Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Педагог Тетяна Нижник: завжди попереду часу, у неспокої, у русі...

Time Додано: п'ятниця, 25 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Це лише здається, що педагоги вслід за своїми учнями, які нині насолоджуються довгоочікуваними канікулами, розійшлися у відпустки. На дворі спека, а у міській гуманітарній гімназії № 2 ... невеличкі збори. Завучі та вчителі слухають звіт своїх колег про поїздку до Львова. Днями там за сприяння Міносвіти України, Посольства Нідерландів та ряду організацій й установ пройшла ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Від сталої школи до сталого суспільства”. Поняття “освіта сталого розвитку” завойовує в Європі все більшу популярність, розповіли педагогам заступники директора закладу Тетяна Нижник та Олена Гензель. В чому його сенс? У тому, що нинішнє покоління має створити належні умови проживання у плані екології не лише для себе, а й для тих, хто прийде йому на зміну.

Педагог Тетяна Нижник: завжди попереду часу, у неспокої, у русі...

Тетяна Нижник, заст. директора БМГГ № 2 з науково-методичної роботи: “Наша гімназія вже 2-й рік поспіль є учасником україно-голландського проекту «Перші проліски», проекту, що стосується освіти сталого розвитку. На конференції виступили координатори з Нідерландів та Естонії, які розповіли про екологічне виховання у своїх країнах.”

Для учасників конференції організатори влаштували майстер-класи, в яких ознайомили тих з інноваційними методами й прийомами в освіті сталого розвитку.

Тетяна Нижник, заст. директора БМГГ № 2 з науково-методичної роботи: “Такі майстер-класи проводились з теплозбереження: ми здійснювали його моніторинг, дізнавалися, як вчити дітей берегти тепло у своїх оселях, кабінетах школи, нам показали, яким чином відбувається «парниковий ефект»… На інших майстер-класах ми ознайомилися з проблемами питної води, е\енергії, сміття…”

Поїздка до Львову лише зміцнила педагогів гімназії у думці, що вони мають створити такі умови, в яких і учні, і батьки, і самі вчителі почали б піклуватися про довкілля та економію природних ресурсів. Ще у 2008-му у закладі ввели навчальний курс “Уроки для стійкого розвитку”.

Тетяна Нижник, заст. директора БМГГ № 2 з науково-методичної роботи: “Він складається з 10-ти тем: «Вода», «Сміття», «Енергія», «Здоров’я», «Рослини», «Стосунки» тощо… У них розповідається, як піклуватися про своє здоров’я, як формувати етичні стосунки між людьми, яким чином берегти природні ресурси… Другим напрямком нашої роботи в освіті сталого розвитку є, так зване, «прибирання світу». Ми прибираємо прилеглу територію, Парк ім. Шевченка, на території закладу вирощуємо квіти, висаджуємо дерева. Наступним етапом стане пропаганда цього виду освіти: ми проводитимемо семінари на базі БМГГ № 2, на яких заохочуватимемо до освіти сталого розвитку інші навчальні заклади, у тому числі й дитячі садочки.”

Участь у подібних конференціях є необхідною складовою науково-методичної роботи у будь-якому навчальному закладі. У 2-й гімназії за цей фронт робіт відповідає Тетяна Нижник. Система, що її створила цей талановитий педагог, говорить директор гімназії, не лише забезпечує успішне впровадження інноваційних технологій, а й дає змогу прогресувати закладу взагалі.

Ірина Толочко, директор БМГГ № 2: “Як результат – 2-ге місце серед шкіл міста за результатом шкільних олімпіад, як результат – максимальна кількість учасників і переможців конкурсів захистів робіт по лінії МАН, як результат – 96 нагород, що їх отримали наші учні у 100 номінаціях у різних конкурсах, фестивалях, змаганнях.”

Виховати по-справжньому творчу особистість може лише по-справжньому творчий педагог. Саме такою, свідчать у 2-й гімназії, є Тетяна Петрівна Нижник — людина, яка живе своїм закладом, своїми учнями, своєю роботою. До неї вона завжди залучає колег, у ній зустрічає прекрасний ювілей.

Людмила Коржановська, вчителька історії БМГГ № 2, Відмінник освіти України: “Усі ті досягнення, що ними пишається наша гімназія, більшою мірою є заслуга Тетяни Петрівни Нижник. Вона не просто сама займається цією роботою, вона і нас наполегливо просить робити те ж саме, і, на щастя, ці прохання обертаються черговими досягненнями наших учнів. Тетяна Петрівна не лише намагається йти у ногу з часом, вона прагне хоча б трішки випередити його. Інколи ми, можливо, і хотіли би жити дещо спокійніше, але завдяки заступнику директора ми не маємо цього спокою. Думаю, що за це їй і варто подякувати: за відсутність спокою, за те, що завжди у русі, за те, що завжди є результат. ”

Ірина Толочко, директор БМГГ № 2: “Тетяна Петрівна – справжній мозковий центр науково-методичного осередку нашої гімназії. Її високий внесок у розвиток інноваційної складової діяльності гімназії є авторитетом і прикладом для усього нашого колективу. Я хочу привітати Тетяну Петрівну із наступаючим ювілеєм. Творчої наснаги, гарного здоров’я, чудових результатів своєї діяльності,що будуть працювати на імідж та успішний розвиток гімназії.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0