичка була цікавою.

Марія Пахолевецька, редактор газети “За технічний прогрес”: “Газета відрізняється від тих років — нема парткому, вказівок. Але за 7 років не було жодного випадку, щоб вона не вийшла вчасно. Ми більше приділяємо уваги людям праці. Не вистачає критичних матеріалів, це залежить від мене, як редактора. Просто я не люблю писати про негаразди, їх і так вистачає”.

Майже чотири роки на заводі видається також щомісячний додаток до багатотиражки - “Профспілковий вісник”.

Станіслав Репнєвський, заст. голови профкому ВАТ “Машинобудівний завод “Прогрес”: “Провспілки не мають змоги отримати інформацію із перших уст. У додатку ми розповідаємо про новини, зміни у законодавстві”.

Керівництво заводу відзначило колектив газети грамотами і грошовими преміями. Багатотиражку у цехах колись читали від початку до кінця і обговорювали на обідній перерві. Її завжди хочуть бачити молодою та цікавою і відзначати ще не один ювілей.

Автор: Юлія Крук

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0