Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Організоване свято Івана Купала у Бердичеві не відбулося...

Time Додано: вівторок, 08 лип. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Cвято Івана Купала найбільші його шанувальники називають поезією літа, гімном буянню природи та величальною піснею працьовитості людини. У пору літнього повороту сонця, в ніч із 6-го на 7-е липня, наші предки запалювали "живий вогонь" до неба на честь Бога Ярила і перестрибували через нього, щоб очиститися від усього лихого. Люди купалися у воді, віруючи у її чудодійну силу.

Організоване свято Івана Купала у Бердичеві не відбулося...

Язичницьке свято Купала після прийняття християнства поєдналося із церковним – Різдвом Івана Хрестителя. Тому воно і має подвійну назву – Івана Купала.

Купальські обряди оспівують молодість, високі почуття, та жіночу вроду. Давні традиції та своєрідні ритуали свята люди не забувають і сьогодні.

Андрій: "Його святкують усю ніч. Дівчата плетуть вінки та одягають їх. Взагалі це дуже хороше свято. Всенощне. Як сказати? Це все - емоції! Коли всі разом - це дуже добре. Дуже гарно!"

Світлана Антонівна: "Значить, плетуть вони вінки і пускають на воду. І кожна дівчина дивиться, куди вінок відпливе: далеко - це значить, що буде здалеку наречений. А як близько відпливе - то звідси. Все буде, як вінок себе поведе. А деякі вінки можуть потонути - це погано..."

Кажуть, купальська ніч має безліч таємниць. Існує легенда, що саме тоді зацвітає чародійна папороть, а дерева ніби переходять з місця на місце й розмовляють між собою. Люди ж починають розуміти мову тварин та рослин.

Людмила Іванівна: "Люди ходять та шукають її. Я знаю, що як хтось знайде цю квітку, то буде дуже щасливий. Буде у нього велике щастя. Тому й шукають. Та, здається, ніхто цієї квітки папороті ще не бачив".

Чи будуть цього року у Бердичеві охочі перевірити чарівні властивості цієї квітки? Адже організоване свято у місті чомусь не відбулося. І можна лише здогадуватися, що хтось на Івана Купала збиратиме лікарські рослини. За переданням, 7-го липня такі стають особливо цілющими.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0