Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Організоване свято Івана Купала у Бердичеві не відбулося...

Time Додано: вівторок, 08 лип. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Cвято Івана Купала найбільші його шанувальники називають поезією літа, гімном буянню природи та величальною піснею працьовитості людини. У пору літнього повороту сонця, в ніч із 6-го на 7-е липня, наші предки запалювали "живий вогонь" до неба на честь Бога Ярила і перестрибували через нього, щоб очиститися від усього лихого. Люди купалися у воді, віруючи у її чудодійну силу.

Організоване свято Івана Купала у Бердичеві не відбулося...

Язичницьке свято Купала після прийняття християнства поєдналося із церковним – Різдвом Івана Хрестителя. Тому воно і має подвійну назву – Івана Купала.

Купальські обряди оспівують молодість, високі почуття, та жіночу вроду. Давні традиції та своєрідні ритуали свята люди не забувають і сьогодні.

Андрій: "Його святкують усю ніч. Дівчата плетуть вінки та одягають їх. Взагалі це дуже хороше свято. Всенощне. Як сказати? Це все - емоції! Коли всі разом - це дуже добре. Дуже гарно!"

Світлана Антонівна: "Значить, плетуть вони вінки і пускають на воду. І кожна дівчина дивиться, куди вінок відпливе: далеко - це значить, що буде здалеку наречений. А як близько відпливе - то звідси. Все буде, як вінок себе поведе. А деякі вінки можуть потонути - це погано..."

Кажуть, купальська ніч має безліч таємниць. Існує легенда, що саме тоді зацвітає чародійна папороть, а дерева ніби переходять з місця на місце й розмовляють між собою. Люди ж починають розуміти мову тварин та рослин.

Людмила Іванівна: "Люди ходять та шукають її. Я знаю, що як хтось знайде цю квітку, то буде дуже щасливий. Буде у нього велике щастя. Тому й шукають. Та, здається, ніхто цієї квітки папороті ще не бачив".

Чи будуть цього року у Бердичеві охочі перевірити чарівні властивості цієї квітки? Адже організоване свято у місті чомусь не відбулося. І можна лише здогадуватися, що хтось на Івана Купала збиратиме лікарські рослини. За переданням, 7-го липня такі стають особливо цілющими.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0