Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Після отруєння грибами трирічна дитина знаходиться в критичному стані

Time Додано: середа, 05 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

У Бердичеві зафіксовано перший випадок отруєння сім’ї грибами. За попереднім обстеженням лікарі зробили висновок, що це отруєння — наслідок вживання у їжу блідої поганки.

Після отруєння грибами трирічна дитина знаходиться в критичному стані

Олександр Самолюк, завідуючий відділенням анастезіології та інтенсивної терапії: «Сім’я: дідусь, бабуся, мама і трирічна дитина після вживання грибів, які вони зібрали у районі Цукрового заводу, отруїлися. Через добу після вживання поступили до реанімації. Ознаки отруєння: нудота, загальна слабкість. На даний момент стан дорослих значно покращився, а дитина в критичному стані, знаходиться в комі.»

Клінічний перебіг отруєння для дорослих значно легший, ніж для дітей, зауважує Олександр Самолюк, тож прогнози щодо подальшого стану трирічної дитини досить погані, каже він.

Зі слів завідуючого анастезіології та інтенсивної терапії, перші прояви отруєння блідою поганкою можуть наступити як через шість годин після вживання, так і через добу. Не обов’язково з’їсти отруйний гриб, щоб потрапити до реанімації, стверджує Олександр Самолюк. Навіть якщо вони просто проварилися з іншими грибами, все одно токсичні речовини отруїли і їстівні. Завідуючий відділенням анастезіології та інтенсивної терапії попереджає усіх любителів грибів, аби вони купували лише ті, які добре знають, або ж впевнені у грибникові. Віктор Колосінський уже 17 років займається грибами. Щороку збирає їх і продає на базарі, при чому зауважує, що бере лише відомі йому гриби.

Віктор Колосінський, грибник: «Що не знаю, то не беру. Беру лише білі, краснюки, бабки. Сироїжки не бажано брати, то я їх і не збираю.»

Серед покупців думка щодо грибів досить відрізняється. Є такі, що не бояться їх купувати, як наприклад Людмила Лукошкіна. Сама вона добре розбирається в грибах і із задоволенням їх готує.

Людмила Лукошкіна, пенсіонерка: «На базарі я все-таки беру гриби, які знаю. Ну а взагалі, частіше купляю шампіньйони. У моїй сім’ї випадків отруєння не було.»

А от бердичівлянка Майя Крупська майже 6 років не вживає гриби, колись її ледве врятували лікарі після отруєння.

Майя Крупська, пенсіонерка: «Не куупую гриби, бо боюся їх. Купила колись на базарі і отруїлася — ледве врятували мене. Зараз навіть не дивлюся в їхню сторону.»

Якщо вже хочеться поласувати свіжими грибочками, завжди потрібно знати, які брати до свого кошика і як їх готувати, щоб не потрапити на лікарняне ліжко. Дітям лікарі взагалі не рекомендують давати гриби, навіть якщо Ви впевнені, що вони їстівні.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0