Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

П’ять меморіальних дошок на будинках, де жили Герої Радянського Союзу, встановили у Бердичеві

Time Додано: вівторок, 11 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

Меморіальний фонд Бердичева поповнився п’ятьма дошками, що їх встановили на будинках, де жили Герої Радянського Союзу. З 11-ти тисяч людей, удостоєних цього звання під час Великої Вітчизняної війни, 2 тисячі триста є вихідцями з України. Долі окремих Героїв пов’язані з нашим містом.

П’ять меморіальних дошок на будинках, де жили Герої Радянського Союзу, встановили у Бердичеві

Зокрема із 1954-го року на провулку Газопровідному мешкав льотчик Валентин Шевирін. Під час війни він здійснив може три сотні польотів, у 84 повітряних боях збив 17 ворожих літаків. Живучи у Бердичеві, працював в управлінні магістральних газопроводів. Нині у місті живе його донька.

Ольга Савчук, дочка Героя Радянського Союзу Валентина Шевиріна: “Це доля, що я народилась і виросла в сім’ї учасників Великої Вітчизняної війни. Про батька ви всі знаєте, а мама була старшим лейтенантом медичної служби. Вона разом із ним служила в одному полку, війна звела їх в родину і свято Перемоги вони зустріли у Відні. На жаль, нині їх нема серед нас, але вони залишили на цій землі спогали, любов, дітей, онуків”.

Наступна зупинка — вулиця Свердлова, де із 1955-го року жив Герой Радянського Союзу Василь Алін. Потрапив на фронт із самого початку війни, до квітня 44-го здійснив понад двісті п’ятдесят бойових вильотів на знищення військово-промислових об’єктів у тилу ворога. Пам’ять про Василя Аліна бережуть дві його доньки.

Олена Аліна, дочка Героя Радянського Союзу Василя Аліна: “Я від усієї родини дякую владі міста в особі мера Василя Мазура та міськкому Комуністичної партії України. Це було їхнє рішення увіковічити пам’ять усіх героїв, котрі жили в Бердичеві”.

Героя Радянського Союзу Всеволода Ривжа ще й досі пам’ятають у будинку на Карла Лібкнехта, де той свого часу проживав.

Марія Кабакова, сусідка Героя Радянського Союзу Всеволода Ривжа: “В одному будинку прожили, він у першому, я в другому. Виховував моїх синів, один з них завдяки Всеволоду Ривжу став підполковником, другий полковником. Це була чудова людина, гідна звання Героя”.

Із жовтня 41-го до кінця війни у складі 36-ої гвардійської механізованої бригади Всеволод Ривж пройшов десятки сотень кілометрів, визволив низку польських міст, брав участь у форсуванні річки Одер.

Григорій Найдін ім’я Перемоги виписував, перебуваючи у складі 5-ої танкової дивізії. В одному з боїв 41-го відкрив вогонь по колоні танків противника, знищив та пошкодив до десяти танків і кілька протитанкових гармат. Дві доньки Героя проживають у Львові та Житомирі, меморіальну дошку встановили на будинку по вулиці Садовій.

Олена Прохневська, дочка Героя Радянського Союзу Григорія Найдіна: “Хочу всіх привітати зі святом. Це дуже велике свято, мені приємно, що його святкують більш масштабно. Цього дня хочеться згадати усіх, хто загинув, і хто вижив. Мені шкода, що тато так мало прожив, він помер у 60. Був доброю світлою людиною. Його досі пам’ятають у цьому будинку”.

Останнім місцем, куди з приємною місією того дня завітали посадовці, була вулиця Короленка, де мешкав Франц Кучеров. Учасник радянсько-фінської війни, Звання Героя Радянського Союзу отримав у 1940-му після підривів двох ворожих дерево-земляних оборонних точок. У Бердичеві живе дружина Героя, а на свято із Житомира приїхав його син.

Сергій Кучеров, син Героя Радянського Союзу Франца Кучерова: “Від імені рідних хочу подякувати всім, хто зібрався на відкриття пам’ятної дошки мого батька”.

Відкриття меморіальних дошок — один з кроків на шляху до увічнення подвигу цих людей та усіх інших ветеранів, каже міський голова.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Постійно працюємо над тим, яким чином зберегти пам’ять про ту Велику Перемогу, і крок за кроком шукаємо шляхи зробити це якомога потужніше. Цей крок не останній, у нас ще багато задумів. Я думаю, що бердичівляни скоро відчують, що відношення до ветеранів і до цього свята буде примножуватися з кожним роком”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0