Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Обережно - нітрати!

Time Додано: п'ятниця, 01 трав. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Молода капуста, зелень, огірки, помідори – на міських ринках у розпалі торгівля ранніми овочами. Однак лікарі застерігають: вони може бути небезпечними через завищений вміст нітратів. Тож люди ризикують не лише марно витраченими грішми, а й власним здоров’ям.

Обережно - нітрати!

Продавці кажуть, купувати городину можна без остраху, в іншому разі товар на базар не потрапив би. Поки що ніхто не отруївся.

Ніла Бояківська, продавець овочів: “Як нам привозять свіжий товар, ми щодня робимо аналізи. У нас є лабораторія місцева, беруть по триста грамів продукції. Аналізи показують, що овочі нормальні, вміст нітратів – допустимий, можна вживати в їжу”.

Протестувати овочі вирішили і ми. Купуємо на базарі хіти вітамінного сезону: ранню капусту та огірки. Вміст нітратів перевіряють у лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Для цього овочі ретельно миють, висушують та подрібнюють.

Спеціальний прилад – аналізатор іонів, показує чи перевищують нітрати допустиму норму. Для кожного овоча вона різна. Навіть якщо городина пройшла контроль, від пригощання нею дітей все одно варто утриматись.

Інна Вовнюк, лаборант лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи: “При нормі 200 міліграм на кілграмогірки показали 120, а капуста при нормі 800 показала 265. Ці овочі можна вживати у їжу”.

Чи є у капусті та огірках нітрати – на смак одразу не відчуєш, кажуть фахівці. Організм відреагує дещо пізніше – спершу слабкістю, запамороченням, а потім може бути і реанімація. Однак, покупців цим не налякаєш.

Покупець: “Нічого не боюся. Ми постійно ці нітрати їмо, організм уже звик”.

Аби не скуштувати отруєних овочів фахівці радять запитувати у продавця експертний висновок з лабораторії. Якщо вміст нітратів у городині завищений — її посипають хлоркою та знищують. Цього сезону експерти не допустили на продаж на ринку 800 кг огірків та півтони капусти.

Людмила Крестін, зав. лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи: “Ми беремо овочі на аналізи, коли завозять нову партію. Буває і таке, що підприємці чи продавці не хочуть давати свою продукцію, обзивають лаборантів, але ми все одно вимагаємо аналізи”.

Щоб вивести нітрати з овочів, у якості яких ви сумніваєтеся – можна замочити їх на годину у чистій воді або проварити, не закриваючи кришкою.

Людмила Крестін, зав. лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи: “Овочі можна проварити перед тим, як вживати у їжу. З капусти слід оббирати верхні листки, не їсти качан. Із інших ранніх овочів потрібно знімати шкірку і обрізати кінчики”.

Ранніми овочами лікарі радять не зловживати. А краще взагалі зачекати кілька тижнів, поки на прилавках з’явиться непарникова городина – у ній нітратів менше.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0