Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Міська лікарня сформувала перелік платних послуг
Chatbox Лара Милорадова
Платных услуг становится всё бо ...
Time 13:55 - 07-09-2021
Триває утеплення трьох корпусів міської лікарні за кошти Кіотського протоколу
Chatbox Роман Бабенко
Фасад конечно утеплять надо, ну ...
Time 13:12 - 07-09-2021
В Будівельному ліцеї відкрили Центр розвитку кар'єри
Chatbox Роман Саев
в Польше и Германии конечно же ...
Time 09:53 - 05-09-2021
В Будівельному ліцеї відкрили Центр розвитку кар'єри
Chatbox Л. Даренко
Было бы отлично, если бы зарабо ...
Time 16:30 - 03-09-2021
9 років тому в Бердичеві відкрили верхній храм Санктуарію Матері Божої Бердичівської
Chatbox Роман Бабенко
молиться надо. Побольше бы храм ...
Time 20:49 - 31-08-2021
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Пам’ять нетлінна: Голокост на теренах нашого краю» - у Бердичеві організували науково-краєзнавчу конференцію

Time Додано: понеділок, 13 вер. 2021, 17:22 ( 5 дн. назад )

«Пам’ять нетлінна: Голокост на теренах нашого краю» - у Бердичеві організували дводенну міжнародну науково-краєзнавчу конференцію до 80-річчя пам’яті про безневинно знищене нацистами єврейське та ромське населення. Серед учасників конференції – 45 авторів та співавторів з усієї України та з-за кордону, котрі, попередньо, надіслали свої матеріали до колективного наукового збірника.

«Пам’ять нетлінна: Голокост на теренах нашого краю» - у Бердичеві організували науково-краєзнавчу конференцію

Науковий збірник, тиражем 300 екземплярів, видано за кошт міністерства закордонних справ Німеччини. Чи не найбільше у ньому про «Бердичівську трагедію». Такий збірник, каже Павло Скавронський, обов’язково має з’явитись у шкільних, міських і сільських бібліотеках Бердичівщини. Останні 5 років музей історії міста Бердичева співпрацює з Українським центром вивчення історії Голокосту (Київ) та організацією Меморіал убитим євреям Європи» (Берлін) і бере участь у програмі «Захистимо пам’ять» (з 2020 р. – «Мережа пам’яті».

15 вересня 80 літ тому в Бердичеві загублено нацистами 30 тис. євреїв… Один із небагатьох живих сьогодні свідків Голокосту – Михайло Вайншельбойм. Кати знищили його усю родину, а йому тричі чудом вдалось врятуватись.

Михайлу Вайншельбойму – 94 роки. Проте пам’ять чіпко тримає події 80-річної давнини. Сьогодні за його спогадами пишуть книги, творять документальні фільми, аби лишити для нащадків головний, хоч важкий, та надважливий урок!

Привітали учасників конференції й побажали плідної роботи голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов, заступниця голови Бердичівської РДА Катерина Висоцька, міський голова Сергій Орлюк.

Про «місця пам’яті та пам’ятники жертвам Голокосту і геноциду: які вони мають бути?» - розповідав провідний науковий співробітник Інституту політичних досліджень, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський.

У рамках науково-краєзнавчої конференції для іногородніх провели екскурсію по Бердичеву «Слідами історії та культури єврейства». Пленарні засідання пройшли в приміщенні виконкому, секційні заплановано у Музеї історії Бердичева. 14 вересня, у вівторок, учасники конференції (із 11.00) візьмуть участь у траурному мітингу, а також покладуть квіти на могили в місцях масових розстрілів єврейського населення.

Репортаж Олени Лук’янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0