Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Підопічні Бердичівського центру реабілітації дітей-інвалідів здійснили паломництво до святинь Вінницької землі

Time Додано: четвер, 14 серп. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Біля ікони Почаївської Божої Матері у церкві Святої Преподобної Параскеви Сербської в селі Кіровка, що в Калинівському районі Вінницької області, багато паломників. Навесні стала мироточити четверта святиня маленького храму. В день Пантелеймона Цілителя до цієї церкви разом із батьками приїхали підопічні Бердичівського центру реабілітації дітей-інвалідів "Промінчик", аби припасти до святих образів із думкою та надією на зцілення.

Підопічні Бердичівського центру реабілітації дітей-інвалідів здійснили паломництво до святинь Вінницької землі

Ієрей Віталій, настоятель церкви Святої Преподобної Параскеви Сербської: «Ікона мироточить по-особливому. Вона не завжди мироточить, коли ми приходимо. Вона мироточить у різні пори. І ми не знаємо цього часу. Буває так, що ми приходимо і бачимо: ваточка промокла, пахощі великі. А дивимося: вона не мироточить. А, буває, застаємо саме мироточення святої ікони: тобто, відбувається надприродна неординарність».

Старенька ікона Почаївської Божої Матері зазнала багато поневірянь. Час залишив на ній свій відбиток.

Ієрей Віталій, настоятель церкви Святої Преподобної Параскеви Сербської: «Образ, дійсно, був понищений, він колись знаходився у старому храмі, який був зруйнований після війни. І цей образ потрапив до людей, вони прийняли ікону в свою домівку. У часи тоталітарного режиму і переслідування церков та святих ікон, звичайно, її просто викинули на горище. Знято було всі прикраси. Не знаємо, що було з нею. Але, напевно, знаємо, що ікона колись відігравала у храмі велику роль. Адже вона дає про себе знати. Нас бентежить навіть у снах».

Паломникам розповіли одну з численних історій із життя Церкви Святої Параскеви Сербської. Одній із місцевих жінок наснилося, що нібито Ікона Почаївської Богоматері просить одягнути її у ризу. Згодом, як зробили таку рамку, святиня почала мироточити, каже отець Віталій.

Минуло понад півроку, як наші прочани побували у церкві в селі Кіровка. І знову мешканці міста та району з благословення настоятеля Свято-Миколаївського собору Бердичева отця Віталія здійснили паломництво на Вінниччину. Вони на власні очі побачили інші тамтешні дива - мироточиві ікони: Всіх Святих, Христа Спасителя та Божої Матері Іверської.

Цього літа до маленької церкви у Кіровці на честь річниці мироточення першої ікони завітав Архіепископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон. Урочисту службу правили 50 священиків.

За рік у храмі багато чого змінилося. Усі святині помістили в окрему кімнату. Тут багато світла й особливого аромату чудотворного мира. Здається, сяйво йде від образів.

Людмила Вишневська, паломниця (смт. Гришківці): «Мабуть, це таке місце святе. Сюди люди приїздять, щоб набратися сили, оздоровитися, щоб мати терпіння, любов до ближнього. Я вважаю, що сюди повинна приїхати кожна людина і відчути цю Божу Благодать».

Люди вклоняються святиням, намагаючись роздивитися образ Богородиці з Немовлям, що проявився того року на склі ікони Ісуса Спасителя. Паломники затримуються біля ікони Божої Матері Іверської, схиляються, вражені дивом - сльозами на її обличчі. На поверхні - крапельки мира, що ніби пульсують...

Цьогоріч у храмі з’явилася ще одна святиня.

Ієрей Віталій, настоятель церкви Святої Преподобної Параскеви Сербської: "Із церкви Святого Миколая нам було подаровано частку мощів Симеона Печерського. Ця святиня знаходилася у Брацлаві, в отці Миколая. Він поділився зі мною часткою. І вона в нас пролежала до червня цього року. І сталося: сама частка мощів Святого Преподобного теж стала мироточити».

По п’ятницях, суботах та неділях у церкві проходить богослужіння. Взнавши про тамтешні дива, з усіх куточків православного світу їдуть до храму прочани: старенькі, молоді та діти. Люди вірять у лікувальну силу святинь храму.

Олена Дудіна, паломниця (м. Бердичів): «Я прошу тут зцілення, душевного спокою, миру, здоров’я для всіх своїх рідних і близьких. Беру крапельку мира – це така святиня, яка, надіюсь, зцілить не лише мене, а й моїх рідних».

Сотні людей свідчать про свої дивовижні зцілення від мироточивих ікон храму, говорить його настоятель ієрей Віталій Трач. Паломники часто повертаються сюди, щоб знову відчути особливу ауру святого місця.

Ієрей Віталій, настоятель церкви Святої Преподобної Параскеви Сербської: «Багато людей, які приїздять, - тяжко хворі. Виходячи з храму, вони почуваються так, ніби вдруге народилися: у благодаті – як після купелі. Коли стає дуже легко і відрадно. Ось так вони себе почувають, коли виходять із стін цього храму».

Після літургії отець Віталій звертається до людей із духовними настановами. Він радить батькам по-дитячому вірити у Господа Ісуса Христа та бути терпимими та люблячими. Потім священик здійснює причастя.

У храмі відкривають мироточиві ікони, і відбувається обряд миропомазання. Люди отримують маленькі пакетики зі шматочками вати, на якій — крапельки святої рідини. Бердичівські паломники також вірять у її цілющі властивості.

Тимофій Клим, директор центру реабілітації дітей-інвалідів "Промінчик": «Тут мироточать ікони, і ми приїхали сюди, щоб нашим дітям це допомогло. З Божою вірою і допомогою. Кожна дитина цього потребує».

Ірина Салясова, паломниця (смт. Гришківці): «Хочеться, щоб діти збагатилися духовно. І тому ми відвідуємо всі святі місця. Дякую Богу, що у моєму житті з’явилася така людина, яка мені дуже в цьому допомагає: Лариса Вікторівна – чуйна і добра. А також нам із цими поїздками допомагає асоціація інвалідів».

Отець Віталій благословляє дітей і бажає зцілення фізичного та духовного.

На стінах храму - також три ікони, які ще раніше подарували церкві бердичівляни під час іншого паломництва. Такі вони здійснюють через туристичне агенство «Альонушка». Багато образів у Кіровку також привозять інші прочани на знак великої шани до храму та його настоятеля.

Поліна Гудима, паломниця (смт. Калинівка): «Хто з ним хоч раз поспілкувався, ніколи не відмовиться спілкуватися вдруге. Багатьом людям, із якими він поговорив, стає одразу легше на душі. Це душевна людина, яких, на жаль, зараз дуже мало. Хотіла б усіх попросити: хай приходять до нього, хай він їх благословить і допоможе їм, як мені».

Якщо людина вірить у чудо, таке насправді є, кажуть паломники. Після сільської церкви вони зупинилися біля криниці, що за Кіровкою, на роздоріжжі. Цілюща вода поступає до колодязя із 7 підземних джерел. Місцеві люди кажуть: вона лікує всі хвороби. В Калинівці бердичівляни побували у храмі Животворящего Хреста. За переданням, 85 років тому тут сталося чудо: з простреленого солдатом розп’яття потекла кров. Із тамтешньої церковної криниці паломники також набрали цілющої води. Скільки її не дістають звідси, розповіли віряни, колодязь залишається повним...

Прочани залишали святі місця із бажанням знову сюди повернутися.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0