Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Олександр Ревега про 1-й рік діяльності Семенівської ОТГ: «Люди задоволені можливістю самостійно приймати рішення…»

Time Додано: п'ятниця, 16 лют. 2018, 17:34 ( 10 міс. назад )

Як прожила свій 1-й рік Семенівська сільська об’єднана територіальна громада? Наскільки виправданим виявилося рішення мешканців 12-ти сіл Бердичівщини утворити її? Чи не розчарувалися з часом люди? Чи відчули позитивні зміни? Відповідь на ці та на багато інших питань, відвідуючи села ОТГ, прагнув почути народний депутат України Олександр Ревега. А разом із тим – підвести підсумки зробленого у тандемі з керівництвом громади, старостами округів, депутатами, представниками галузей освіти, медицини, культури тощо. І проінформувати про плани на 2018-й.

Олександр Ревега про 1-й рік діяльності Семенівської ОТГ: «Люди задоволені можливістю самостійно приймати рішення…» Олександр Ревега про 1-й рік діяльності Семенівської ОТГ: «Люди задоволені можливістю самостійно приймати рішення…» Олександр Ревега про 1-й рік діяльності Семенівської ОТГ: «Люди задоволені можливістю самостійно приймати рішення…» Олександр Ревега про 1-й рік діяльності Семенівської ОТГ: «Люди задоволені можливістю самостійно приймати рішення…» Олександр Ревега про 1-й рік діяльності Семенівської ОТГ: «Люди задоволені можливістю самостійно приймати рішення…»

У Великих Низгірцях депутат ознайомився з роботою тамтешнього дитсадка та провів особистий прийом. Із директором та вчителями школи спілкувалися про освітню реформу, зокрема, про оптимізацію навчальних закладів та поліпшення матеріально-технічної бази опорних шкіл. Усі рішення в ОТГ – за громадою, його справа – всебічна підтримка у залученні державних коштів, нагадує Олександр Ревега. Наприклад, в облаштуванні спортмайданчиків зі штучним покриттям біля опорних шкіл. Але, звісно, у закладі має навчатися певна кількість учнів, він має бути відповідно наповнений технічно плюс відремонтований. Взагалі ж сільські школи та їхні учні нічим не мають відрізнятися від міських, переконаний народний депутат, а економічна стабільність у державі дасть поштовх для зростання народжуваності у селі.

Із приємною новиною завітав Олександр Ревега до Семенівки: на виконання законопроекту Президента Порошенка, що стосується сільської медицини, у 2018-му у селі запланували побудувати нову амбулаторію сімейної медицини. Вирішили, що для появи закладу Семенівка в ОТГ найбільш підходить географічно, вже пригляділи підходящу ділянку землі (неподалік від існуючої амбулаторії) – залишається отримати «добро» від депутатів. А у цьому приміщенні є думка облаштувати житло: можливо, одним із тих, хто у ньому мешкатиме, стане тутешній лікар. Такі самі нові амбулаторії зведуть у Гришківцях і ще в одному селі – або у Скраглівці, або у Мирославці. Медики, вкотре заявляє народний депутат, повинні працювати у теплі й комфорті, при належній матеріально-технічній базі та при гарній зарплаті. Будівництво амбулаторії у Семенівці має обійтись у близько 4,0 млн. грн. із Фонду регіонального розвитку плюс – відповідне співфінансування від ОТГ, так само у Семенівці планують оновити систему освітлення (це ще десь із 0,5 млн.). Окрім того, за сприяння Олександра Ревеги у Семенівській амбулаторії вже отримали 100,0 тис. грн. на придбання комп’ютерної техніки, необхідної для роботи в умовах реформи – зокрема, для реєстрації договорів-декларацій з пацієнтами. Так що інформації від депутата у закладі вірять.

Хажин… У ньому народний депутат разом із головою ОТГ Наталією Семенюк прямують до приміщення, в якому розташовані школа та дитячий садок «Калинонька». Оцінивши обличчя закладів (не так давно старі вікна у ньому повністю замінили на нові, металопластикові), гості заходять до класів початкової школи. У них депутатові демонструють, як працюють на ділі його подарунки – 4 мультимедійні комплекси (окремо для кожного класу) та проектори – стаціонарні й мобільні (переносні). А разом із тим теж отримують гарну новину: у закладі заплановано провести термосанацію – утеплити спеціальними теплоізоляційними матеріалами, що дасть можливість зменшити витрати на опалення взимку та на охолодження, коли на дворі спека. Разом із тим мають замінити дах та систему опалення. Підрахували, що від держави все це діло вимагає 6,2 млн. грн. при відповідному співфінансуванні бюджету громади. В їхній школі та «Калиноньці», де мешкають найменші члени об’єднаної громади, неодмінно має стати ще тепліше й затишніше, радіють учні, вчителі й вихователі, а місцеві красуні дарують гостеві власноруч виготовлену «валентинку».

Якщо є новина від Ревеги – значить буде зроблено. Цими словами зустрічають гостей у Тереховому. Староста Володимир Юзефович вже знає, яку звістку привезли із собою Олександр Ревега та Наталія Семенюк: цьогоріч збираються заасфальтувати дорогу сполученням Хажин-Терехове та оновити у селі систему освітлення, а це – не мало не багато близько 6,0 млн. державних коштів. Значно світліше, до речі, стане і в Іванківцях – там на освітлення заплановано виділити з Фонду регіонального розвитку понад 800,0 тис. грн. Свого часу Терехівський Будинок культури отримав від Ревеги партію нових стільців, а нині депутат пропонує старості продумати, як пустити тепло до закладу: є, каже, кілька недорогих й нескладних, але ефективних варіантів.

Об’їзд сіл підходить до завершення… Свого часу, констатує Олександр Ревега, розглядаючи можливість утворення Семенівської ОТГ, особисто він запевняв людей, що робитиме упор на розвитку соціальних галузей. Громада повірила, він, у свою чергу, намагався слова свого дотримуватися, і зміни не змусили на себе занадто довго чекати.

За цей рік вони мали багато чому навчитися, зуміти продемонструвати, що можуть успішно діяти самостійно, довести, що здатні раціонально й ефективно використовувати наявні власні ресурси, говорить Наталія Семенюк. Сподівається, що чимало вдалося. Чому? Тому що працювали самі, відчуваючи водночас розуміння й постійну підтримку Олександра Ревеги.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0