Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Першотравню — 123 роки

Time Додано: п'ятниця, 01 трав. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

У 1886 році чиказькі робітники організували страйк і демонстрацією з вимогою встановити восьмигодинний робочий день. Сьогодні перше травня для більшості українців — додаткові вихідні, для комуністів та соціалістів — День солідарності трудящих. Державним свято стало у Радянські часи. У 20-30 роки воно проходило дещо скромно. А ось Першотравень у Бердичеві кінця 70-х. Тоді його відзначали особливо масово та пишно. День солідарності трудящих був не тільки червоним днем календаря, а й справжнім народним святом.

Першотравню — 123 роки

Євдокія Пилипівна згадує ті часи із ностальгією. Жінка працювала у фінвідділі райвиконкому. До першого травня кожна установа і підприємство поспішали похвалитися якимись показниками чи досягненням, розповідає вона.

Євдокія Новіцька, пенсіонерка : “Многокрасочные колонны, это был праздник труда, единства. Мы радовались и чувствовали себя настоящими людьми”.

Людмила Сидоренко із чоловіком також не пропускає першотравневого мітингу. Згадує, у цей день вона разом із колегами-поштарками завжди вітала свою керівницю-фронтовичку. У радянські часи, каже жінка, трударі були у великій пошані.

Людмила Сидоренко, пенсіонерка: “Этот праздник мы ждали, поэтому было все так торжественно. Мы друг друга поздравляли, тогда особо ценились успехи в работе”.

Сьогоднішній мітинг — вже не такий велелюдний, як десятки років тому. Молоді серед учасників — одиниці. А от Дмитру та Іллі тут поки що цікаво. Двоюрідні брати прийшли підтримати свого дідуся, він якраз виступає зі сцени з урочистою промовою.

Дмитро: “Ми кожен рік ходимо на мітинг. Дідусь нас не заставляє. Це свято усі знають і ніколи його не забудуть. Я поважаю свого дідуся”.

Учасники мітингу сподіваються, що Першотравень таки єднатиме покоління і традиції його не зникнуть. Під кінець заходу вони проголосували за резолюцію і вирішили надіслати її до Президента, Уряду та Верховної Ради. А потім поклали квіти до пам'ятника вождя світового пролетаріату та за старою радянською звичкою пройшли центральною вулицею міста.

Автор: Юлія Крук

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0