Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Під дахом дому свого...

Time Додано: п'ятниця, 17 серп. 2007, 06:00 ( близько 11 року назад )

До кінця року у Бердичеві проведуть капремонт покрівель будинків, повідомили в управлінні житлово-комунального господарства. Почнуть з тих, які, кажуть, найбільше цього потребують.

Під дахом дому свого...

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " У нас заплановано на цей рік капітальний ремонт 4 покрівель: по вул. Лібкнехта, 126, Свердлова, 57, Черновола, 17 та Леніна, 43. Оформляємо документи. В першу чергу оцінюємо дані по заборгованості по теплу, воді, квартплаті. Будуть в першу чергу робити тим, у кого менше. Договори готові. З фонду розвитку надійдуть гроші. Почнемо, якщо не завадить погода".

У списку тих будинків, які потрапили до щасливої черги, і 43-й, що по вулиці Леніна. Проте згодом його мешканці такої надії позбулися. Причину пояснив начальник управління ЖКГ.

Сергій Тютєрєв, начальник управління ЖКГ та з питань надзвичайних ситуацій: " Буд. по Леніна, 43, на 1 08. винний 102,5 тис. гр. А ми з такими зусиллями пробивали гроші в ДК "Газ України", щоб включили газ. Треба проплатити. Якщо розрахуються, тоді введемо буд. № 43 по вул. Леніна до 2-ї чи 3-ї черги".

А тим часом мешканці 9 поверху будинку продовжують атакувати усі установи, маючи гіркий багаторічний досвід з проблем даху. Жаліються, що за 25 років капітального ремонту у них ще не було. А за борги інших потерпати не повинні.

В’ячеслав Усачов, мешканець буд. № 43 по вул. Леніна: " Я бігав до виконкому 2 роки, поки свого домігся. Вода текла навколо. Нещодавно шпалери зробили. Але вже відклеюються повністю".

Наталія Костюченко, мешканка буд. № 43 по вул. Леніна: " Як тільки дощ на вулиці, то дощ і вдома. У повному значенні цього слова: у прихожій капає, до ванної кімнати зайти неможливо. Грибок проходить через плитку, стелю. Дихати немає чим".

Будинок №28, що теж по вулиці Леніна, до черги на капремонт не потрапив. На другому поверсі проживають лише жінки - вдови учасників війни. Кажуть: хоча за комунальні послуги проплачують вчасно, за 50 років капітальних робіт у будинку не пам’ятають. Балки на горищі прогнили, дах обвалюється, ринви не чистять. Самотужки літнім людям зробити це не під силу. У дощ зовні і всередині будівлі тече по стінах.

Валентина Абрамова, мешканка буд. № 28 по вул. Леніна:

" Ми вже не пам’ятаємо, коли був ремонт. Ніякого не було. Будинок з 55-го року вже в експлуатації. Нічого не робиться. Не знаю, що там у ДВЖРЕПі записано. В усіх квартирах тече. А поскаржитися немає кому. Вже помінявся 4-й керівник у житловому підприємстві, а пісня та ж сама".

Тамара Речич, мешканка буд. № 28 по вул. Леніна: " Коли був ураган, зірвало на даху водостічну трубу, протікає весь кут будинку. Весь став чорним".

Наразі у місті почали поточний ремонт покрівель, кажуть в управлінні ЖКГ. Завітають і до будинку № 28 по вулиці Леніна. ДВЖРЕПам з міського бюджету для цього виділено 30 тисяч гривень. Це, звичайно, мізер, визнає Сергій Тютєрєв. Невесела картина на горищі та даху у провулку 10-ї п’ятирічки, 8. У двоповерховому будинку проживає 11 сімей. Протягом останніх семи років мешканці написали 14 заяв до ДВЖРЕПу №5, теперішнього ПП "Житлосервіс- 5" та міськвиконкому на капітальний ремонт, якого не було за півстоліття існування будинку. Троє учасників війни жаліються на свої проблеми: снування з мисками та виварками у непогоду, відсутність водостічної труби, як такої, та слиз на шпалерах. Кажуть, стіни сушать гарячою праскою та вишукують інші форми боротьби із протіканням стель. На допомогу з боку житлово-комунальних установ втомилися чекати.

Петро Холоднюк, мешканець буд. № 8 провул.10 п’ятирічки: " Я сам із сусідом собі ремонтував, де треба. Вилазили на горище, щоб не текло на голову. Стоїть виварка на столі. Пробивав дірки. Робив продухи, щоб просушити. Дощ пройшов - знову капає".

Олексій Кравчук, мешканець буд. № 8 провул.10 п’ятирічки: " Ремонт ніякий не робився, ніякої допомоги немає. Приїхав один зі шматочком шиферу, заклеїв дірку і поїхав. Оце такий ремонт".

Любов Холоднюк, мешканка буд. № 8 провул.10 п’ятирічки: " Як дощ йде, то руки і ноги трусяться, біжиш до вікон, на стелю дивишся, щоб підставляти миски".

Інвалід другої групи, Любов Холоднюк, яка перенесла 9 операцій, навіть до газети писала. Підраховує: стільки виходила, щоб відремонтували дах, що вийшла б не стаття, а роман. Старенькі кажуть, невже буде капати у квартирі і тоді, як доведеться помирати? Нині чекають, як на дарунок долі, щоб дах відремонтували. Хоча цьогоріч до черги не потрапили, повідомили у ПП "Житлосервіс- 5".

Любов Холоднюк, мешканка буд. № 8 провул. 10 п’ятирічки: " Я нічого не прошу у держави. Лише відремонтуйте дах, аби не капало на мозок, як вже капає з 76-го року. У мене єдине велике прохання: будь ласка, допоможіть! Просимо всіх - і місто, і міського голову: зробіть нам дах, щоб могли спокійно спати!"

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0