Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Після десяти років відмов люди отримали дозвіл на капітальний ремонт власного будинку

Time Додано: середа, 16 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

В одній з квартир будинку, що на вулиці Шевченка, 24 стався обвал. Першими це помітили сусіди, вони повідомили господарку, яка живе у Мирославці. Ольга Тимощук каже: мешкати у своїй міській квартирі вона не може через чиновників, котрі не дозволяють їй зробити у помешканні капітальний ремонт. Коли три роки тому купувала цю квартиру, сподівалась мати затишне житло на старість.

Після десяти років відмов люди отримали дозвіл на капітальний ремонт власного будинку

Ольга Тимощук, мешканка квартири №3: “Вона така не була, як зараз, ще двері добре відчинялися, а зараз постійно просідають. Вирішили ремонтувати, бо грошей на нову квартиру нема. Так потроху з пенсії. А робити ремонт не дозволяють. Ось цегла лежить, ось щебінь, пісок”.

Мешканці сусідніх квартир бояться, аби руйнація не поширилась на їхню половини стіни. Люди впевнені: обвалу могло не бути, якби їм дозволили відремонтувати власний будинок.

Ірина Андрійчук, мешканка квартири №1: “Нам делать капитальный ремонт в этом доме не разрешают, хотя разрешения мы просили уже наверное 10 лет».

Із заявами на дозвіл провести капремонт з добудовою чи без неї жителі неодноразово звертались до міської влади. В добудові, кажуть, їм однозначно відмовили, останню відписку щодо капітального ремонту отримали у 2008-му році. У ній ідеться про недоцільність виконання робіт, адже у перспективі на місці будинку зводитимуть багатоповерхівку. Останнє підтверджують посадовці, спираючись на схему територіального розвитку міста.

Олександр Семенюк, начальник управління містобудування та архітектури: “Територія, на якій розташовується житловий будинок №24 по вулиці Шевченка, схемою територіального розвитку міста, котра розроблена в ході коригування Генплану, визначена як територія багатоквартирної забудови в умовах реконструкції. Це означає знесення будівель, які заважатимуть будівництву майбутнього будинку і звільнення її від інших споруд”.

Схему будівництва багатоповерхівки вже розроблено і ескізні пропозиції затвердженіо на містобудівній раді, каже заступник міського голови Сергій Онофрійчук. Є навіть інвестор, тільки от час початку робіт ще невідомий.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Питання тут зупинилося на вирішення проблеми, яка пов’язана з придбанням незавершеного будівництва дитячого садка на Червоній Горі, який є у власності інвестора. Міська рада хоче придбати це незавершене будівництво, яке власник купив у Міністерства оборони. Воно продало його без згоди територіальної громади міста, спричинивши серйозну проблему місту і мікрорайону. Ця проблема пов’язана з будинком на Шевченка”.

Микола Бородай, представник інвестора: “Розпочнемо тоді, коли міська влада поверне кошти за наш придбаний дитячий садок. Будівництво проводитиметься у дві черги. Перша — на вулиці Б.Хмельницького, друга — по Шевченка. Коли там працюватимемо, тоді будемо вирішувати питання з жителями старого будинку”.

Швидше за все, продовжує Микола Бородай, це буде компенсація. А поки що, запевняють у виконавчому комітеті, люди можуть привести своє житло у порядок і навіть приватизувати землю, з чим у них також виникали непорозуміння. Навмисних перепон городянам чиновники, кажуть, не чинили, а розтягнулася справа через проблеми суто юридичного характеру: мешканці не могли зібрати усіх належних документів і погоджень.

Олександр Семенюк, начальник управління містобудування та архітектури: “Мешканці повинні звернутися за дозволом на виконання робіт, тому що ділянка стіни зачіпає декілька квартир”.

Сергій Онофрійчук, заступник Бердичівського міського голови: “Питання капремонту згідно чинного законодавства може розглядатися при зверненні усіх співвласників даного будинку, а не окремо кожного. Аналогічно питання по землі. Земельний кодекс трактує чітко: для отримання землі у власність необхідне звернення усіх співвласників нерухомості, яка знаходиться на даній земельній ділянці.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0