Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Отруєння собак фосфідом цинку у місті тривають

Time Додано: неділя, 18 лист. 2007, 06:00 ( близько 11 року назад )

Представники Товариства із захисту тварин та деякі мешканці Бердичева б’ють на сполох: отруєння у місті собак фосфідом цинку, на їхню думку, набуває загрозливого, систематичного характеру. Від цієї речовини, обурюються вони, страждають як безпритульні чотириногі, так і домашні улюбленці.

Отруєння собак фосфідом цинку у місті тривають

ДОВІДКА: Фосфід цинку. Темно-сірий порошок із слабким запахом часнику. Під впливом реакції із шлунковим соком та іншими кислотами утворює високотоксичний газ – фосфористий водень, який легко всмоктується у кров та порушує окисно-відновні процеси нервових клітин. Надзвичайно небезпечний для людей і тварин, тому як зооцид використовується обмежено.

Зоя Ковальова мешканка будинку по вул. Миру,7 : “В пятницу утром отец вывел свою комнатную собаку погулять на улицу. В 10 часов у нее началась рвота. Вовремя спохватившись, мы отправили собаку в клинику “Айболит”. Благодаря своевременному обращению и чуткому отношению С. Орлюка собаку втечение двух дней поставили на ноги.”

Наступного дня, продовжує Зоя Ковальова, цією ж речовиною отруївся ще один собака, цього разу безпритульний.

Зоя Ковальова мешканка будинку по вул. Миру,7 : “В субботу, возвращаясь с рынка, я у себя в подъезде застала собаку с аналогичными симптомами. У нее была агония, страшнейшие мучения. Я вызвала милицию и сотрудников “Айболита”. Собака... еще каким-то чудом поднялась, но, пройдя несколько метров, снова упала. Доктор забрал ее в стационар...”

Двох тварин вдалося врятувати, а от дворовий собака, що мешкав біля будинків по вулиці Б.Хмельницького, 1а та 3а помер. Розтин, проведений у клініці “Айболит”, виявив підозру на отруєння фосфідом цинку. Подібні випадки, запевняють захисники тварин, траплялися неодноразово у різних районах міста.

ДОВІДКА: Токсичність фосфіду цинку: отрута гострої дії (тварина гине після одноразового поїдання принади за кілька годин). Небезпека для людини обумовлена високою швидкістю розвитку отруєння та відсутністю ефективних антидотів. Органи та системи ураження: центральна нервова, внутрішні органи (серце, легені та ін.)

За словами жінок, є люди, які бачили чоловіка, що розкидав отруйне м’ясо. Вони записали номер його автівки і готові дати свідчення правоохоронним органам. Поки що, кажуть захисники тварин, ніяких намагань з боку міліції і міської влади вирішити проблему вони не бачать.

Лідія Пастух член Товариства із захисту тварин : “Прийде весна, будуть розкладатися трупи, будуть травитися люди... Тоді, може, наша влада почне шукати цю машину... На сьогоднішній день влада повинна повернутися до людей обличчям... Якщо вона не буде шукати цю машину, ми самі її знайдемо. Знайдемо – і зробимо те, що потрібно...”

Зоя Ковальова мешканка будинку по вул. Миру,7 : “Очень хочется надеяться, что наши правоохранительные органы найдут этого монстра, это животное, которое, наверное, ... решило бросить вызов людям, которые взывают к нашим чиновникам, к их зачерствевшим душам, чтобы открыть... приют... Однозначно, собаки не должны бегать на улице.”

Дані, отримані від мешканців вулиці Хмельницького, не дали змогу встановити підозрювану ними особу, кажуть у міліції.

Олександр Велімовський начальник ВДІМ Бердичівського МВ УМВС : “За тими даними, що надали нам мешканці мікрорайону... встановити особу цього громадянина нам не вдалося..., номер машини був вказаний невірно... Проводиться опитування мешканців будинків по вул. Хмельницького, 1а та 3а. Ніхто не може сказати, до кого приїжджав цей чоловік. Якщо його особу буде встановлено, то вирішуватиметься питання про порушення кримінальної справи... Ми зробили запит по даному номеру на МРЕО. Надійшла відповідь, що даний транспортний засіб на території України не зареєстровано.”

