Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Пасічники викачали останній цього літа мед

Time Додано: середа, 19 серп. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Серпень... Пасічники востаннє у сезоні збирають мед. У тому ж місяці вони святкують своє професійне свято. Мед для українців — це частина споконвічної культури та побуту. Люди здавна цінували та шанували бджіл і продукти бджільництва.

Пасічники викачали останній цього літа мед

Бердичівлянин Роман Орловський цікавиться пасікою ще з дитинства. Ходити біля бджіл, викачувати мед і навіть спілкуватися зі своїми підопічними привчив його батько. Вже десять років поспіль Роман займається бджолярством. Для нього це і хобі, і додатковий заробіток. Своїх медоносів він лагідно називає бджілками, а до головних бджіл — маток — ніжно звертається: “красуня”.

Недарма про роботящих людей кажуть «Працюють, як бджілки». Збирати мед смугасті трудівники починають з квітня місяця. Цей нелегкий процес складається з кількох етапів.

Роман Орловський, пасічник: «Мед утворюється тоді, коли бджілка збере нектар, принесе його у вулик, відригне його і заложить в соту. Сота розташована під спеціальним кутом нахилу. Потім вони випаровують з нектару вологу, доводять до потрібної густини і запечатують. Ось тоді і виходить мед. Тільки не можна брати сирий нектар, бо він може забродити. І мед буде дуже рідким.»

При розміщенні пасіки потрібно враховувати те, що місце для неї має відповідати кращим умовам для бджіл і не створювати незручностей для людей, розповідає Роман Орловський. Вулики мають стояти літком (так називають щілину, через яку літають бджоли) до півдня. Сонце прогріватиме домівки бджіл і налаштовуватиме їх на роботу. У цій великій сім’ї існують ієрархії, кожна з трудівниць знає, за що відповідає. Є молодь — вона майже не працює, є старші бджоли — годувальниці, вони збирають солодкий мед, а є ті, хто носять воду. Останні до того ж виступають у вулику своєрідними прибиральницями. На пасіці живуть за своїми законами. Чужим бджолам непросто залишитися в негоду в якомусь із вуликів. “Місцеві” бджоли просять за притулок викуп — мед.

Щоби бджіл водити, треба їх любити — говорить народне прислів’я. Роман Орловський не боїться, що смугасті комахи можуть його покусати. Каже, що укуси навіть корисні для здоров’я, бджоли будь-кого не вжалять.

Роман Орловський, пасічник: «Бджоли добре відчувають, коли у людини хворі нирки, або ж вона хворіє на астму чи туберкульоз. Коли така людина приходить на пасіку, бджоли одразу її кусають, навіть не знаю, чому.»

Люди звикли користуватись ліками, купленими в аптеках, забуваючи про цілющі природні дари. Одним із таких і є мед. Пасічники і лікарі стверджують: він допомагає мало не від усіх хвороб: від астми, кашлю, виразки та безлічі інших недугів. Не слід нехтувати лікувальними силами природи, каже Роман Орловський та пропонує завжди вживати мед в їжу.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0