Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:smile:
Time 01:10 - 20-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Першотравню — 123 роки

Time Додано: п'ятниця, 01 трав. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

У 1886 році чиказькі робітники організували страйк і демонстрацією з вимогою встановити восьмигодинний робочий день. Сьогодні перше травня для більшості українців — додаткові вихідні, для комуністів та соціалістів — День солідарності трудящих. Державним свято стало у Радянські часи. У 20-30 роки воно проходило дещо скромно. А ось Першотравень у Бердичеві кінця 70-х. Тоді його відзначали особливо масово та пишно. День солідарності трудящих був не тільки червоним днем календаря, а й справжнім народним святом.

Першотравню — 123 роки

Євдокія Пилипівна згадує ті часи із ностальгією. Жінка працювала у фінвідділі райвиконкому. До першого травня кожна установа і підприємство поспішали похвалитися якимись показниками чи досягненням, розповідає вона.

Євдокія Новіцька, пенсіонерка : “Многокрасочные колонны, это был праздник труда, единства. Мы радовались и чувствовали себя настоящими людьми”.

Людмила Сидоренко із чоловіком також не пропускає першотравневого мітингу. Згадує, у цей день вона разом із колегами-поштарками завжди вітала свою керівницю-фронтовичку. У радянські часи, каже жінка, трударі були у великій пошані.

Людмила Сидоренко, пенсіонерка: “Этот праздник мы ждали, поэтому было все так торжественно. Мы друг друга поздравляли, тогда особо ценились успехи в работе”.

Сьогоднішній мітинг — вже не такий велелюдний, як десятки років тому. Молоді серед учасників — одиниці. А от Дмитру та Іллі тут поки що цікаво. Двоюрідні брати прийшли підтримати свого дідуся, він якраз виступає зі сцени з урочистою промовою.

Дмитро: “Ми кожен рік ходимо на мітинг. Дідусь нас не заставляє. Це свято усі знають і ніколи його не забудуть. Я поважаю свого дідуся”.

Учасники мітингу сподіваються, що Першотравень таки єднатиме покоління і традиції його не зникнуть. Під кінець заходу вони проголосували за резолюцію і вирішили надіслати її до Президента, Уряду та Верховної Ради. А потім поклали квіти до пам'ятника вождя світового пролетаріату та за старою радянською звичкою пройшли центральною вулицею міста.

Автор: Юлія Крук

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0