Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Першотравню — 123 роки

Time Додано: п'ятниця, 01 трав. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

У 1886 році чиказькі робітники організували страйк і демонстрацією з вимогою встановити восьмигодинний робочий день. Сьогодні перше травня для більшості українців — додаткові вихідні, для комуністів та соціалістів — День солідарності трудящих. Державним свято стало у Радянські часи. У 20-30 роки воно проходило дещо скромно. А ось Першотравень у Бердичеві кінця 70-х. Тоді його відзначали особливо масово та пишно. День солідарності трудящих був не тільки червоним днем календаря, а й справжнім народним святом.

Першотравню — 123 роки

Євдокія Пилипівна згадує ті часи із ностальгією. Жінка працювала у фінвідділі райвиконкому. До першого травня кожна установа і підприємство поспішали похвалитися якимись показниками чи досягненням, розповідає вона.

Євдокія Новіцька, пенсіонерка : “Многокрасочные колонны, это был праздник труда, единства. Мы радовались и чувствовали себя настоящими людьми”.

Людмила Сидоренко із чоловіком також не пропускає першотравневого мітингу. Згадує, у цей день вона разом із колегами-поштарками завжди вітала свою керівницю-фронтовичку. У радянські часи, каже жінка, трударі були у великій пошані.

Людмила Сидоренко, пенсіонерка: “Этот праздник мы ждали, поэтому было все так торжественно. Мы друг друга поздравляли, тогда особо ценились успехи в работе”.

Сьогоднішній мітинг — вже не такий велелюдний, як десятки років тому. Молоді серед учасників — одиниці. А от Дмитру та Іллі тут поки що цікаво. Двоюрідні брати прийшли підтримати свого дідуся, він якраз виступає зі сцени з урочистою промовою.

Дмитро: “Ми кожен рік ходимо на мітинг. Дідусь нас не заставляє. Це свято усі знають і ніколи його не забудуть. Я поважаю свого дідуся”.

Учасники мітингу сподіваються, що Першотравень таки єднатиме покоління і традиції його не зникнуть. Під кінець заходу вони проголосували за резолюцію і вирішили надіслати її до Президента, Уряду та Верховної Ради. А потім поклали квіти до пам'ятника вождя світового пролетаріату та за старою радянською звичкою пройшли центральною вулицею міста.

Автор: Юлія Крук

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0