Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Обережно - нітрати!

Time Додано: п'ятниця, 01 трав. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Молода капуста, зелень, огірки, помідори – на міських ринках у розпалі торгівля ранніми овочами. Однак лікарі застерігають: вони може бути небезпечними через завищений вміст нітратів. Тож люди ризикують не лише марно витраченими грішми, а й власним здоров’ям.

Обережно - нітрати!

Продавці кажуть, купувати городину можна без остраху, в іншому разі товар на базар не потрапив би. Поки що ніхто не отруївся.

Ніла Бояківська, продавець овочів: “Як нам привозять свіжий товар, ми щодня робимо аналізи. У нас є лабораторія місцева, беруть по триста грамів продукції. Аналізи показують, що овочі нормальні, вміст нітратів – допустимий, можна вживати в їжу”.

Протестувати овочі вирішили і ми. Купуємо на базарі хіти вітамінного сезону: ранню капусту та огірки. Вміст нітратів перевіряють у лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Для цього овочі ретельно миють, висушують та подрібнюють.

Спеціальний прилад – аналізатор іонів, показує чи перевищують нітрати допустиму норму. Для кожного овоча вона різна. Навіть якщо городина пройшла контроль, від пригощання нею дітей все одно варто утриматись.

Інна Вовнюк, лаборант лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи: “При нормі 200 міліграм на кілграмогірки показали 120, а капуста при нормі 800 показала 265. Ці овочі можна вживати у їжу”.

Чи є у капусті та огірках нітрати – на смак одразу не відчуєш, кажуть фахівці. Організм відреагує дещо пізніше – спершу слабкістю, запамороченням, а потім може бути і реанімація. Однак, покупців цим не налякаєш.

Покупець: “Нічого не боюся. Ми постійно ці нітрати їмо, організм уже звик”.

Аби не скуштувати отруєних овочів фахівці радять запитувати у продавця експертний висновок з лабораторії. Якщо вміст нітратів у городині завищений — її посипають хлоркою та знищують. Цього сезону експерти не допустили на продаж на ринку 800 кг огірків та півтони капусти.

Людмила Крестін, зав. лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи: “Ми беремо овочі на аналізи, коли завозять нову партію. Буває і таке, що підприємці чи продавці не хочуть давати свою продукцію, обзивають лаборантів, але ми все одно вимагаємо аналізи”.

Щоб вивести нітрати з овочів, у якості яких ви сумніваєтеся – можна замочити їх на годину у чистій воді або проварити, не закриваючи кришкою.

Людмила Крестін, зав. лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи: “Овочі можна проварити перед тим, як вживати у їжу. З капусти слід оббирати верхні листки, не їсти качан. Із інших ранніх овочів потрібно знімати шкірку і обрізати кінчики”.

Ранніми овочами лікарі радять не зловживати. А краще взагалі зачекати кілька тижнів, поки на прилавках з’явиться непарникова городина – у ній нітратів менше.

Юлія Крук

Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0