Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Організоване свято Івана Купала у Бердичеві не відбулося...

Time Додано: вівторок, 08 лип. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Cвято Івана Купала найбільші його шанувальники називають поезією літа, гімном буянню природи та величальною піснею працьовитості людини. У пору літнього повороту сонця, в ніч із 6-го на 7-е липня, наші предки запалювали "живий вогонь" до неба на честь Бога Ярила і перестрибували через нього, щоб очиститися від усього лихого. Люди купалися у воді, віруючи у її чудодійну силу.

Організоване свято Івана Купала у Бердичеві не відбулося...

Язичницьке свято Купала після прийняття християнства поєдналося із церковним – Різдвом Івана Хрестителя. Тому воно і має подвійну назву – Івана Купала.

Купальські обряди оспівують молодість, високі почуття, та жіночу вроду. Давні традиції та своєрідні ритуали свята люди не забувають і сьогодні.

Андрій: "Його святкують усю ніч. Дівчата плетуть вінки та одягають їх. Взагалі це дуже хороше свято. Всенощне. Як сказати? Це все - емоції! Коли всі разом - це дуже добре. Дуже гарно!"

Світлана Антонівна: "Значить, плетуть вони вінки і пускають на воду. І кожна дівчина дивиться, куди вінок відпливе: далеко - це значить, що буде здалеку наречений. А як близько відпливе - то звідси. Все буде, як вінок себе поведе. А деякі вінки можуть потонути - це погано..."

Кажуть, купальська ніч має безліч таємниць. Існує легенда, що саме тоді зацвітає чародійна папороть, а дерева ніби переходять з місця на місце й розмовляють між собою. Люди ж починають розуміти мову тварин та рослин.

Людмила Іванівна: "Люди ходять та шукають її. Я знаю, що як хтось знайде цю квітку, то буде дуже щасливий. Буде у нього велике щастя. Тому й шукають. Та, здається, ніхто цієї квітки папороті ще не бачив".

Чи будуть цього року у Бердичеві охочі перевірити чарівні властивості цієї квітки? Адже організоване свято у місті чомусь не відбулося. І можна лише здогадуватися, що хтось на Івана Купала збиратиме лікарські рослини. За переданням, 7-го липня такі стають особливо цілющими.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0