Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Після отруєння грибами трирічна дитина знаходиться в критичному стані

Time Додано: середа, 05 серп. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

У Бердичеві зафіксовано перший випадок отруєння сім’ї грибами. За попереднім обстеженням лікарі зробили висновок, що це отруєння — наслідок вживання у їжу блідої поганки.

Після отруєння грибами трирічна дитина знаходиться в критичному стані

Олександр Самолюк, завідуючий відділенням анастезіології та інтенсивної терапії: «Сім’я: дідусь, бабуся, мама і трирічна дитина після вживання грибів, які вони зібрали у районі Цукрового заводу, отруїлися. Через добу після вживання поступили до реанімації. Ознаки отруєння: нудота, загальна слабкість. На даний момент стан дорослих значно покращився, а дитина в критичному стані, знаходиться в комі.»

Клінічний перебіг отруєння для дорослих значно легший, ніж для дітей, зауважує Олександр Самолюк, тож прогнози щодо подальшого стану трирічної дитини досить погані, каже він.

Зі слів завідуючого анастезіології та інтенсивної терапії, перші прояви отруєння блідою поганкою можуть наступити як через шість годин після вживання, так і через добу. Не обов’язково з’їсти отруйний гриб, щоб потрапити до реанімації, стверджує Олександр Самолюк. Навіть якщо вони просто проварилися з іншими грибами, все одно токсичні речовини отруїли і їстівні. Завідуючий відділенням анастезіології та інтенсивної терапії попереджає усіх любителів грибів, аби вони купували лише ті, які добре знають, або ж впевнені у грибникові. Віктор Колосінський уже 17 років займається грибами. Щороку збирає їх і продає на базарі, при чому зауважує, що бере лише відомі йому гриби.

Віктор Колосінський, грибник: «Що не знаю, то не беру. Беру лише білі, краснюки, бабки. Сироїжки не бажано брати, то я їх і не збираю.»

Серед покупців думка щодо грибів досить відрізняється. Є такі, що не бояться їх купувати, як наприклад Людмила Лукошкіна. Сама вона добре розбирається в грибах і із задоволенням їх готує.

Людмила Лукошкіна, пенсіонерка: «На базарі я все-таки беру гриби, які знаю. Ну а взагалі, частіше купляю шампіньйони. У моїй сім’ї випадків отруєння не було.»

А от бердичівлянка Майя Крупська майже 6 років не вживає гриби, колись її ледве врятували лікарі після отруєння.

Майя Крупська, пенсіонерка: «Не куупую гриби, бо боюся їх. Купила колись на базарі і отруїлася — ледве врятували мене. Зараз навіть не дивлюся в їхню сторону.»

Якщо вже хочеться поласувати свіжими грибочками, завжди потрібно знати, які брати до свого кошика і як їх готувати, щоб не потрапити на лікарняне ліжко. Дітям лікарі взагалі не рекомендують давати гриби, навіть якщо Ви впевнені, що вони їстівні.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0