Голова Товариства із захисту тварин Катерина Міллер обурена ще однією відповіддю на її заяву до міліції: їй відмовлено у порушенні кримінальної справи стосовно факту жорстокого поводження з тваринами. Наприкінці серпня мешканець одного з будинків по вул. Шевченка на очах у багатьох дітей та дорослих до смерті забив дворового собаку. У цьому йому допомагав неповнолітній син.

Олександр Велімовський роз’яснив причину відмови, процитувавши відповідну статтю Кримінального кодексу України.

Олександр Велімовський начальник ВДІМ Бердичівського МВ УМВС : “Це знущання над тваринами, які відносяться до хребетних із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також цькування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів... У даному випадку я не бачу жорстоких методів. Жорстокі методи – це мученицьке заподіяння їм смерті, мордування вогнем, розчленування кінцівок та ін. У даному випадку чоловік захищався, тому і причинив такі тілесні ушкодження, внаслідок яких собака помер.”

На питання, чому не беруться до уваги свідчення багатьох очевидців серпневої події, майор відповів, що жодної заяви від них не було.

Олександр Велімовський начальник ВДІМ Бердичівського МВ УМВС : “... Нехай люди звертаються, пишуть до нас колективну заяву, запишуть всіх, хто це бачив. Ми проведемо повторну перевірку по цим матеріалам і порушимо кримінальну справу, якщо для цього будуть підстави.”

Питання щодо створення притулку членами товариства вже піднімалося близько року тому, каже Бердичівський міський голова Василь Мазур.

Василь Мазур Бердичівський міський голова : “Якщо говорити про питання організації притулку для безпритульних тварин, то ... трохи менше року представники, які хотіли створити громадську організацію, були у мене на прийомі. Ми домовилися про певний план дій. На жаль, після того жодних зустрічей із цього приводу не було. Якихось конструктивних дій або конкретних пропозицій щодо створення притулку не було... ”

Проблема із безпритульними тваринами, що склалася у місті, характерна для всієї країни, говорить Василь Мазур. Створили її самі люди з їхньою безвідповідальністю у ставленні до чотириногих, каже він.

Василь Мазур Бердичівський міський голова : “Завдання міської влади наступне: сконсолідувати зусилля представників громадськості, якщо вони дійсно хочуть це зробити і якщо вони володіють предметом цієї проблеми... Той досвід, хоча на Україні він є невеликим, потрібно вивчити і втілити його у зусиллях влади і громадськості у розв’язанні цієї проблеми.”

Питання, чи зможе влада фінансово підтримати створення притулку, буде розглянуто, каже міський голова, але існування саме безкоштовного закладу, за його словами, неможливе.

Василь Мазур Бердичівський міський голова : “Я хотів би, щоб люди зрозуміли: коли йдеться мова про безкоштовний притулок для тварин... - це чистий обман. Фактично, нічого безкоштовно у цьому світі не буває. Для організації такого притулку потрібні значні кошти, потрібні люди, які хотіли б цим займатися, люди, ... які мають певний досвід у цьому питанні... Поки що у ньому, окрім розмов, я не бачу конструктивного підходу.”

Ситуацію із отруєнням собак у місті Василь Мазур назвав ненормальною.

Василь Мазур Бердичівський міський голова : “Безумовно, це ненормально, коли у місті відбувається отруєння собак, якщо такі випадки існують і, якщо це стало системою. Це питання пов’язано із безпекою проживання на території міста... Можливо, треба буде провести роз’яснювальну роботу та взяти під контроль закупку цієї речовини, хоча обмежень у цьому, мабуть, не існує. Це питання треба вивчити.”

Для вирішення проблеми безпритульних тварин міський голова пропонує організувати щось на кшталт “круглого столу”.

Василь Мазур Бердичівський міський голова : “Я запропонував представникам ЗМІ, це ж я запропоную і представникам політичних партій – відновити роботу координаційної ради політичних партій і громадських організацій та обговорити цю проблему. Я хотів би, щоб ті, хто переймається цією проблемою, підключилися до цього питання і взяли активну участь у його вирішенні.”

Обидві сторони намагаються залучити до розв’язання даної проблеми громадськість міста: влада – шляхом круглого столу, Катерина Міллер – проведенням громадських слухань.

Катерина Міллер голова Товариства із захисту тварин : “Уважаемые бердичевляне ! 25-го числа в 16 часов мы в МПК будем проводить собрание по защите бездомных животных. Я всех вас прошу придите !”

Автор:Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0