Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Офіційні делегації відкрили десяті Дні польської культури

Time Додано: понеділок, 18 трав. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Свято друзів - так назвали протокольну зустріч у міській раді офіційних делегацій із Польщі та України. В рамках днів польської культури до нашого міста завітали Генеральний консул РП у м. Луцьку Томаш Янік, представники міста Сєдльце на чолі із Президентом Войцехом Кудельскі та делегати із Честохова.

Офіційні делегації відкрили десяті Дні польської культури

Для гостей підготувади короткий екскурс у історію, адже Дні польської культури проходять у Бердичеві вже вдесяте. Ідея їх проведення належить консулу РП у Києві Кшиштофу Свідерику. Цю ініціативу підтримала Бердичівська міська рада та відділення спілки поляків України. Протягом цього часу наше місто відвідало понад три тисячі гостей із різних міст Польщі, представники Сенату, Сейму та дипломатичних служб. В рамках днів польської культури була відкрита бібліотека Владислава Реймонта, музей Джозефа Конрада, товариство сприяння підприємництву, висаджено фруктові сади польско-української дружби. В останні роки відносини між країнами набули ділового характеру. Визначною подією стало підписання угод про співпрацю Бердичева із польськими містами Явор та Сєдльце. В рамках днів польскої культури проводяться інвестиційні та підприємницькі форуми. Таким чином, свято не тільки зближує сусідні народи, а дає змогу взаємозбагатитися їхнім культурам та налагодити економічну співпрацю — вважають представники делегацій.

Томаш Янік, Генеральний консул РП у м. Луцьку: “Дні польської культури не можна оцінити, вони мають велике значення і для Польщі, і для України. Через культуру ми краще пізнаємо одне одного. Адже раніше ми багато чого не знали про Україну, а Україна про нас. У розвитку польсько-українських відносин важливо те, що вони встановлюються не на офіційному рівні, через делегації та ділові зустрічі, а на рівні звичайних людей. Таким чином між двома народами зароджується міцна дружба. Дні польської культури дають змогу людям зустрітися, поспілкуватися. Це свято об'єднує українців і поляків”.

Василь Мазур вважає, Дні польської культури варто перейменувати на Дні Польщі. Адже відносини між країнами вже давно перейшли стадію культурного обміну, вважає голова.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Завдяки сприянню польської сторони нам вдалося налагодити зв'язки із іншими країнами Європи. Ми робимо усе, для того аби вони зміцнювалися, особливо із Польщею”.

Офіційні делегації висловили сподівання на подальшу міцну співпрацю та розширення її векторів. На запрошення Президента делегація із Бердичева незабаром відвідає Сєдльце. Там наші земляки матимуть змогу зустрітися із представниками інших країн Європи.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0